Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Etikus, vagy jó gyereknevelésn...

Etikus, vagy jó gyereknevelésnek ítélitek ha a gyereket veréssel fegyelmezem?

Figyelt kérdés
Mert mindenhonnan mást hallok.
2012. dec. 30. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a világ egyik leggusztustalanabb dolga egy gyerekre kezet emelni! A problémát testi erőszakkal nem lehet megoldani, így csak traumát okozol neki!!
2012. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem tartom jónak, sőt nagyon rossznak és károsnak tartom.


Az ex-barátomat "veréssel nevelték emberré", és természetesnek vette, hogy a problémákat veréssel rendezzük.


Már kezdetektől fogva lökdösött, taszigált, de egyszer nem sült meg időre a vacsora, mondtam, hogy "Bocs', későn kezdtem hozzá!", felém jött a konyhából, és két akkora pofont lekent nekem se szó, se beszéd, hogy zúgott utána a fülem.


Csak így!


Azt mondta, hogy aki ilyen lusta, az megérdemli.


Köpni-nyelni nem tudtam.

Engem nem vertek otthon soha, ilyet csak filmekben láttam addig, és azt hittem, hogy csak a legalsó néprétegnél szokás.

Ő pedig diplomás, elvileg "értelmiségi".


Ne verd a gyerekedet!

Rosszá neveli a verés mindenképpen!

2012. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Alapból elítélem .

De 5 évente egy pofon belefér

2012. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem mondom, hogy nagy ritkán nincs egy popsira csapás, de a verést mélyen elítélem.
2012. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
A verést én is elítélem de ritkán egy kézre popsira ütés belefér ha muszáj.
2012. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Én soha nem bocsátanám meg a szüleimnek ha vernének.erősen kétlem hogy olyan rossz gyereked lenne hogy nem lehet vele megbeszélni a dolgokat..

ráadásul az egyik barátnőmet is úgy "neveli" az anyja hogy veri(a legapróbb dolgokért is)és odáig jutottak hogy a barátnőm gyűlöli őt semmit nem mer elmondani neki mert fél tőle és nem beszélnek egymással pedig szerintem egyáltalán nem rossz gyerek(nem jár bulizni,nem nagyszájú stb.)

Én magamból kiindulva azt mondom hogy inkább beszéld meg vele a dolgokat büntesd meg ha kell de ne emelj rá kezet mert a későbbi kapcsolatotok is rá mehet.

15/l

2012. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek verése természetesen nagyon rossz "fegyelmezési mód". Nem is a fegyelmezésről szól, inkább a szülők helyzelen reakciója konfliktushelyzetben. Egy-egy popsi legyintés, vagy kézre ütés persze nem a világ vége, bár nálunk teljesen hatástalan volt, soha többé nem próbáltam, de ez lehet, hogy gyerek függő.
2012. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Én elsüllyednék szégyenembe ha ilyen kérdést tennék fel!
2012. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Ebben semmi etikus nincs és értelme sincs.
2012. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket én is így vagyok vele de viszont a barátnőm ragaszkodik az ilyen neveléshez.Szerintem is undorító de kíváncsi voltam ki mit gondol vagy csak én látom rosszul.:)
2012. dec. 30. 21:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!