Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A megfázás okozta megbetegedés...

A megfázás okozta megbetegedés fertőz?

Figyelt kérdés

Szerdán mentem dolgozni, mivel hosszú szünet után ez volt az első munkanap, nagyon hideg volt az irodában és pokolian megfáztam egy nap alatt.

Fáj a torkom, szinte alig van hangom, köhögök, folyik az orrom.


Más miatt már korábban elkezdtem antibiotiukumot szedni, így a betegség a gyógyszerkúrába beleesett.

2,5 éves kislányom már Karácsony előtt megbetegedett a bölcsiben, valami vírusa volt, antibiotikummal kezeltük, és végre meggyógyult.


Elkaphat tőlem valamit? Én egyáltalán nem vagyok ezekkel a bacilusokkal, vírusokkal tisztában. Nem tudom melyik fertőz, melyik nem. Nagyon félek, hogy a több mint 3 hét itthonlét után benyal tőlem valamit és kezdődik előröl.



2013. jan. 5. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A baktérium és a vírus is fertőz,olyan hogy megfázás okozta megbetegedés konkrétan nincsen.Egy bizonyos hőmérsékleten jobban szaporodnak a baktériumok,és vírusok.Ez általában akkor van ha hidegben vagyunk,illetve lehűlik a torkunk például.Illetve az immunrendszerünk is gyengébb.Bizonyos hőmérsékletet meg nem bírnak a bacik,ezért védekezik a szervezetünk lázzal vagy hőemelkedéssel.Ebben az időszakban a baciknak kedvező a klíma,ha hosszú ideig vagy hidegben a bejáratnál meg tudnak tapadni és a jó klímán szaporodni(orr,torok).Vírusos megbetegedést nem kezelünk antibiotikummal,hanem az esetleges szövődményt,vagy eredetileg is bakteriális fertőzést.A vírus ellen a szervezetnek kell védekeznie.Igen elkaphatja Tőled,hiszen lehet hogy most egy másik fajta dologgal álltok szemben,az immunrendszere meg ezek szerint nem a legeslegjobb.Gyakori szellőztetés,sok folyadék,kézmosás,ez minden amit megtehetsz,meg C vitamin.Ha vírusfertőzés nézni kell a lázat,38 fokig nem kell csillapítani.Torkodat kösd be egy sállal,nálunk bevált.Jobbulást,mi is ezen kínlódunk.
2013. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvos nem ír fel antibiotikumot vírusra!!!Azt bakteriális betegségre szed az ember. Igen elkaphatja a gyereked, és más is, mert a "megfázás" amit így hívunk az legtöbbször vírus okozta betegség és ha egy légtérben vagytok nagy eséllyel átadod. Ha nem, akkor szerencséd van. Tőlem most kapta el a fiam :(
2013. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te valószínű egy vírus miatt betegedtél meg, nem pedig azért, mert hideg volt az irodában.

Általában 3 nappal a tünetek megjelenése előtt fertőződik meg a szervezet, ez a felső légúti vírusokra nagyon jellemző.

A kislányod is elkaphatja, mivel a vírus okozta betegség fertőző. Mondjuk azt nem írtad, hogy ő milyen betegségre kapott antibiotikumot, de maga a gyógyszer is gyengíti az ő immunrendszerét. Főleg ha feleslegesen kapta, ugyanis vírusfertőzésre nem szokás antibiotikumot adni, mert hatástalan.


Jobbulást neked!

2013. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egész ünnepek alatt szinte nem voltunk sehol, mert a kislányomnak hol hőemelkedése volt, hol pedig úgy köhögött hosszan, hogy azt hittem megfullad.

Azért kapta az antibiotikumot 2 hét változatlan állapot után, mert semmit javulás nem volt és a tüdeje már egyre rosszabb lett.

A gyógyszertől gyógyult csak meg. A doktornő szerint elkapott valamit a bölcsiben és az okozta a betegségét.


Akikkel az előző héten találkoztam, mindenki egészséges, egyedül én vagyok beteg.:(

Szilveszterkor itt volt 2 barátnőm, de ők sem betegek.Boltban nem voltam, utcán sétáltunk, de vidéken lakunk, egy lélek nincs a közelben. Autóval járok dolgozni, a ház előtt beszállok, az irodaház nyitott parkolójában ki és bemegyek az irodába.

Egész nap vacogtam, majd megfagytam, éreztem, hogy beteg leszek ettől. Emiatt írtam azt, hogy megfázás.


Én egy ismeretlen eredetű fájdalomra szerem az antibiotikumot. Már nagyon régóta nem szűnő fájdalmam van, nem tudják az orvosok, hogy mi az, ez a kúra egy próbálkozás, és pont egyidőbe esett a náthámmal. Nem vírusra kaptam, kértem a háziorvost, hogy adjon valami gyulladás csökkentőt.

2013. jan. 5. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
És hol fáj?
2013. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!