Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszakai ágybavizelés, ez már...

Éjszakai ágybavizelés, ez már kórós? Elinduljunk kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés
Kisebbik fiam még nem ágy tiszta lassan 5 éves lesz és mióta nappalra szobatiszta (2 éves 9 hónapos kora óta) még nem volt csak 4-5 éjszakánk amikor száraz volt az ágya. Vagyis éjszaka még mindig bepisil. Nem foglalkozom olyan szinten vele,ohgy nem stresszelem a gyereket... őt is zavarja főleg amikor felébred és még pisilni szeretne de nem megy,mert már a pizsibe érkezett. Éjjelente rendszeres ezért az ágynemű csere és pizsi csere és alszik tovább. Reggel büszke ha nem pisilt be.. akkor dicsérjük. Ha meg mégis nem szoktam szóvá tenni. éjjel is szó nélkül cserélem le a nedves ruháit. Várhatok-e még a dokihoz járkálással szerintetek, vagy induljak kivizsgáltatni?

2013. jan. 12. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Már régen ki kellett volna vizsgáltatni! Lehet a veséjének , vagy a hólyagjának baja. De egyéb probléma is. Egy rokonom kisfiának a húgycsöve volt szűk, és meg kellett operálni. Ez nem játék.
2013. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisfiúknál 6 éves korig normálisnak mondják azt ,hogy éjszaka néhe bepisil(tudom mert nekünk is volt ilyen problémánk,ritkán még most is előfordul,pedig most lesz hat éves) de azért ha ennyire rendszeres azt már érdemes lenne kivizsgáltatni szerintem, de ha szólsz a háziorvosnak ő majd tudja hova küldjön.
2013. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 éves korban érdemes elmenni kivizsgáltatni, nekünk akkor adott beutalót a háziorvos. Mikor 4 éves volt a lányom, akkor is kértem volna, de még azt mondta, hogy teljesen normális, hogy nem ágytiszta, és felesleges a gyereket a herce-hurcának kitenni. Nincs semmi baja a lányomnak, már 6 éves múlt, és talán már kezd alakulni a dolog, de még nem tökéletes. Írj privit nyugodtan, és ha érdekel, leírom részletesen, hogy milyen vizsgálatok voltak és miket javasoltak.
2013. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor is megtörténik ha este már nem adsz neki inni és közvetlenül lefekvés előtt is pisil?
2013. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen... de idegen helyen meg nem fordul elő. Ott szárazak az éjszakák.
2013. jan. 12. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!