Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a feltétele annak hogy a...

Mi a feltétele annak hogy a gyerek Ausztriában járjon oviba? -mennyi idősen veszik fel -szükséges e a kinti lakcím -valamelyik szülőnek kint kell e dolgoznia -mennyibe kerül

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
En is eppen ovodakeresesen vagyok, azt tudom leirni amit a napokban több ovibolis hallottam.A bejelentes altalaban marcius elsö hete(de valtozhat ovodankent).3 eves koruktol kezdhetik(vannal ovik ahol 2 eves kortol).Az allami nalunkegesz napra 180 euro+ kaja.A lakcimbejelentöt, valamint szülöi munkaigazolast kernek.Mivel ausztriaban csak az iskolakezdes elötti 1 ev a kötelezö ovodaev, nagyon megszürik kit vesznek be.Elöször a kötelezöket, utana akik mar bölcsisek voltak elözö evben, es utana a többi gyereket.En mult evben azert nem kaptam bölcsödei helye(hozzatennem ez egy maganbölcsöde volt), mert ugyan mindkettönknek van munkahelye, de meg akkor nem jart le a gyesem.A baratnöm otthon van a fel eves lanyaval, allami ovodabol rögtön elutasitottak, maganovodaba is csak fel napra vettek be(190 euro).Hirtelen ennyi jutott eszembe.Nem tudom merre laktok, lehet a hatar mellett maskogy müködik.Kell igazolas a Gkk-tol is meddig vagy gyesen.
2012. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol laktok?

A határok mellett elég sok osztrák- magyar ovi van én inkább oda íratnám.

2012. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pl de elég sok van.



[link]

2012. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mosonmagyaróváron lakunk és nagyon nagyon szeretném kinti ovi v. bölcsibe járatni a környéken..pl Nickelsdorf, Andau stb..esetleg van valaki aki kiviszi mindennap? A magánbölcsinek/ovinak mik a feltételei?
2012. dec. 17. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!