Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire számíthatok? Februárban...

Mire számíthatok? Februárban lejár a gyesem, vissza kell hogy vegyen a munkáltató? Ha elküld, akkor minden esetben jár végkielégítés?

Figyelt kérdés
Ha közös megegyezéssel válunk el akkor jár a munkanélküli segély?Vannak tapasztalataitok?A jövő héten megyek be,csak kíváncsi vagyok mire számítsak!
2013. jan. 6. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Vissza kell vennie,de abban a pillanatban megszűnik a felmondási védelem és így abba a pillanatba el is küldhet(ne legyen így)A többiben sajnos nem tudok segíteni.
2013. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Közös megegyezésnél nem jár munkanélküli, én így tudom... a többihez nem értek.
2013. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Közös megegyezésnél nem jár végkielégítés. Akkor csak az jár, amiben megegyeztek, de erre nincs törvény. Ha 1 Ft-ot adnak és Te elfogadod, akkor annyit kapsz, mert ez van a közös megegyezésben lefektetve.

Ha felmondanak, akkor jár végkielégítés és a felmondási díj, valamint a szabadságokat is ki kell fizetniük.


Azt nem tudom, hogy a munkanélküli segély mikor jár.

2013. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
[link] Olvasgass itt.Én úgy tudom hogy munkanélküli segély rendkívüli felmondásnál nem jár azonnal hanem csak 3 hónap múlva lehet kérni.Közös megeggyezéses felmondással én kaptam bár az 2009-ben volt azóta nem tudom mi változott.
2013. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vissza kell venniük, de utána ki is ruhagtnak. Végkielégítés akkor jár ha legalább 5 éves ott dolgozol.

Munkanélküli akkor is jár ha közösmegegyezéssel jössz el.

2013. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Végkielégítés 3 év után jár először, egy havi munkabér.

Azt a törvényt, miszerint rendes felmondás esetén (ha te mondasz fel) nem jár 3 hónapig munkanélküli járadék, 2012. január 1-től eltörölték. Ellenben már csak 90 napig kaphat valaki munkanélküli járadékot, a korábbi 270 nap helyett.

2013. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, ő írta le röviden és jól.
2013. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+ még annyi, hogy végkielégítés közös m. alapján 3 év után sem jár automatikusan, csak munkáltatói rendes felmondás esetén.
2013. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!