Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak /17h-s/ hogyan...

Kisfiamnak /17h-s/ hogyan oldjam meg a gyógyszer adagolást? Dr. úr 3x5ml-ert javasolt, de a tájékoztatóba az van "8 óránként".

Figyelt kérdés
Éjszaka 11-12h-t alszik felkölteni sajnálom,ha pedig reg.-dél-est.kapja az adagok közt csak pár óra telik el. /CURRAM szirup/
2009. aug. 27. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adjad úgy ahogyan a doki mondta. Reggel-délben-este, sok folyadékkal.

3 fiús anyuka

2009. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

már lehet, hogy késon írok, most látom csak a kérdést, de azér mégis hozzászolnék.


a curam antibiotikum, az antibiotikumokat pontos idokozonként kell szedni, ez azért van, hogy a szervezetben egy állando, hatékony de még nem káros szintet fent tudjon tartani a gyogyszer. ha tul ritkán van szedve, akkor nincs meg ez a szint, mert az elozo adag nagyrésze kiurul, mire jon a kovetkezo, tehát nem folyamatos. ha tul surun szedjuk, akkor pedig eros lehet. ha meg csak napkozben 3x, 3-oránként, akkor éjszaka nagy a kimaradt ido...

szoval az antibiotikumok adagolása bizonyos órához van kotve, típustol és a betegség mértékétol fuggoen. a napi 3x így azt jelenti, hogy 8 óránként, tehát minden 8 órában. persze,+- fél ora még belefér.

(a napi 2x az 12 óránkénti szedést jelent)


tobbszor adtam már én is a fiamnak, volt már 8órás és 12 órás antibiotikumja is. a 8orásnál biony keltunk éjszaka, de mivel fecskendovel adagoltam, így nem igazán ébredt fel rá, mégis megkapta az adagját.


ha az elmult napokban nem így szedtétek, én ajanláanám inkább átállni de legalábbis megnyujtani az idot 2 adag kozt, hogy ne csak 4 ora legyen(reggeli-ebéd-vacsora), vagy beszéld meg az orvossal...


(gyogyszerész anyuka)

2009. aug. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Az első vagyok és szeretném megkérdezni, hogy honnan lehet tudni egy gyógyszerről, hogy milyen, mert nekem ezt még senki nem mondta! A 3. babámat nevelem, de nekem ez új! Én mindig igyekeztem minél több időt hagyni a gyógyszer adagok között. Azért nem kelteném fel a babát az éjszaka közepén. Azért a 6 óra kb. megvan.

Elnézést, hogy itt kérdezem!!

köszi

2009. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az antibiotikumoknál van ez a meghatározott szedés, mármint hogy a 2x szedettnél a kb 12 óra, a 3x szedettnél a 8 óra teljen el az egyes adagok kozt, ezek a leggyakoribbak, de van 6 órás antibiotikum is(bár gyerekeknek nem nagyon létezik). ezekre érdemes figyelni. furcsállom, ha az orvos még nem mondta, nálunk (egy korház és rendelok melletti nagy gyogyszertárban dolgozom) az orvosok is így szokták mondani a betegeknek.

annak idején mi is így kaptuk gyerekkoromban, én is tartom a fiamnál is, sajnos már néhányszor szukséges volt az antibiotikum.


a tobbi gyogyszernél, ami nem antibiotikum, pl. lázcsillapítok, kohogéscsillapítok, ha nincs másként ajánlva, a 3x szedni jelentheti a reggel-délben-este valo szedést, mondjuk 4-5 kulonbséggel.

2009. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A nem megfelelő mennyiségben szedett antibiotikum a rezisztens baktériumok elszaporodását segíti elő, és így a betegség nem hogy nem gyógyul, de még súlyosbodhat is. Az antibiotikumok a szervezetben rövid idő alatt hatástalanná válnak vagy hamar kiürülnek, ezért szükséges meghatározott időben és a pontosan előírt adagban bevenni őket. Otthoni kezelés esetén a láz megszűnése után sokan hajlamosak abbahagyni a gyógyszer szedését. A nem kellő ideig tartó gyógyszerszedés oka lehet a betegség kiújulásának, mert a teljes gyógyulás a tünetek javulásától független dolog."

utolso voltam megint.

2009. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod!


Persze tisztában vagyok az antibiotikumok hatásaival és nem is vagyok híve. Évente talán 2x kapnak a gyerekeim, ha már nincs más megoldás. Szerencsére nem betegesek!

Végül is logikus amit leírtál, de nekem ez eszembe nem jutott. Ösztönösen osztottam el nagyjából arányosan az adagokat!

mégegyszer köszi

2009. szept. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!