Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és mennyit alszik...

Mikor és mennyit alszik nappal kétéves gyereketek? Hogy alszik el? Egyedül vagy melléfekszel?

Figyelt kérdés
Egyre későbbre tolja a nappali alvást a kétévesem, alszik amúgy kb. 2,5 órát. És csak úgy alszik, ha melléfekszem. Ha felülök, már kétségbeesik, tapad rám, nehogy otthagyjam. Esélytelennek tűnik, hogy egyedül aludjon. Nálatok hogy megy? Jön a kistesó, nem tudom, mi lesz így.
2012. dec. 29. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igaz a kislanyom mar 2,5 eves elmult, de 2 evesen is egyedul magatol aludt el delutan is, este is. Kb 1,5-2 orat alszik delutanonkent. Egyebkent ha egyre kesobbre tolodik a delutani alvas (ami nalunk is volt egy idoben) akkor valoszinu hogy mar csokken az alvasigenye kicsit.

Nalunk addig volt problema az alvas delutan amig a mi szobankban volt, olben kellett elaltatnom allandoan, vagy fogtam a kis kezet amig elaludt a kisagyaban. Aztan a kulon szobajaban egy darabig igy volt, aztan szep lassan szoktattam le rola, eloszor mellefekudtem, amig el nem aludt. Aztan csak par percre es betettem az agyaba, aztan vegul mar csak kapott puszit, es aludt is el egyedul. Persze ez nem ment egyik naprol a masikra....

2012. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2 évesen is 2-3 órát aludt, kb. 1-től 3-4-ig. Akkor még 1x ringatva elénekeltem neki a Lencsi lányt. Most már 2,5 éves, ugyanígy alszik, de most már nem énekelek, megsimogatom, szép álmokat kívánok, megpuszilom és elalszik. Még a kiságyába, ami a mi hálónkba van, én lefekszem a nagyágyba, mert neki is egyből kipattan a szeme, ha kimegyek:-).
2012. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lányom 2 éves. èn 7-kor reggel legkésöbb ébresztem így álmos már délkörül. 2-nél tovább nem engedem aludni mert akkor este nem alszik el.

Szóval kb 2 órát alszik.

Ö is szerette ha bent vagyok a szobájába de elég csak ott lennem. most már napközben a maci csücsül vele.

2012. dec. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sosem volt nagy az alvókája. Este féltízkor alszik el, reggel hétkor kel. Délután egykor talán elalszik, de inkább később, és félnégykor ébresztem, hogy este ágyba lehessen tenni.

A melléfekvés sem lenne nekem baj, legfeljebb kicsit unalmas néha, inkább a pici baba mellett nem tudom, hogy fog ez működni. De majdcsak kialakul. Köszönöm a válaszaitokat.

2012. dec. 29. 14:55
 5/11 anonim válasza:

Szerintem a legjobb taktika az, hogyha nem fekszel le mellé, egyszerűen lerakod az ágyába, betakarod, azt mondod neki, hogy jó alvást,(puszi,....) majd otthagyod.

Ha kijönne felveszed, azt mondod neki, hogy ideje aludni, majd visszarakod az ágyába.

Ha még többször is kijönne, csak megfogod, majd visszarakod az ágyába.

Lehet, hogy ez elsőre sokszor meg fog megismétlődni, de később felfogja, és kiegyensúlyozódik az egész.

U.I.:Fő a határozottság (hajrá) :)

2012. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szinte magától megy lefeküdni, érzi ha álmos ebéd után. De ha szólnom kell fél 1 körül h alvás van, akkor is abbahagy bármit, és megy aludni. Lehúzom a redőnyt, megpuszilom, kijövök és behajtom az ajtót. 2-2,5 órát alszik. 1,5 éves korától leesésgátlós ágyban alszik, sosem mászkál ki belőle.

Barátnőm melléfeküdt mindig a gyereknek, de jött a kistesó, épp szoptatta amikor alvás következett a nagynak. Mondta neki h ő most itt van, de feküdjön le, majd megy. És onnantól kezdve egyedül alszik el a nagyobb :) Ezt ő sem gondolta, h ilyen egyszerű menet lesz neki.

2012. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam,amióta 1x alszik 1nap,tehát kb 1-1,5 éves korától,soha nem aludt 2,5 órát,de még az is ritka mikor 1-et....fél vagy 1órát szokott aludni.DÉl és 1 óra között alszik el,este 9-10 között alszik el,reggel 6-7 között kel.

Csak úgy alszik el ha mellé fekszünk,és söndörgeti a fülünket.Kb fél-1 órát kell igy "altatni",mit ne mondjak...a füleim már nem érzem....sajnos nála semmi nem vált be,se arra hogy egyedül elaludjon,se arra hogy a fülemet "pótoljam" valamivel...pedig elég kitartó voltam,több mindent is kipróbáltam,de ő nálam is kitartóbb volt.Ha 100x vittem vissza az ágyába hogy egyedül alszik,akkor ő 101-ére is kijött....ha kellett,órákat hisztizett addig,még végül be nem mentem,és feküdtem le mellé.

Most szoktatom bölcsibe,nagyon kiváncsi leszek majd ha eljutunk odáig hogy ott aludjon,mi lesz vele,ezekkel a szokásaival....

2012. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiam 21 hós volt mikor megérkezett a kistesó. ELőtte ő is csak úgy aludt el, hogy ha melléfeküdtem . Ez szülés után az első 3 hónapban működött, aztán ahogy a kicsinek is kitágult a világ már nem volt megoldható. Ő abbahagyta a délutáni alvást, már egyáltalán nem alszik. Nagyon jól bírja, este 5 perc alatt alszik el, persze velem, kb. fél nyolc körül és reggel ugyanilyen tájt kel. Próbáltam a kicsivel együtt altatni, amíg ő szopizott, de csak harcoltunk, így nem erőltettem. Nálunk igaz a hugi születése előtt is harc volt már az alvás körül, mert órákat kínlódtunk elalvás előtt. Én nem bánom, hogy így alakult.
2013. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam, hogy lefektetem, puszi, alvás. Kijövök. Akkora sírás, ordítás lett belőle minden alkalommal, hogy néhány nap után már nem volt szívem hozzá. Újra mellettem alszik el. Fájt érte a szívem. Nem láttam javulást, változást, minden nap, délben és este ugyanúgy. Lehet, hogy gyenge vagyok, de kínzásnak éreztem. Most, hogy mellémbújik, átölel, érzem, hogy így jó neki. Meddig kellett volna vajon kísérletezni?
2013. jan. 9. 15:00
 10/11 anonim válasza:

Lehet, hogy úgy érzed jó neki, de csak rövid távon.

Lehet, hogy "kínzásnak" érzed, de én azt mondom, ha sír majd megunja, elfárad, és elalszik.

2013. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!