Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok volt olyan időszak,...

Nálatok volt olyan időszak, hogy kezdett katasztrófává válni az altatás/alvás és az evés? Mennyi idős volt a gyerkőcöd ekkor? És meddig tartott? Esetleg van rá megoldás?

Figyelt kérdés

A lányom 14hónapos múlt, de kb. 2hete hirtelen olyan változáson ment keresztül. Előtte minden este 8-8:30között aludt el cicin, mostanában viszont 30-45perc kell, hogy elaludjon. Dobálja a lábát, nyűglődik, forgolódik stb. Próbálkoztam már hogy adok neki tápszert, hogy azon aludjon el, hagytam sírni is, de egyszerűen semmi nem válik be.

Az evés terén is nagyon megváltozott. Eddig igazi kis "zabagép" volt, de mostanában alig-alig eszik a főétkezésekkor. A kedvenc ételeire is húzgálja a száját, viszont a gyümölcsöket bármelyik napszakban megeszi.


2012. dec. 18. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
napirend változás életkori sajátosság késöbb kell lefekteteni hozzá kell igazodni
2012. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Evés kapcsán nálunk mindig akkor van baj, ha foga jön vagy beteg és fáj a torka. Ilyenkor 2-3 nap múlva helyreáll. A kislányom is egy "zabagép", eszik egész nap. :)

Alvásnál nálunk is voltak nehéz időszakok szintén fogzás miatt, illetve amikor átáll a nappali alvásszámok száma. Amikor már nem fáradt el annyira és nem igényelte az altatást akkor volt vele gond. Aztán nem erőltettem és helyreállt pár nap alatt. Az éjszakai altatás nálunk elég változatos, van hogy beteszem a kiságyba és alszik, van hogy 1 órát altatom, mert neki éppen anya kell. :)

Lehet nem fárasztja el magát eléggé a lányod az esti alvásig és ez a gond. Olvastam, hogy ekkora babáknál már min. 4 órát ébren kell lenni az éjszakai alvás előtt. :)

2012. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaz az enyém nem 14 hós hanem 2,5 éves de az altatás 2-3 hete KATASZTRÓFA!!De jó pár napja szinte minden anyukától ezt olvasom legyen bármilyen korú ghyermeke úgyhogy lehet most valami frontok jönnek-mennek!De az biztos hogy a hajam fele már kihullott,hogy este 8 helyett 10-kor alszik el.!
2012. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tegnap este kipróbáltuk, hogy csak este 9kor raktuk le aludni. 15perc kellett "csak" hogy elaludjon, azért ez már jó :)

Annyira furcsa, hogy hirtelen ennyire lecsökkent az alvásigénye. Eddig este 8-8:30tól aludt reggel 8:30-9ig vagy néha még tovább is, du. pedig még 2-2,5órát. Most viszont reggel már felébred 7körül és du. is egyre kevesebbet alszik. Remélem egyszer majd beáll...

Köszi a válaszotokat!

2012. dec. 19. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!