Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Varázskert, Magyar-török...

Varázskert, Magyar-török várháború, régebbi Piroska és a farkas társasjátékok leírásait keresném. Valakinek esetleg meglennének ezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is ne haragudjatok hogy itt kérdezek, de sajnos nincs olyan topik hogy retro... Kérlek ne tegyétek át a kérdést más topikba, azért itt kérdezem, mert régi játékokról van szó, és bízom abban hogy akad még olyan kisgyerekes család, ahol ezekkel még játszanak vagy fellelhetők.


Szeretnénk a fenti játékokkal játszani, de sajnos szabály hiányában nem tudunk. :( Szeretném megkérdezni hogy esetleg van-e itt valaki(k) aki(k)nek a fenti társashoz még megvan a játékszabály és lenne-e olyan kedves hogy átküldje nekünk, hogy mi is tudjunk velük játszani :)


Nagyon szépen megköszönném, ha valaki tudna segíteni.


Előre is köszönöm!



#társasjáték #Piroska és a farkas #Varázskert #Magyar-török várháború
2012. dec. 30. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A varázskert megvan a munkahelyemen (óvoda), csak rég játszottunk vele. Hétfőn megnézem neked, hogy van-e hozzá leírás, ha nem felejtem el és addig nem kapsz érdemi választ :)
2013. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy! köszi! :)
2013. jan. 27. 08:21
 3/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Megnéztem a Varázskertet, de nincs meg a dobozában leírás. Közösen találjatok ki hozzá játékszabályt, az még külön móka a gyerekek számára :)
2013. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! Én gyerekként nagyon sokat játszottam a Varázskerttel :)

Játékszabálya nagyon egyszerű :D


Mikor felraktátok a tábla üres mezőire (nem a madárkákra, sem a kútra!!!) a négyzetes kis lapkákat az egyen oldalukkal felfelé, akkor kezdődhet a játék.

A legfiatalabb játékos kezd. Majd sorba a többiek.

Csak hatos dobásával lehet kilépni (mint a Kinevet a végén-ben és beérni a célba is csak a pontos szám dobásával lehet).

A játék lényege, hogy a három kis színes virágunkról a tábla szemközti átlós felére (ahol madárka van...) átvigyük a bábujainkat. :)

Ennyi! :)

De persze a játékban még szerepet kap az is, mikor egy piros körre rá sikerül lépned, akkor egy szabadon álló négyzetes kis játékmezőt amin senki sem áll, oda rakhatsz ahova szeretnél. Ha akarod megfordíthatod (van közte, ami lerövidíti az utat, vagy meghosszabbítja azt, vagy zsákutcát csinál) és forgathatod is, ahogy tetszik!

Ekkor már a szökőkútra is pakolhatsz és a madárkákra is!!!

Mi úgy játszottuk, hogy arra mentünk amerre akartunk, de megfordulni, csak a kereszteződésekben, vagy a zsákutca végén lehetett. Azért játszottunk így, mert erről kimondottan nem írt a magyar játékszabály semmit hogy hol lehet visszafordulni, ha a másik eléd rakott egy zsákutcát. :)

Leütésre nem emlékszem.

És az nyert aki elsőnek vitte át a színes bábújait.

Tudok még valamiben segíteni? :)

2013. okt. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. nov. 3. 07:59
 6/7 anonim válasza:

Írtam privátra, hogy találtam leírást/játékszabályt a "magyar-török várháborúkról" is, de nem jeleztél még vissza. Érdekel még a dolog?

Ha igen, akkor a talált PDF-es anyagot átküldöm, csak adj egy e-mail címet!

Szia!

2013. nov. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! Igen régi a kérdés felvetés és nem is idevág teljesen, de a Varázskert c. társasjáték kiskorom kedvence volt, sajnos nincs már meg. Esetleg, ha valakinek lenne eladó, kérem írjon privát üzenetben! Köszönöm!
2015. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!