Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyed után visszaszeretnék...

Gyed után visszaszeretnék menni dolgozni. Milyen formában fogalmazzam meg ezt a főnökömnél? Kijelentsem, hogy jövök, vagy kérdezzem meg, hogy van-e hely számomra? Félek egy kicsit.

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ilyet írtam:


Alulírott XY azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy a gyed lejárta után(dátum) szeretnék újra x órában munkába állni!

Köszönettel: XY!

2013. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit első írt kb. jó, de ha kicsit közelebbi viszonyban voltatok, lehet bővebb lére ereszteni, meg kevésbé hivatalosan fogalmazni.


A lényeg, hogy írásban, legalább 3-4 hónappal a dátum előtt jelezd, mert nekik is kell idő, és ha esetleg nemleges a válasz, nektek is legyen időtök "B" terven gondolkodni.

2013. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én személyesen gondoltam,viszonylag közvetlen a viszony.De hogy vágjak bele?Most mi vonatkozik rám,nincs már felmondási védelem 3 év alatt ugye?Rendes felmondással elküldhetnek?
2013. jan. 18. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Én először e-mailt írtam, hogy nyoma legyen. Pedig jóban vagyunk, de egy gyedről visszamenő anyukának nincs általában könnyű dolga, így jobb, ha van nyoma a dolognak.

Amúgy nem fogalmaztam nagyon hivatalosan, mert jó volt mindig a viszonyunk. Én mielőtt vissza akartam volna menni, egy fél évvel azelőtt bejelentkeztem a főnöknél.

2013. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En irtam a fönökömnek egy e-mailt, akkor kertem töle idöpontot, egy szemelyes talalkozora, amin elmondtam neki, hogy x.honap 1-jevel a gyerek bölcsibe megy es szeretnek visszamenni dolgozni.

Igy megvolt mindenhol a nyoma, hogy kerestem elötte. Es vissza is vett dolgozni.

2013. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Disi ***** válasza:
Én egy bankban dolgozom, 18 hós múlt a kislányom. Szeptembertől megyek vissza, júniusban tölti a kettőt a manóm, kiveszem a szabikat és utána vissza a mókuskerékbe :-( Mivel annak idején vettek fel helyettem mást muszáj volt elòre gondolkoznom, pont egyszerre érett meg bennünk a gondolat a fönökasszonyommal hogy beszéljünk erről a témáról még az ősszel. Mondjuk mi amúgy is be szoktunk menni havonta egyszer-kétszer, nem volt nehéz alkalmat találni. Engem várnak vissza, nem tudom hogy oldja meg, de lesz helyem. Azti ismondta hogy azért jó ha tud róla hogy ha pár hónappal előtte fel kéne töltenie a létszámot akkor inkább kihúzzák valahogy és megvárnak. Nekem is jó így, számításaim szerint lesz 2 hetem a bölcsibe való beszoktatásra. Egyet értek a többi hozzászólóval papíron is kell hogy nyoma legyen. Még ha félsz is szerintem jobb minél hamarabb túl lenni a beszélgetésen, te sem aggódsz feleslegesen és a munkáltatód is tudja mire számítson.
2013. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal hogy legyen írásos nyoma annak hogy bejelented a visszatérési szándékodat.

Itt van még egy kis "mankó" hozzá ( ezt a blogot amúgy is érdemes alaposan átolvasgatni, rengeteg hasznos információ található benne kifejezetten kismamás munkajogi kérdéseket illetően, itt kérdést is tehetsz fel):

[link]


Jól tudod, sajnos nincs már felmondási védelem ( minden esetben) a gyermek 3 éves kora előtt újra munkába álló kismamáknak:( Ez persze nem jelenti azt hogy mindenkit kirúghatnak akit csak akarnak: a munkáltatói felmondás indokát a törvény többé - kevésbé meghatározza ( erről röviden itt is olvashatsz: [link]

Persze indokot szinte mindig lehet találni, mint tudjuk:(


Célszerű mihamarabb tájékozódni akár kollégáktól, akár a felettesedtől a jelenlegi helyzetet illetően, jobb, ha tudod hogy mire számíts.

2013. jan. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!