Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves és 3 hónapos a fiam....

3 éves és 3 hónapos a fiam. Tegnap óta fél a szörnyetegtől. Hajnalban kezdődött. Négykor felébredt, hogy szörnyeteg van a szobájában, és nem volt hajlandó ott aludni tovább?

Figyelt kérdés

Kénytelen voltam áthozni,és velem aludt,pedig születésétől külön szobában a saját ágyában alszik.A sötéttől is elkezdett félni,eddig nem volt ilyen.Sólámpa ég a szobájában éjjel,így nincs sötét.Másnál volt ilyen?Hogy lettek túl rajta,mennyi idő alatt?

Olyan mesét nem néz,amiben szörnyeteg van,meg nem is tévézik sokat,inkább olvasunk,de abban sincs szörnyeteg.Nem tudom honnan vehette.Változás nem történt az életében a közelmúltban.



2012. dec. 13. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 évesen kezdte mondogatni, hogy éjjel jönnek a szörnyek a szobájába. Pár nap után kibökte, hogy az egyik ovistársa mondta ezt neki. Először elmagyaráztam neki ,hogy szörnyek nincsenek, a "barátja" csak viccelt. Másnap elmondta ezt a kisgyereknek, aki továbbra is állította, hogy igenis vannak szörnyek, és éjjel a kulcslyukon keresztül másznak be hozzá. Akkor beragasztottam a kulcslyukat belülről, és megkértem a fiamat, hogy a későbbiekben ne barátkozzon ilyen buta gyerekekkel.
2012. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vegyél valami mágikus szörnyeltüntetőt, szprét vagy valamit, fújsz a levegőbe lefekvés előtt és eltűnnek. Vagy elemlámpa vagy nyitott ajtó vagy felkapcsolt villany. Nagyon az eszére nem lehet hatni ebben szerintem, ne kezd el magyarázkodni.
2012. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én amikor kicsi voltam, láttam egy plakátot amin egy számomra akkor ijesztő boszorkány féleség volt. nekem is saját szobám volt, éjjel igaz lámpa nem égett, de mesét nem néztem amiben szörny volt, de amikor azt láttam, elkezdtem nagyon rosszakat álmodni, és én is anyukámékkal aludtam pár napig. lehet ő is megpillantott valamit :)
2012. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már a lámpa dolgot bevetettem.Van egy kis éjjeli irányfényünk,kiskorában használtam.Azt most megkerestem,és azt mondtam neki,hogy ez egy csodalámpa,és nem enged be senkit,csak minket hármónkat.Ekkor valami bácsikat is emlegetett,ami elég ijesztő volt számomra.

De akkor úgy néz ki,hogy nem vagyunk egyedül.Ovistársra én is gondoltam,majd kifaggatom róla.

Köszi az eddigi válaszokat.

2012. dec. 13. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Márciusban lesz 3 éves a kisfiam és nálunk 1 hete kezdődött az éjjeli félős korszak. Semmi más nem használ, csak ha köztünk alszik. Talán pár hét és megnyugszik, remélem.

Nálunk a kiváltó ok a Mikulás volt: Mikulás napján mikor hazaértünk, óvatosan, halkan mentünk be a házba, hátha még ott találjuk a Mikulást és ne ijesszük meg. Annyira jól sikerült, hogy a gyerek most egyik szobába sem mer egyedül bemenni :) Előre kell menni, felkapcsolni a lámpát, ő magyaráz az ajtóból, hogy a kanapé mögött, a függöny mögött, az ágy alatt... nézzük meg :)

2012. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KMJ válasza:
Szerintem akkor is előjöhet ilyesmi, ha túl keveset foglalkoztok a gyerekekkel, itt most nem a dirigálós, oktató részre gondolok, hanem a kikapcsolódásokra, vigyétek el túrázni őket!
2012. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ.Utolsónak.Minden délután 16 órától 20 óráig csak a fiammal foglalkozom.Mivel nem dolgozm minden nap,ezért házimunkát megcsinálom akkor,amikor oviban van.Minden délután szánkózunk,ha hó van,sétálunk,amíg jó idő volt,játszótérre jártunk.Amikor hazaérünk olvasunk,rajzolunk,gyurmázunk játszunk.Nem ezen múlik,hogy fél a sötétben.Most már rájöttem,hogy életkori sajátosság.Egyébként megoldódott a kis lmpával,minden este ő bedughatja az irányfényt,aminek csodalámpa lett a neve,az megvédi mindentől,azóta nem fél
2012. dec. 17. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!