Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ruhája van gyermekednek...

Mennyi ruhája van gyermekednek? Nem érzitek úgy, hogy mindig vásárolni kell valami, régen nem emlékszem, hogy pl nekem ennyi ruhám lett volna? Vagy változnak az idők?

Figyelt kérdés
Pl. Mennyi utcai nadrág, cipő, anorákotok van? Néha úgy érzem már túl sok.

2012. dec. 9. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok. Rengeteg ruhája van a fiamnak, van olyan amit nem is hordott...Nálunk ennek az oka összetett. Egyrészt neki jobban szeretek vásárolni (jó érzéssel tölt el), másrészt "duri függő" vagyok, és felénk "sajnos" sok jó turkáló van, ahol potom pénzért lehet szuper cuccokhoz jutni, és sokszor megveszek neki olyan darabot is, amire nem feltétlenül van szüksége (3.téli kabát).
2012. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha sok, minek veszed? Ha kapjátok, add tovább.

A fiam 8 éves.Van 3 iskolába járós nadrágja, 5-6 rendes pólója, meg még egyszer ennyi, amit már csak itthon adok rá. Használható pulóver 4, egy kabát és egy orkán nadrág.Ezekből jó lenne még egy készlet, mert elég hamar koszolja, és este 6-kor már nem mindig merem berakni a kabátot a mosógépbe, hátha nem szárad meg.

Sapka elvileg három, de ezek rendszeresen elvesznek az iskolában. Napokig csak egy van meg, aztán hazajön a többi is, hasonlóan a sálakhoz és kesztyűkhöz. Utóbbiból az utolsó párat ma fogom belekötözni a kabátjába,mert ezen kívül már csak három félpár van.

Régen kézzel, esetleg tárcsás mosógéppel mostak. A gyerekektől is elvárták hogy vigyázzanak a ruhájukra, és nem öltöztették őket naponta tetőtől talpig tiszta ruhába.

A 80-as években kiadott iskolaegészségtan könyvemben a nevelőotthonban élő gyerekek számára heti 2 alkalom fehérneműcsere volt előírva. Attól tartok, aki ezt megszabta, maga se vett naponta tiszta gatyát...minek is, hiszen fürödni is csak hetente egyszer, esetleg kétszer lehetett, a többi napon csak mosakodás volt lavórban, peches esetben hideg vízben.

2012. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányom 1 éves, elég gyorsan nő. A férjem 1 hónapot volt külföldön, vettem egy édes overált és mondtam neki hogy majd megmutatom - meg is mutattam, mielőtt eltettem a többi kinőtt ruha közé :-)


Amúgy van 1 db cipője, ezt már nem fogja hordani szerintem; 1 db csizmája, ebből veszünk majd még 1-et. Most turkáltam 2 overált - egyet terveztem, de így alakult :-) Van még 1 kabátja.


A többi ruhából nem tudom :-)

2012. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves. 6-7 póló, pulcsi, melegítő naci, és farmer, bársony nadrág is. 1 kabát, 1 sapi, 1 kesztyű, 1 sál, 1 bakancs. Ezek az ovis, és mászkálós ruhák. Itthonra is van neki egy pár darab. Én nem szoktam neki feleslegesen vásárolni, még ha meg is tetszik valami, nem veszem meg, ha nincs rá szükség. Meg van még egy overálja is.
2012. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok ruhája van. Főleg amikor mindent szépen kivasalok és próbálom bepakolni a szekrénybe. Kb. is 40 pólója van, elmenős nadrág biztos, hogy 15, melegítő kb. ennyi. 2 overál, 4 téli kabát, 3 csizma, 2 bakancs. Sapkából kb 7 db, kesztyűből is jutna minden napra más a héten. Szeretek vásárolni, de egy barátnőmtől olcsón át is veszek ruhákat amiket a lánya már kinőtt. Amit meg a nagyobbik lányom kinő az jó lesz a kisebbikemre. Nem érzem túl soknak, mert tudom váltogatni a ruhákat, nem kell mindig ugyanazt ráadni, így jó állapotban megmaradnak, utána pedig tovább tudom adni őket.
2012. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Rengeteg ruhája van az én fiamnak is.

Sokat örökölt a tesótól is,de régebben sok csomagot megvettem a nadrág miatt a teszveszen,azokban a csomagokban pedig mindig volt hosszú ujjú póló is,így abból van rengeteg itthon.

Mi nagyon szegények voltunk,arra sem emlékszem,hogy legalább 5 darabom volt-e minden ruhaneműből.Megfogadtam,hogy a gyerekeim változatosan fognak öltözni,így innen a vásárlási láz.

Utcai nadrágja a kisebbnek kb.20 darab van,ebből télen sokat elraktam,mert a hótaposóval,bakanccsal már rövid,mert megemeli a lábát,de ezek még tavasszal majd jók lesznek.Overállja 2 van,ezek az oviba kellenek,hogy legyen csere is,és van egy külön kabát+overáll naci szettje,ami akkor kell,ha megyünk valahova.

2012. dec. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!