Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amelyik gyerek még nem tud...

Amelyik gyerek még nem tud köpni annak miért írnak fel köptetőt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mert nem mind arra szolgál!!! hanem hogy felszakitsa a cuccost!
2013. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó de ami fel jön azt legjobb lenne kiköpni.
2013. jan. 8. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A köptető nem azért köptető, mert köpködni kell tőle, csak felszakítja a "köpetet". Egyébként miért kéne kiköpni? Én még sose találkoztam senkivel, aki köhögés után köpködne.
2013. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobb lenne,de ha nem tudja még kiköpni,lenyeli és majd másképpen távozik.A lényeg,hogy ne legyen lerakódva a tüdőben,légcsőben,stb.
2013. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ezeknek a neve amúgy köptető-nyákoldó készítmény és a nyákoldó szerencsésebb lenne mert az fejezi ki a hatásmechanizmust. Feloldja a letapadt sűrű nyákot (váladékot).-
2013. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok, kismilliószor szedtem már köptetőt, de sosem köptem ki amit felszakított , hanem mindig lenyeltem... Szerintem a legtöbb ember lenyeli, a lényeg, hogy felszakadjon, könnyebben köhögjön!
2013. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most egy ideje nagyon beteg a fiam. Nagyon folyik az orra és mivel még nem tudja fújni ezért sokszor le nyeli. Szoktam neki törölni de ami nagyon lent van azzal nem tudok mit csinálni. Volt egyszer hogy evés közben minden étel vissza jött és utána sokkal jobban érezte magát. Gondoltuk hogy már sok volt neki az a sok lenyelt fika. Na és akkor ami most feljön majd és lenyeli akkor lehet hogy attól is rosszul fogja érezni magát.
2013. jan. 8. 15:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha kiporszívóznád neki, és nem csak törölgetnéd?

Meg az orrcsepp is sokat tud segíteni ám!

2013. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De nem az orrában hanem egy kicsit lejjebb van. Mikor még nagyon kicsi volt akkor annyira meg betegedett hogy kórházba kellett menni és ott is egy nagy csővel szívták ki amit nagyon le dugtak.
2013. jan. 8. 15:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha jól szívod a lejjebb lévő cuccost is kitakarítja, a fiam öklendezni is szokott, mert a nyúlós vacak jön fel neki.

Milyen gyógyszert adsz neki? C-vitamin, Sinupret, orrcsepp vény nélkül kapható, és pár nap alatt sokat segít.

Fenistil cseppet íratni kell, de éjszakára jó köhögéscsillapító, és a váladék myennyisége is csökken tőle.

Ne várd meg, hogy megint kórházba kerüljetek!

2013. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!