Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3-4 éves gyerkőcötök fél,...

2-3-4 éves gyerkőcötök fél, illetve felébredt a petárdázásra, tüzijátékra? Ha fél hogy reagáltok rá?

Figyelt kérdés

Nekem 2,5 éves a lányom, nem ébredt fel rá, de ha ébren van, és hallja, mondja, hogy fél tőle, és ugrik az ölembe.

Nem akarom benne erősíteni ezt a félelmet, de hát ha fél felveszem, csinmpaszkodik rá, és közben mondom, hogy nem kell félni, ez szép, csillog villog, meg hogy "nézd, ott milyen szép a szomszédban a fa, szóval próbálom elterelni a figyelmét, és ilyen egyéb marhaságokat, de nem sok sikerrel...

Ti hogy reagálnátok...?

köszi



2013. jan. 2. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a lányom és nem fél már. Felébredni nem ébred fel rá, de napkozfen ha egy is eldurrant, akkor nagyon megijedt. Mondtam hogy az csak petárda, a bácsik petárdáznak és az pukkan. Most már o is mondja, hogy petárdáznak a bácsik.
2013. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom nem fél tőle. Volt olyan, hogy én éjjel felriadtam, olyan hangos tűzijáték volt (nem szilveszterkor), a kicsim meg úgy aludt, mint a bunda. :)
2013. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
lányom nem fél de ha félne akkor (tüzijáték etseén ) mint csinaltam is kitettem az ablakba hogy nézze meg mi pukkan dörren. igy tezsem a viharban is, ha fél a villámlástol és illetve elmondom neki villámlás után dörgés ne ijedj meg.
2013. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves a lányom de imádja. habár tart töle és tudja nem mehet a közelébe, de direkt 6 körül szilveszterkor kimentünk egy körre, és nagyon tetszett neki. majd az apja is lött fel párat és tetszett neki.

èjszaka nem ébredt fel semmire sem.


majd jövöre más lesz. várjátok majd hogy milyen jó lesz, esetleg aug 20-án menjetek tüzijátékot nézni.

2013. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen, mi is direkt odaálltunk az ablakba, hogy lássa, meg le is mentünk mi is 17h körül...de parázik...:-/

Remélem jól reagáltam, és nem lesz nagyobb gond belőle...

idén mindenképp kimegyünk az aug. 20-i tüzijátékra edzés gyanánt..:-))

Köszi a válaszokat!

2013. jan. 2. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan már nagyobb a lányom, 4,5 éves, de nem fél, kicsinek félt, de általában kinövik idővel. Mi tartottunk tőle, hogy fel fog ébredni a durrogásokra, de szerencsére jól aludt, igaz, a lakás csendesebbik felén van a hálószoba.
2013. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 11 hósan első szilveszterén felébredt a pukkogásokra és az ablakból ámulva nézte,majd visszaaludt.Tavaly mi is vettünk és lődöztük el volt ájulva tőle,Idén tiszta para volt,de azért rájött,h jó az,mert szépen csillog-villog!Még tegnap is emlegette meg nézegette este,h nincs már pukkogás?
2013. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!