Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakba lévő kisgyerekek...

Dackorszakba lévő kisgyerekek anyukái, mivel "nyugtatjátok" magatokat egy egy nagyobb hisztinél?

Figyelt kérdés

2,5éves fiam egyik napról a másikra lett egy hisztis, makacs kisfiú. Kruppos lett, kapott fenistil cseppet és azt hittem attól ilyen, de már rég abbahagytuk a hiszti maradt:(

Néha már azt gondolom, hogy csődöt mondott minden praktikám, Ti mit csináltok, hogy ne hozzon ki a sodrotokból?


2012. dec. 10. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Megiszom egy pálinkát...
2012. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

16.50-es vok

Bocsánat csak poén volt :)


Nagyon komoly koncentrációt igényel az én lányom is.

A szokásos figyelem eltereléssel próbálkozom,fölveszem,elviszem a másik szobába stb.

De tudatosan törekszem a türelemre,mert alapvetően eléggé vehemens vagyok.

Vagy kicsit kimegyek a szobából,úgy hogy pár percre magára hagyom a kis "terroristámat".

2012. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

enyém is dackorszakos, javában, 3 múlt...

nem igazán hisztis, nálunk nagyon működik a következetesség, tudja a határokat és ha mindig tartjuk akkor nincs különösebb ok a hisztire. vannak dolgok amikben engedékeny vagyok, pl. boltban mindig választhat egy valamit, vagy ha meséért nyávog akkor kapcsolok neki, kikerüljük a necces helyzeteket :)


viszont attól, hogy zsigerből mindenre rávágja, hpgy nem, na attól falra mászom :) ilyenkor szoktam mondani, hpgy ha nem akkor nem, pl. gyere fürödni! NEM! jól van akkor, te ma büdösen, koszosan fekszel le! nee anya, megyek fürödni! :D

2012. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kicsi fiam még csak 20 hónapos,emlékszem hányszor megkaptam hogy Ő még biztos nem tud hisztizni,Ő még nem...1 éves korában volt egy kisebb hisztis korszak,aztán 15 hónapos korára elmúlt,aztán 17-18 hónapos korába már tudtam most belépett úgymond a dac korszakba,pedig tényleg nem adtam rá okot,nem foglalkoztam a hisztivel eltereltem a figyelmét,mostanában az válik be,hogy beküldöm a szobájába,illetve volt egy jelenetünk pár hete,együtt ugrottunk be a boltba neki harisnyáért,tudom,hogy már nem szeret vásárolni de 15-20 percet még kibír,hát most úgy gondolta neki elege van és ment az ajtó felé,utána mentem megfogtam a kezét visszavittem a pénztárhoz,félúton fogta magát hasra vágódott majd azt figyelte erre mit lépek,én szépen fizettem,köszöntem felkaptam és kimentem,na több ilyen azóta nem volt,azért,még sosem hisztizett mert valamit nem vettem meg amit szeretett volna és ha valamit kinéz mindig kicsi apróság és sose hisztizve kéri,így szoktam abban engedni.Sokszor csinálja,hogy leül vagy leveti magát ha nem akar jönni,vagy nem engedek valamit,ha kihoz a sodromból általában csapkodom a falat vagy egy bútort egy könyvel vagy ruhával,de ez ritkán van,vagy felemelem a hangom,pedig tudom nem kéne,de néha ha fáradt vagyok van ezer bajom még nincs türelmem.
2012. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azzal "nyugtatom" magam, hogy arra gondolok, milyen idegesítő tud lenni, mikor a 6 éves lányom felesel, így már nem is tűnik annyira vészesnek a 21 hónaposom földön fekvős hisztije. :))) Szerencsére nem valami kitartó a drágám, általában szólok neki, hogy ha hisztizik, akkor számomra láthatatlan, szóljon ha befejezte és akkor beszélhetünk megint, és otthagyom. Ilyenkor 10 mp múlva jön utánam. Csak addig hisztizik, amíg úgy látja, hogy van esélye megnyerni a csatát. Szóval egyenlőre könnyű eset, remélem, ilyen is marad. :)
2012. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!