Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves a kisfiam, vélemények...

2 éves a kisfiam, vélemények ebben a korban a hajvágásról géppel? Illetve miért mérik össze a két gyereket?

Figyelt kérdés

Olvastam Vida Áginál,hogy a babahaj magától is megerősödik később,de a vágástól csak gyorsabban és sűrűbben fog nőni,"erősödni" nem.Kisfiam 2 éves,ollóval szoktam igazítani,visszavágni időnként a haját. Anyósom viszont egy ideje egyfolytában arra kér,hogy géppel vágjam le a fiam haját,mert attól megerősödik,hiába mondom neki,hogy én ezt nem tartom szükségesnek,és nem is szeretném tüsire vágni a fiam haját...csak nem enged,és még egy hajnyírót is vett.Erélyesebben megmondtam neki,hogy nem vágom le a haját,mire elmagyarázta,hogy ő csak azért szeretné,mert a lánya (sógornőm) kisfiának is le lett nyírva a haja,mert a megítélésük szerint a kisfiúnak kevés haja volt,és vöröses színű,és nem találták szépnek.Én persze mondtam,hogy az én kisfiam szerencsés,mert sok haja van,és visszavágom neki,de most már jó lenne,ha nem kérne tovább,mert nem fogom azért levágni tüsire a haját,mert az unokatesójának is ilyen,miért kellene uniformizálni a gyereket?Anyósom rendre beleszól a fiammal kapcsolatos dolgokba,az ilyen apróságokba,amihez aztán tényleg semmi köze sincs,és úgy véli minden úgy jó,ahogy az ő lánya csinálja,és nekem is úgy kellene nevelni a fiamat,folyton osztogatja a kéretlen tanácsokat,én igen sokáig udvariasan fogadom,de már a férjemet jobban zavarja édesanyja viselkedése,mint engem,rendre össze is vesznek az édesanyja "ötletei" miatt.Szeretném a fiúkat ettől a badarságtól megóvni,és az esetleges konfliktust elkerülni a méricskélés miatt.Hogyan kerülhetném el,hogy a két kisfiút összemérje,és a jövőben versenyeztesse a nagymama?

Kb havonta-kéthetente járunk a nagyihoz...(tartok egy ilyen végkifejlettől,tekintve,hogy páromat és testvérét is folyton versenyeztette,emiatt sokszor kölcsönösen féltékenyek egymásra)

Volt már precedens,ki jár előbb,ki beszél előbb,sajnos mindig anyósom találja ki ezeket,és sógornőm szeret győzni az ilyen helyzetekben,és belemegy az anyukája manipulációiba, viszont a fiúknak nem lesz ez jó példa az egészséges önkép kialakításhoz,és a másokról való gondolkodáshoz...

Summa summárum,nem szeretném,ha a fiam később önértékelési problémákkal küzdene,vagy teljesítménykényszert ültetnénk el belé?Akarva akaratlanul mi is belefolyunk ezekbe a játszmákba,hiszen a mindennapi élet része,és nem "iktathatjuk ki" az életből a nagyszülőket...

Szerintetek én szülőként mit tehetek,hogy ezt a hatást tompítsam?Egy kompromisszumos, asszertív megoldás kellene,ami mindegyik kisfiú hasznára van.Ötletek?


2013. jan. 14. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz.

Nem vagyok ilyen helyzetben, DE lehetnék. Beleérzek. Az én anyósom egy elmebeteg. Ő is veresenyeztette a két gyerekét aki fiú és lány, természetesen mindig a kedvesebb győzött, azaz a lány. Ezért olyan az egója ami az eget veri, és olyan gőgös, hogy attól meg szinte nem is lát.

A fiú persze, tele lett kisebbségi komplexussal, bizonyítási kényszerrel, és a mai napig nem hiszi el, hogy ő képes lenne a szülei nélkül bármire is.

Csak azért meséltem el, hogy lásd van máshol is ilyen.

Jó, és megfogadható tanácsot biztos, hogy nem tudok adni. Mert én két verziót tartanék jónak.

A version: Anyóst péklapáttal homlokon vágni.

B version: Ritkítani a találkozásokat amennyire csak lehet.

2013. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vida Ágit felejtsd el, egy kókler.

Én 15 hónaposan vágtam először géppel a fiam haját, szinte csak pihéi voltak addig. Most 3 éves, sűrű, dús, gyorsan növő, szép egészséges haja van, 2-3 havonta levágom géppel (férjemé pont ilyen egyébként).

Sógoromék már 1 éves kora előtt vágták a fiuk haját (fodrász, ollóval), de mindkét szülőnek kevés, tartás nélküli haja van, így akárhányszor vághatják a haját, még mindig selymes kis pihéi vannak.


A rivalizálásról: én együtt szültem a hugommal és a sógornőmmel is.

Időnként egyszerűen elkerülhetetlen az összehasonlítgatás, akaratlanul is nézi az ember, esetleg a sajátja miben lehet lemaradva stb.

Nálunk érdekes módon kb. az első fél évben anyukám csinálta ezt, hogy jött hozzánk és mondta, hogy a hugom eztmegazt ígymegígy csinálja, meg Anna már így eszik, úgy gagyog stb.

Ez nekem mérhetetlenül rosszul esett, nem is volam túl jól az első hónapokban (nem elsősorban emiatt!),de aztán többször is megkértem, hogy a kéretlen tanácsai tartsa meg magának, és szépen leszokott róla.

Itt a férjed és a sógornőd együttes akarata és fellépése kell, hogy anyósodat jobb belátásra bírják, te "csak" a meny vagy.... (tapasztalat)

2013. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hogy ilyen ügyesen látod a problémát és próbálod (próbálnád) kezelni (ahelyett hogy lehülyézed a feleket amit sokan tesznek ilyenkor).

Őszintén megmondom hogy szerintem nincs jó megoldás. Azontúl hogy persze megpróbálhatod mindezeket anyósodnak elmondani így ahogy írtad, tehát hogy szerinted nem tesz jót ez a versengés a fiúk kapcsolatának és te szeretnéd hogy az unokatesók jóban legyenek. Vagy hogy értse meg hogy neked rosszul esik ha a másik kisfiúhoz akarják a tiedet hasonlítani-mérni mert ő egyedi és a másik gyerek is.

De. Anyósod gondolom 100%ig meg van győződve hogy ez egy jó módszer és helyes hozzáállás (hiszen már a férjedékkel is ezt tette) tehát nála ez egy jól berögzült dolog lehet.

Lehet benne bízni hogy szeret titeket annyira hogy a kedvetekért megváltozik, de őszintén erre nem sok esély van.

Amit tudsz tenni hogy ha sógornőd amúgy nem ennyire versengős akkor külön találkozol velük amikor teheted (hogy ne legyen ott anyós) vagy ritkítod a találkozásokat. Egy egészséges otthon megtámogatott gyereknek nem fogja az önértékelését teljesen lerombolni ha RITKÁN találkozik ezzel a méricskéléssel anyósod irányából. És a leírásod alapján te biztos minden jóban részesíted a kisfiad tehát nem lesz gond azzal hogy önmagában bízik e hisz e.

Mivel rokonok vagytok, teljesen nem fogtok tudni "leválni" róluk, meg nem is érdemes.

2013. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3 as vagyok a hajnyírás témát nem érintettem :DD de valahogy ez ilyen hordozója szerintem csak a problémának úgy éreztem, de javíts ki ha tévedek:)

Nekem 3 gyerkőcöm van mindhárom apa dús, sűrű haját örökölte :) Egyiknek nagyon jól áll ha géppel le van "tolva" én csinálom. A másiknak kis golyó fejecskéje van, neki nem áll jól így őt igenis elviszem a fodrászhoz. Erről senki nem tudna meggyőzni hogy neki is 3 mm-esre vágjam ha egyszerűen nem áll jól neki én vagyok az anyja, nem csinálok hülyét belőle:)) Nagy korában meg olyanra vágatja amilyenre akarja:)

2013. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:D

Néha számomra is vonzó az A verzió :):):)

Sajnos a B verzió az az,ami azzal jár,hogy mi leszünk a rosszak,mert haragszunk...stb,próbáltuk már,az lett az eredmény a ritkább találkozásoknak,hogy mi nem akarunk részt venni a családi programokban és még több probléma...sógornőm konkrétan alig beszél velünk,mert az ilyen feszült családi programokat,pl közös nyaralás igyekszünk elkerülni...

Bár sajnos vannak esetek,mikor jobb megoldás egyszerűen nem létezik,de én azért reménykedem abban,hogy valamivel le lehet állítani a nagyit,ami nem azzal jár,hogy évente egyszer látja az unokáját... :)

Sajnos tudom,hogy sokan járnak hasonló cipőben.Részvétem,eltudom képzelni mit érezhetsz,bár anyósom azért rendes,segít nekünk időnként kis pénzzel,de ő még a szocializmus szülötte,azt gondolja ebben merül ki a gyerekekkel való foglalkozás...Ezért is próbálok nagyon türelmes lenni,de néha az is elfogy,főleg,ha folyton rágják az ember fülét apróságokkal,és a bolhából elefánt lesz... :)

Nem elég a gyermeknevelés,párkapcsolat,munkahely közti egyensúlyt keresgélni,akkor még az embernek a családja okozza a legtöbb fejfájást :(

Elszomorít...

2013. jan. 14. 13:30
 6/11 A kérdező kommentje:

Eredetileg csak a hajvágást szerettem volna megkérdezni,de eszembe jutott,hogy itt nem ezen van a hangsúly,igen, ez inkább csak hordozója a dolgok állásának...de azért erre is kíváncsi voltam.

:)

Köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek,igen hasznos volt több nézőpontból is meghallgatni a véleményeket. :)

2013. jan. 14. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Péklapátos vagyok:

Talán..és erősen hangsúlyozom, hogy ta l á n idővel a kedves mama is lehiggad. Nem? Elmúlik a nagy varázs, 3 évesen már ugyse lesz semmilyen különbség a gyerekek között (legalábbis iskola kezdésig, mert akkor majd jön, hogy ki olvas hamarabb stb) de addig meg nem lesz semmi extra a hétköznapokban. Addigra mindegyik gyerek, beszél, eszik, jár, megy, szóval a nagy dolgok le vannak tudva. Talán nagymama is megpihen egy darabig.

2013. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

megint a péklapátos, a hajvágáshoz nem is szóltamhozzá, pedig ahhoz akartam CSAK :-))

Az én kisfiam 19 hónapos, ViDa Ági néha jó, de hát ő hangsúlyozza mindig, hogy nincs két egyforma gyerek. Azaz nincs két egyforma haj sem. Én vágtam le a fiamnak tüskkre nyáron a haját géppel, ekkor volt 1 éves. Szegény úgy nézett ki mnt egy kopasz kiscsirke, soha többé nem vágtam le neki, most is csak ollóval igazgatom, szépen lehet fésülni a haját, olyan emberi formája van, nem úgy mint amikor levágtam kicsire neki.

Szerintem semmi köze nics a gyerekkori hajvágásnak ahoz, hogy milyen minőségű lesz később a hajunk. Az enyémet sosem vágták le, olyan mint egy hínártenger, kötélerősség a hajam, és annyi van hogy el lehetne adni.

Barátnőm apja fodrász ő állandóan vágta a bnőm haját kiskorában is, már nagyok voltunk olyan hatodikosok, szgény lány még minding tüske hajjal járt suliba, mert "majd ettől erős haja lesz". Nem lett. a mai napig vékonyszálú, 6 szál haja van 5 sorban, a fejére lapul. És már 36 évesek vagyunk.

2013. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, a hajvágási problémát ki lehet küszöbölni úgy, hogy levágjátok a haját géppel, de nem tüsire :)) Az én fiamnak az apja nyírja géppel, de ha jól emlékszem, 10 vagy 12 mm-esre, ami azért még nem tüsi, hanem egy irtó helyes rövid frizura :) Kecske is jóllakik (azaz anyóspajti), káposzta is megmarad (azaz a haj). :))


Viszont ez tényleg sokrétűbb probléma, mint a hajkérdés, és szerintem sem szabad belemenni anyós játszmáiba. Egyébként ha valamiben a Ti fiatok a jobb, azt is elismeri?

2013. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én anyósom is hasonló mentalitású, csak ő tényleg jószándékból hozza elő folyton példának a lányait és az ő tökéletes gyerekeit:)

De az a vicc, hogy mivel elég nagy a gyerekek között a korkülönbség, ő egy csomó mindenre nem is emlékszik jól.

Pl egy időben volt egy olyan problémánk, hogy a 2,5 éves fiunk elkezdett átmászkálni hozzánk éjjel. Mondtam a férjemnek, kérdezze meg az ő anyukáját, én az enyémet, hátha tudnak mondani valami okosat. Anyós üzente, hogy hát sajnos neki egyik sem, meg hát az unokák sem.

Nos, a 3, lányaitól született unokák közül egy még mindig a szülőkkel alszik, egy pedig hasonló korban szintén sokszor ment át a szülőkhöz, csak ezt anyós valahogy elfelejtette. :)


A hajnyírásba nekünk szerencsére nem szólnak bele, a kisfiamnak elég hosszú a haja, de eddig még senki nem szólt érte. Én csak a végéből szoktam vágni pár centit, ha már nagyon a nyakába lóg.

2013. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!