Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tehet ilyet szerinetek?

Tehet ilyet szerinetek?

Figyelt kérdés

Kislányom idénkezdte az ovit, nehezen illeszkedett be a közösségbe.


Mostanában már szívesen jár, de múlt héten azzal fogadott az óvonéni, hogy kíváncsi mit fog mondani otthon a lányom, de állítólag kiborogatta a festéshez kitett vizet, erre ő (az óvonéni) rácsapott a kezére!


Hirtelen szólni sem tudtam...

Megteheti ezt egy óvonéni?


Ti hogyan reagáltátok volna le?

Azóta bánom, hogy nem szóltam, hogy még egyszer nem szeretném ha rácsapna a gyerekem kezére,most meg már nem akarom felhozni a témát...


Áll. nem erősen, csak "jelzésértékűen" de mégis :(


2012. dec. 10. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy óvónő ne ütögessen gyereket, még jelzésértékűen sem. Én ilyenről még nem hallottam. Nincs hozzá joga.
2012. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sem veréssel nevelem a gyermekemet, egy óvónő sem tegye ezt!

Én biztosan szóvá tettem volna, még ha jelzés értékű volt akkor is! El ehet neki mondani hogy ezt nem szabad, és indokolni hogy miért

2012. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mármint hogy azz óvónő magyarázhatja el a gyermeknek hogy mit miért ne tegyen
2012. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben dolgozott az unokatesóm, és ő mesélte, hogy úgy vették őt fel, hogy ha "muszáj", akkor üssön rá a gyerkőc kezére bátran.

Azt mondta ez nem általános dolog volt, csak amikor már a két gyerekkel sehogy sem bírtak (mert nagyon verekedtek vagy tépték egymást), akkor volt olyan óvónő, aki rácsapott a kezükre.

Ezzel unokatesóm sem tudott azonosulni. Viszont sajnos van ilyen, és úgy tűnik egyes helyeken még ez az "elvárás" is...


Én úgy reagálnám le, hogy iszonyatosan mérges lennék. Mert egy szakképzett óvónő, aki tanult elvileg gyerekpszichológiát, az pontosan tudhatná, hogy nem ez lesz a célravezető. Ő ne az indulataiból táplálkozzon, hanem keressen egyéb megoldást az ütés helyett.

2012. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem én lehet nem a kezére csaptam volna az óvónéninek, hanem a szeme alá...


Még ha pimaszságból direkt is borította fel a vizet, akkor sem lehet ezt! Állítsa a sarokba, magyarázza el neki, a gyerek kérjen bocsánatot, segítsen eltakarítani. De ne bántsa az óvónő!!!

2012. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, legfőképpen azért,mert itthon sem "verjük" a gyereket, akkor ne az óvonő tegye ezt. Sőt senki!


Viszont annyira "leforrázva" éreztem magam, hogy tényleg nem tudtam érdemben szólni, meg ugye semmi tapasztalaom nincs ilyenben hál'istennek.

Most már utólag sz.tem nem érdemes feszegeti a témát...vagy igen?

Ti mit tennétek most a helyemben?

Hagyjam, vagy szóljak, hogy legközelebb ha probléma adodik (mert biztosan fog, hiszen kisgyerekek járnak oviba) akkor más fegyelmezési módszert válaszon?

Anyum szerint az "jó pont" az óvonéninek, hogy személyesen elmondta, hogy mi történt...

2012. dec. 10. 12:19
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
ha hülyeséget csinál a gyerek, miért ne lehetne a kezére csapni? Ez aztán tényleg nem fáj, nem okoz "traumát"!
2012. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyen, hogy kiönti a gyerek a vizet, bármikor előfordulhat, szerintem mindennapos eset az ovikban. Én el sem tudom képzelni, hogy nálunk az óvónő ezért ráüssön a gyerekek kezére...
2012. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan hozd fel a témát azzal, hogy sokat gondolkodtál azon amit mondott, nem akartál hirtelen felindulásból olyat mondani, amit megbánsz, de arra jutottál, hogy továbbra sem tartod elfogadhatónak, hogy a kislányod kezére csapjanak. Említsd meg, hogy beszéltél a kislányoddal, hogy hogyan kell viselkedni az oviban. DE: ennek ellenére bármikor előfordulhat, hogy akár véletlenül, akár szándékosan kárt vagy kellemetlenséget okoz, és ez normális. Pontosabban, ha szándékosan teszi, akkor ott valamilyen frusztrációt vezet le a gyerek, amire oda kell figyelni, hogy mi lehet a kiváltója. Semmiképp sem az a megoldás, hogy megüti. Nekem pedig különösen nem tetszik az, hogy így kezdte a mondandóját, ahelyett, hogy odaállna eléd, és kerek-perec megmondaná, hogy rácsapott a gyerek kezére.
2012. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennék az óvodavezetőhöz azonnal! Ez számomra biztos elfogadhatatlan lenne, mint nevelési módszer, bármit is csináljona gyereke.
2012. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!