Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen immunrendszer erősítőt...

Milyen immunrendszer erősítőt vált be 2,5 éves bölcsődés gyerekednél?

Figyelt kérdés

Tapasztalt Anyukák kérlek segítsetek. Kisfiam szeptember közepe óta bölcsis. Eleinte nem volt gond, csak egy kisebb nátha, amit gyorsan kihevert (a gondozónő szerint elsőként ő gyógyult meg a csoportból). Október-november fordulóján már 2 hete itthon volt, valami vírust szedett össze. Most is itthon van szegény másfél hete, most gyógyult ki egy arcüreggyulladásból, de még itthon marad a héten, mert begyulladt a kukija.

A gyerekorvos javasolta, hogy vegyek neki immunerősítőt, aztán, ha az nem válik be, akkor ír valamilyen gyógyszeres készítményt.

Nektek a vény nélküli készítmények közül mi vált be? Gyógynövényes, homeopátiás szerek is érdekelnek. Mennyibe került?

Meddig elég?

Hogyan, meddig lehet vagy kell adagolni?

Mennyi idő alatt fejti ki a hatását?

Meddig ad védettséget?


Előre is köszönöm.



#immunerősítő #bölcsödés kisgyerek
2012. dec. 10. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves a lányom, habár bölcsibe nem jár de sokat járunk gyerek közösségbe (heti 3xminimum), így ö is kb 4 hetente beteg. èn orovoshoz sem viszem mert az orvosunk szerint ezen túl kell lenni, és ez teljesen normális. Míg eszik rendesen, iszik rendesen addig egy kis láz megfázás pont kell hogy erösödjön az immunrendszere.


Mivel kistesó született, ezért mostanában sokszor voltunk orvosnál, de mindig ugyan az, ezen túl kell lenni, csak a lázát csillapítsam.


köhögésre bevált egy szuper gyerekeknek való tea, így az mindig felszakadozó.

2012. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem már szólt a gyerekorvos, hogy habár, ez természetes ilyen idősen, ősztől tavaszig, és még minimum 1-2 évig számítsak rá, hogy ilyenkor gyakran lesz beteg, de szerinte nem ártana az immunerősítő. Köhögésre neki a mézes-citromos hársfatea vált be, és a lándzsás útifű, ami felszakítja a nyákot és csillapítja a köhögést. Meg néhány pohár házi paradicsomlé, ami letépi a slájmot a torkáról, is ki is mossa a gyomrából. Nem szeretném viszont, hogy most itthon szépen megerősödik, aztán a bölcsiben megint összeszedjen valamit. A gyerekorvos szerint viszont tuti így lesz. Mindig van egy-két náthás, köhögő gyerek, de a mai világban én nem tudom elítélni a szüleiket, mert mindenki félti a munkahelyét, és a gyereket fel is kell nevelni valamiből. :-(
2012. dec. 10. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok. Az orvos csak jót mond.


Az immunrendszer semmi több csak védö anyagok sokasága a virúsok ellen.

Egy baba mikor megszületik nincs immunrendszere mert nem találkozott még vírusokkal. Majd jönnek az elsök amiket leküzd és a szervezetében ott marad a nyom ha ugyan ez a vírus jön már tudni fogja , hogy hogyan védkezhet ellene. majd így tesza következövel is.

ugyan így müködnek az oltások is.

Vagy is ha a fiad ezekkel a vírusokkal nem találkozott akkor adhatsz neki akármit is akkor is megbetegszik töle. De legközelebb nem fog már, mert lesz ellen anyag a szervezetében.

Ha nem betegedne meg akkor megbetegszik késöbb.

Szóval szerintem jobb ha túl vagytok rajta.

2012. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanaz a történet mint nálatok, csak kislányban:)

Én elkezdtem adni neki napi 2x10 csepp Béres cseppet és 2x5 csepp Cebion C-t.

Nem tudom mennyire fog használni, talán szerdán már mehet bölcsibe, akkor lesz másfél hete itthon ő is.:(


Végigbeszéltem a gyógyszertárosokkal, nem nagyon van mit adni 3 éves kor alatt. Régebben még lehetett az echinacea cseppeket, de megváltoztatták az összetevőit, így az sem megy már.

A homeopátiát, gyógynövényeket nem ismerem. Talán az ochillococinum, az megfázásra segíthet, bár én soha nem tapasztaltam előnyét.


Ami a nagylányomnak bejött, az egész évben napi 500 mg C vitamin, ez akár neked is jó lehet.

2012. dec. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, mint a doki. Sajnos ez így lesz tavaszig, aztán ha elég erős a gyerkőcöd, akkor utána jobb lesz már! Kitartást! Az immunerősítő amúgy sem olyan hamar fejti ki a hatását, arról nem is beszélve, hogy minden gyerek más, így nem biztos, hogy ami az egyiknek beválik, az jó a másiknak, kísérletezni kell. Nekünk recept nélküliben a multi tabs immuno kid vált be, ami nem olcsó multivitamin, azonban több gyógyszertárban hallottam már, hogy a legjobb, mivel az egyetlen a magyar piacon, amiben probiotikum is van nem csak a vitaminok. Ha pedig orvosi vényre kell immunerősítő, nekünk a broncho vaxom por vált be, ezt kúraszerűen kell csinálni, mondjuk augusztus végétől az igazi, akkor 30 napos kúra, utána 30 nap szünet, 10 nap kúra 20 nap szünet ezt 3x ismételni, nekünk most jön majd december végén az utolsó kúra, tehát gyakorlatilag szeptembertől január közepéig tart kúraszerűen. Nem mondom, hogy nem beteg a lányom, de lényegesen kevesebbet és sokkal hamarabb gyógyul, mint régebben. Míg régen sokáig el volt dugulva az orra, köhögött, most 1-2 nap az egész (mondjuk a köhögés tovább tart, de nem okoz különösebb problémát, jól érzi ettől magát a gyerkőc). Valamint most már eljutottunk odáig, hogy nem lázasodik be egy-egy betegség alkalmával, míg régen minden egyes betegség lázzal is járt. Ez így könnyebbség. A közérzete is sokkal jobb a betegségek alkalmával. Tehát amit ki akartam belőle hozni, az immunerősítők sem csodaszerek, azonban beteges gyereknél elviselhetőbbé teszi a tüneteket az, hogy erősíti az immunrendszerét. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. dec. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ja és még két dolog vált be nálunk nagyon. Amint 2-nél többet prüszköl rögtön felvágok egy vöröshagymát és beteszem a hálószobába, azzal alszunk. Jó büdös van, de jól felszakítja a váladékot. Illetve rögtön dupla adag cebiont belenyomok, amikor kezdődik a nátha. Ugye amúgy 10 cseppet írnak, én akkor 20-at adok amíg beteg.
2012. dec. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Mi s kipróbáltuk az összes mesterséges immunerősítőnek nevezett vackot,de egyik sem segített.Jobb,ha nem adsz neki semmit,csak gyümölcsöt,zöldséget.Majd megerősödik a szervezete.Nekünk 8 hónap kellett ahhoz,hogy 2 hónapot tudjunk folyamatosan menni bölcsibe :)
2012. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Szinte mindent kipróbáltunk, mára már semmit nem adok a gyereknek, inkább gyümölccsel és zöldséggel tömöm, így is ugyanannyit beteg, mint vitaminnal.
2012. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hosszas kísérletezés után a Multi Tabs Immuno vált be (felet adok neki), és heti 1x sószobába járunk.

Ha kezd beteg lenni, akor Béres csepp+Cebion C-vitamin.

2012. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hasznos választ, ment a zöld kéz, remélem senki sem fog lepontozni. Voltak kétségeim, mert nem akarom mesterséges anyagokkal tömni a gyerekemet. Inkább gyümölcsöt adok neki, mert azt ráadásul imádja is. Ő alkatilag is ilyen, ősztől tavaszig sokat beteg, tavasztól őszig meg semmi baja. C vitamint adok neki 15 cseppet, mikor beteg, meg rengeteg citrusfélét. Azért vacilláltam, mert csak a végső esetben választanám, a férjem meg abszolút nem támogatja, de az orvos bogarat ültetett a fülembe. Úgy látom, hogy hiába kapják a gyerekek a vitaminokat, azok hatása sem biztos. A gyógyszeres immunerősítőben nem igazán bízok, a szomszédasszonyom adta a gyerekének, dicsérte is, de egy hónapot sikerült csak kibekkelniük, most neki is beteg a fia, pedig elvileg az fél évre védettséget adna.

Aki Béres cseppet adott a kicsinek, nem nőtt meg tőle az étvágya? Az én fiam nagyon jól eszik, felmerült bennem, ha Béres cseppet kap, és megnövekszik, az amúgy sem kis étvágya, annak káros következményei is lehetnek pl: súlyproblémák. Erről tudnátok írni valamit?

2012. dec. 11. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!