Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikresek! Mikor a gyerekek...

Ikresek! Mikor a gyerekek kinőtték a rácsos ágyat két külön ágyat vettetek vagy egy nagyot?

Figyelt kérdés
Iker lányaim 3 évesek lesznek februárba.Eddig elvoltak a kiságyba,mert jó nagy volt,még mindig elfértek volna benne,de már mostanába ki akarta mászni belőle,úgyhogy már nem lett volna biztonságos.Van nekünk itthon egy kétszemélyes kihúzhatós ágyunk,és beraktuk nekik azt a szobába.Egy szobába vannak velünk,és nem fér be ide két ágy csak esetleg úgy ha kiteszünk valamit:(Félek,hogy nem fognak így egymás mellett tudni aludni.Megütik egymást stb...
2012. dec. 17. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az enyémek csak csecsemőként voltak egy ágyban, mert bár eleve két rácsosággal indultunk, sokkal nyugisabbak voltak együtt. aztán amikortól megindult a nagymozgásfejlődés és álmukban is másztak volna stb, onnantól külön ágyba kerültek...ha együtt lettek volna akkor ott tuti nincs alvás.... De a tieid megszokták azegyütt alvást, szóval lehet náluk működne nem tudom. Én mindenesetre úgy gondolom, hogy jár nekik ennyi privát tér, az enyémek is szeretnek összebújni, de néha kifejezetten igénylik, hogy elvoulhassanak és bizony alvás közben is jobb nekik, ha csak maguk vannak a saját ágyukban. Nyaraláskor volt, hogy közös fekhelyen kellett (volna)osztozniuk, hát nem ment... de pl ha elég nagya kihúzható ágy akkor szerintem megoldás lehet addig, míg elég nagyok lesznek mondjuk egy emeletes ágyhoz, akkor nem kell majd különösebben átrendezni a szobát se, helytakarékos megoldás lehetm ajd a későbbiekben nektek. Addig meg lehet, hogy jó nekik a kihúzós, ha kényelmesen elférnek rajta. Te tudod, milyenek az alvási szokásaik (az enyémek halálra szekíroznák meg piszkálnák egymást szerintem, meg álmukban keresztben rúgnák le a másik veséjét...)
2012. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kiságyból nekik is kettő volt,úgyhogy ők is külön aludtak eddig,én is ettől félek,amit írsz,hogy állandóan piszkálni fogják egymást,most kb egy órája küszködünk az elalvással.Másznak le,ha meg fekszenek piszkálják egymást..:((Hát más megoldást kellesz találnunk.Az emeletes ágyra én is gondoltam,de ott meg attól félnék,hogy amelyik felül van,lepottyan.
2012. dec. 17. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Emeletes ágyat 3éveseknek én még nem vállalnék be,viszont biztos külön ágyba tenném őket,ha van rá lehetőség.
2012. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Két és fél éves iker fiaim vannak, még a kiságyukba alszanak (120x60) Nappali alváshoz a rácsot már nyár óta kiveszem ez nem is zavarja őket, de estére visszateszem, mert különben soha nem aludnának el, majd elalvás után szintén kiveszem, így reggel már önállóan baktatnak mellém az ágyba még egy kicsit sziesztázni. Most januárban fogjuk lecserélni az ágyakat, nálunk a kisszobába nem fér el a két nagy ágy, így 160-as ágyuk lesz. Emeletes ágyat én sem próbálom, mert elég össze-vissza alszanak és csak egyszer pottyanak le...

Szerintem a külön ágy akár kisebb is de az a megfelelő.Mi is nyaralás alatt próbáltuk az egy ágyat, de nagyon nem jött be nekik, bár a tieid idősebbek...

2012. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiúknál minden lehetőséget kipróbáltam már az első egy évben. Aludtak külön kiságyban, de össze volt tolva a két ágy. Nagyon rossz alvók voltak eddig, és nagyon sokat (17 hós korukig) szopiztak. Kb 10 hósak voltak mikor szétszedtük a kiságyakat, külön szobában aludtak, de szivacson alatta szigeteléssel, hogy ha kelnek ki tudjanak jönni, így jó volt. És én is odafértem melléjük éjjel is, ha kellett. Szopin aludtak el még akkor. Aztán következőbe úgy aludtunk, hogy egy szobában, egy nagy szivacson, én köztük az éjszaka második felében, hogy ne kelljen rohangászni, és végre én is aludjak kicsit. Valamivel jobb lett a helyzet. Aztán leszoktak a szopiról, de ott kellett még mindig aludnom köztük, nagyon sokat keltek éjjel. Kaptak ágyat, de még mindig összetolva volt, és én is köztük voltam még sokat. Aztán gondoltam egyet olyan két éves koruk körül, szétszedtem az ágyakat, apa csinált leesésgátlót az ágyakra és mondtam, hogy én már nem férek oda, ez csak a tiétek, milyen szép, jó stb. Tetszett nekik. Sajnos még utána is keltek sokat, nekem a két ágy mellett van egy szivacs, még mindig sokat alszom ott, mert ha felébrednek keresnek, elég csak ha megfogják a kezem, és alszanak tovább.

Úgy tűnik ez a fokozatosság vált be nálunk, mert a múlt éjjelt pl átaludták!!!!!! (koppkoppkopp, és remélem nem kiabáltam el) 2 év 4 hósak, és talán ez volt a 3. éjszaka eddig, amit átaludtak. Remélem marad ez a helyzet! :-)

Bocs hogy hosszú lett, de arra akartam kilyukadni, hogy próbálgatni kell, kinél mi jön be.

Mikor együtt aludtak egy ágyban, akkor közéjük tettem középre egy nagy párnát elválasztónak. Nem nagyon piszkálták egymást, bár akkor még kisebbek voltak.

2012. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

egy ilyen megoldás lehet

csak lehet azon fognak veszekedni,hogy ki aludjon fent,ki lent

2012. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ilyet akartam én is belinkelni mint az utolsó!Sztem ez tök jó mert nem zavarják egymást alvás közben de nappalra meg betudod csukni és nem foglal akkora helyet!

Vaterán,teszen olcsóbban kapsz asszem 25 e ft-ért láttam újonnan!

2012. dec. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fotelágyból kettő esetleg?
2012. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!