Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek maszturbáció? Mennyi...

Szucsjuli kérdése:

Gyerek maszturbáció? Mennyi ideig és milyen szinten normális, ez a dolog?

Figyelt kérdés
Van egy élettársam akinek a két gyermekét mi neveljük közösen. A 11 éves kislány folyton élvezteti magát. De ez a probléma már akkor is jelen volt amikor 5 évvel ezelőtt megismertem őket.Mindegy volt neki,hogy az ágyban,szék sarkán vagy mások előtt. Hiába beszéltünk vele szépen,veszekedve,ezek a problémák nem múltak el.A nyáron azon kaptam,hogy a kislányommal nyomkodtatta a puniját. Az mellett nagyon csúnyán beszél és eléggé sokat kötözködik a többiekkel.Azt mondják,hogy a lány az anyjától látta és ezért csinálja,de én ez nem hiszem,hogy ennyi idő után is és ilyen szinten csinálja egy lány.Csak most olyan szinten aggódom,hogy van egy 3 éves közös gyermekünk (kislány), aki ezt tanulja tőle és már őt is rajta kaptam ezen. Azt mondja,hogy a nagyobbtól látta. Hiába beszélek az élettársammal,hogy csináljon vele valamit,csak elnéz felette. Nekem is van egy 14 éves lányom és ő ilyet soha nem csinált.Nem hiszem,hogy ez normális,ilyen szinten. Nem szeretném ha kislányom ez miatt sérülne lelkileg vagy akár testileg is,mivel ezt látja a másiktól. Ha valaki tud adjon tanácsot.kérem!!!Mit tehetek ez ügyben? Vigyem pszichlógushoz? Vagy kihez?

2012. dec. 10. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi más nem segyt, akkor igen, vidd pszichológushoz. Ha jól tudom vannak kifejezetten gyerekekre szakosodottak. Oda vidd.
2012. dec. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*** segít
2012. dec. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Ez már inkább pszichiátriai eset. Ez épp olyan szenvedélybetegség mint a férfiaknál a játék szenvedély / lóverseny, játékgép/ vagy a nőknél a kleptománia. De minél előbb lépj a dologban mert hamarosan szexuálisan érett lesz és ki fogja próbálni fiúkkal is a dolgot. Gondolom nem célod 13 évesen terhesség megszakításra vinned?
2012. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak addig normális, amíg nem más előtt csinálja, pláne 11 évesen!
2012. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha semmi más nem segyt, akkor igen, vidd pszichológushoz. Ha jól tudom vannak kifejezetten gyerekekre szakosodottak. Oda vidd."

Itt már nem! De minél előbb cselekedni kell! Mert pont most van abban a korban amikor az utolsó perc arra, hogy még megváltozzon!

2012. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerek alul szocializált. 11 éves korra, már ki kellett volna alakulnia benne a szeméremérzetnek. Az normális, ha egy gyerek időnként simogatja magát, de az nem, ha ezt mások előtt nem szégyeli.
2012. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. Sokat segítettek. Köszönöm
2012. dec. 11. 13:55
 8/8 zoltan24 válasza:
15%

Ez elég hihetetlennek tűnik számomra. Esetleg van valamilyen tárgyi bizonyíték az esetről?

Nem hinném hogy lelki sérült lenne csupán e-MIATT. Pontosan hány játszótársa van és mennyi időt tölt ilyesmivel?

Ha agresszív akkor lehet több oka is. Van olyan hormonális betegség is vagy rendellenesség ami az agyalapi mirigy elváltozását okozza. Ez egyes esetekben ha mérsékelt áldásnak is tekinthető, hacsak nem daganat okozza. Egyebek mellett a túlzott maszturbáció lehet levezető is egy egyébként stresszes környezetben is. De azért kérdezem pontosan mennyi időt tölt mert az is lehet hogy el lett kissé túlozva.


Elég régi topik, de örülnék ha mégis választ kapnék a kommentemre.


Egyébként ha szokássá nőtte ki magát akkor a legjobb mód ha megtanul hatékonyan maszturbálni (a felfűtött állapot miatt orgazmus után többször hamar készen ál ujjabbakra, többször is. A leghelyesebb ha hosszasabban maszturbál, legalább 50 percet tölt el orgazmus közeli állapotban, és csak utána halad túl a csúcson. ekkor nem kell majd maszturbálnia rögtön 5-10 perc után... már ha csupán szokásról van szó és nem valami hormonális elváltozásról stb.)

2013. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!