Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elindulnátok 2 éves kisgyerekk...

Elindulnátok 2 éves kisgyerekkel meitaiban holnap egy közel 5 órás túrára?

Figyelt kérdés
15 km-t mennénk, szervezett túra, még csak rövid távokon voltunk vele. Holnapra csapadékot felénk nem igérenek, kb -3 fok lesz, szélcsend. A hidegtől tartok. A hátamon mindig elalszik, de nem fog fázni akkor?
2013. jan. 18. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy nem! És nem azért mert nem akarnám vinni hanem azért mert a lányom 2évesen már 18kg-volt,meg egyébként sem ülne benne túl nyughatatlan ahhoz!:) Másfél éves korától már a babakocsit is alig használjuk.

De te ismered a gyerekedet milyen,ha nyugodt gyerek és persze nem olyan nehéz akkor miért ne!:)

2013. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
meitai 2 éves gyereknek?
2013. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sosem babakocsizott, inkább meitaios volt. Elég nyugodtan ül benne, 13 kg. Én birom, inkább attól tartok, fázni fog, ha nem mozog, nem?
2013. jan. 18. 16:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, én még gyakran felkötöm benne.
2013. jan. 18. 16:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha el van a meitaiban, es te is birod abban cipelni 5 ora hosszan keresztul, akkor miert ne? Nem tudom, hogy mennyire lenne jellemzo ra, hogy tura kozben lekerdzkedik, hogy le tudod e tenni. Ugy ertem, ha leteszed, lassabban kell haladnotok. Ez nem baj? Eso ellen ernyot vagy esokabatot vigyel, ho ellen, hat ha nagyon havazik, akkor ugyse tartjak meg, vagy nem indulsz el vele, ha utkozben er, akkor is gondolom lesz hova menekulni. Hideg ellen ugy vetheted, ha harisnyat is adsz ra, magasszaru cipot, esetleg olyan eso kabathoz tartozo vizallo kantaros nadragot, ami fogja egy kicsit a szelet, vagy overalt, attol fuggoen, hogy mid van. Nekem mind aketto van, igy kikeszitenem mind a kettot es az idojarastol fuggoen adnam ra a ruhat. Kesztyut is probalj meg raadni, jo, ha van kotozos sapkaja, hogy ne tudja leszedni, jobban vedje. Nem tudom, hogy szobatiszta e mar, de ugye arra is kell keszulni.
2013. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Öltöztesd fel jól,és vigyetek neki még ruhát amit rá lehet adni ha fázna. Egy 2éves már szól ha fázik,és ha gyalogol egy kicsit akkor nem érzi annyira a hideget! Vagy végig cipelni akarod?
2013. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Mondjuk, most hogy igy gondolkodtam rajta, biztos el lesz benne, az enyem is meg javaban cipelteti magat (2.5 eves) 1.5 eves kora ota nem marad meg a babakocsiban, ugyhogy eros karom van:D Nekunk ilyen hati hordozonk van, nem tudom, meg belefer e, de mi hegyet masztunk szeles idoben pont 2 eves szuletesnapja elott par hettel, 23 honapos lehetett. Az ut pedig kabe volt legalabb 3, de lehet 5 is volt, nem tudom, nem neztem az orat. Apja vitte, akkor o volt 12 kilo max, plusz overalba volt. (Ez most jutott eszembe, el is felejtettem mar majdnem:D) Ugyanezt a turat 1 eves kora elott is megcsinaltuk.
2013. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! NAgyon szeretnék elemmni, de félek, hogy birni fogja e. Én birom cipelni, elvileg esni, havazni nem fog. Overálunk van, jol beöltöztetem. Levenni is le tudom, 5 óra alatt kellene végigmenni, abba belefér némi séta. 2-3 km-t már legyelogol egyedül is. Szobatiszta, de azért adnék rá "bugyipelust" (olyant pelus mint a bugyi), nehogy baleset történjen, meg meg is tudunk állni, ha pisilni kell, mondjuk vetközni tuti jo lesz hidegben. Van termo pulcsi, nadrág, jol tartják a hőt, csak az 5 órás menettől félek, ugye ő nem mozog, nem fog e nagyon fázni. Ha én nem birom, apa átveszi :)
2013. jan. 18. 16:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem mennék!

Hideg van, annyit egy 2 évesnek nem jó kint lenni, a fagyos levwgőt belélegezni! Megfagy az arca, a keze, a lába ha nem mozog!

5 óra alatt azért 2x pisil, ahoz le kell vetkeztetni!

Na meg ennivaló, a szendvics is megfagy, termosz teát is cipelni, ami nem is elég 5 órára!

Nincs az a pénz amiért elvinném!

Nyáron cipeltem a 15 kg-ős gyereket 6 km-át, 3 órát, úgy hogy felváltva vittük 3- an, meg sétált is, elkapott az eső, éhes volt, szomjas volt, kakálnia kellett...

Soha többet ilyet, alig vártam hogy a kocsihoz érjünk, szidtam magam miért nem vittem a sport babakocsit. Végig lefelé mentünk, felfelé kivitt a kisvonat, de így is kemény volt!

2013. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kisgyerekkel télen 5 órás túra?

Kicsit gondolkozzatok már!

Bármi történhet, hideg van, szétfagy. Ha meg sétál, gondolom a felnőttek nem az ő tempójában szeretnének túrázni.

Ha azt írod 5 km, arra azt mondom, rendben, de 15...?

Vagy ha ekkora a táv, de nem télen. És mi van, ha téved a meteorológia? Az ország egyik felében hótorlasz, hófúvás, ki tudja nem lesz-e felétek is rosszabb idő.


El nem indulnék, az tuti, épeszű ember nem is gondol ilyenre.

2013. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!