Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen anya az olyan, aki...

Milyen anya az olyan, aki elfelejti beadatni az egyik kötelező védőoltást a gyerekének?

Figyelt kérdés

Ez pont egy éve derült ki,mikor beteg lett a gyerek.

Semmit nem törődik a mostmár 6 éves kislánnyal,gyakran egyedül hagyja fél napokra a lakásban. Én nem értem az ilyen szülőket. És ilyenkor hol van a gyámügy és hol volt a védőnő,meg a gyerekorvos,mikor nem kapta meg az oltást a gyerek?

Mit gondoltok erről?


2012. dec. 20. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
hát pont azt amit te hogy ilyenkor holvannak azok akiknek ezt számon kéne tartani meg ellenőrizni stb. ha már az anyja ilyen szerencsétlennek. nem értem minek van akkor az a sok ellenőrzés meg a többi. bár nem mindent lehet kideríteni de azért csak mondja az a szegény gyerek valakinek hogy egyedül van! borzalmas. az oltás meg egyértelműen védőnői meg orvosi hiba.
2012. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Azt hogy olyan kevésa pénz magyarországon hogy képetelenség egy normál védö hálót kialakítani amiben az ilyenekre oda figyelnek az orvosok, védönök, gyámhatóság. Pont egy riportot olvastam ami erröl szólt, hogy elég valószínü hogy a nem rég meggyilkolt Bence élete is megmentehetö lett volna ha megfelelö háló lenne magyarországon.


De volt egy szlovák eset is mikor a kis lány már 3 éve halott volt (ráadásul otthon volt)de se az ovodának se az orvosnak nem tünt fel hogy hova lett a gyerek. Ilyen Mo-n is elöfordulhat.


Mikor az emberek tömegesen viszik ki külföldre a gyereket élni és senki sehol nem kéri a szükségse papírokat. Senkinek nem tünik fel hova lett 1-1 család, gyerekek. Pedig erre törvény is van hogy a gyámügyi engedély kell, de kb 100 családból 2-nél kéri és még 2 gondol ilyenre és utánna jár.

2012. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért ezek a dolgok nagyon elgondolkodtatóak. Szóval az ilyen nő azt sem értem,minek szül,ha a pasizás fontosabb,mint a saját gyereke. Na de ez az oltás dolog nálam végképp kivágta a biztosítékot,meg tényleg az,hogy ez a kutyának nem tűnt fel!
2012. dec. 20. 12:49
 4/15 anonim ***** válasza:
Én számon tartottam az oltásokat, de ha nem tettem volna, az sem gond, mivel a védőnőm minden közelgő oltás előtt legalább egy héttel eljött hozzám! Papírt töltöttünk ki, beszélgettünk, szóval mindig tudtam, hogy esedékes lesz, mennünk kell!Mindenkinek van felelőssége az ügyben, de szerintem a szülőé a legnagyobb!
2012. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem szeretem ezeket az indoklásokat, hogy semmire nincs pénz, mikor a fizetésem felét, amire nekem is szükségem lenne meg a gyerekemnek, elveszi az állam, és épp ezért nem merek második gyereket vállalni se, mert ami marad, az mire elég???

bocs, hogy kicsit eltértem a tárgytól. Amúgy szóltál már a gyámhatóságnak, védőnőnek, önkormányzatnál a felelős osztálynak, rendőrségnek vagy bárkinek? Mert ez amit leírtál, kiskorú veszélyeztetése. És igen, igazad van mindenben, de ha te se teszel semmit (és remélem, nem így van), akkor te is hibásnak érzed majd magad, ha valami történik a gyerekkel, pl amikor egyedül van otthon.

2012. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát,már mások meglépték,amit meglehetett.Nem történt semmi. Konkrétan nem is foglalkozik semmilyen szerv az üggyel. A gyerek pedig alultáplált és szellemileg is visszamaradott,mivel baba kora óta nem táplálja az anyja megfelelően. Ja és a szülők nincsenek együtt,és az apának meg csak nyűg a gyerek az új párja és az "új" gyerekek mellett.
2012. dec. 20. 12:59
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyik korábbi vagyok.


A mi községünkben, illetve a szomszédban is ilyenért nem is egy gyereket vittek már állami gondozásba!

2012. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha rokon vagy és a kislány sorsa aggaszt, akkor menj a gyámügyre. És ha már voltak mások? Addig kell menni, míg nem történik valami. Ha aggódsz a kislányért, akkor tegyél is valamit. Ha egy szomszéd vagy, akkor is tehetsz valamit a kislányért. Mikor látod, hogy anyuka elmegy és tudod, hogy egyedül van a kislány, akkor vigyél neki egy szelet vajas kenyeret. Vagy akkor hívd ki a gyámügyet, rendőrséget (tudomásod van róla, hogy egy kiskorú, 6 éves kislány órák óta egyedül van egy lakásban, aggódsz érte, tegyenek valamit).

Azt most ne firtassuk, hogy egy oltást nem adatott be, mert az főleg a védőnő és a gyerekorvos felelőssége. Én sem tudom mindig fejben tartani, hogy mikor milyen oltást kell kapnia, de ezért van a védőnő, aki oltás előtt jön, és szól, vagy kiküldi az értesítőt.

2012. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Rokon vagyok. Amúgy nem veszekedni jöttem ide,csak a véleményekre voltam kíváncsi,de látom,megint vannak itt "okosok" akik mindent olyan jól tudnak.....elméletben!

Persze,akinek nem inge...

2012. dec. 20. 14:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én jó anyának tartom magam, 3 kisgyermekem van. Én már például jártam úgy, hogy elfelejtettem, hogy oltásra kéne menni. Két hét múlva üzent a védőnő (helyettesünk van már évek óta), elmentünk, beadták, ennyi. Nem nemtörődömségből, egyszerűen csak kiment a fejemből. Engem inkább a többi háborít fel....
2012. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!