Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Naponta hányféle zöldséget és...

Naponta hányféle zöldséget és gyümölcsöt adsz kisgyerekeidnek télen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a kislányom.


Általában délutánonként megeszik egy narancsot és egy banánt/almát. Tegnap és ma rakott kelkáposzta volt ebédre, így ma az volt a zöldség. Nem mindennap eszik zöldséget, de gyümölcsöt igen. Paprikát szoktam adni neki reggelire és vacsorára, van amikor megeszi van amikor nem.

2013. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reggelire általában szendvicset adok neki, mindig valamilyen zöldséggel (paradicsom, uborka, paprika, retek). Gyümölcsöt is naponta eszik, almát, banánt, mandarint, körtét. Nagyon szereti a nyers sárgarépát, abból 2-3 naponta elrágcsál egy nagy szálat.
2013. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 éves, almát, narancsot és a szendvicshez uborkát kap.
2013. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam az oviba reggel 10-kor kap ketfele gyumolcsot (pl ma malna meg alma volt). Hetvegen en is valamikor a reggeli es az ebed kozott szoktam adni neki egy banant vagy almat (ami eppen van itthon, holnap pl. afonyat kap). Delutan 3-kor jon haza az ovibol es akkor neha megeszik valami gyumolcsot de nem minden nap (attol fugg mennyire volt eleg neki az uzsona).
2013. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-dik valaszado vagyok. Bocsi a zoldseget elfelejtettem irni. Kisfiam itthon reggelizik mert 9-re viszem oviba. Heti ketszer van tojas reggelire valamilyen formaba es szoktam neki felvagni melle paradicsomot, paprikat vagy uborkat (attol fugg eppen mi van itthon, de mindig van valami). Heti ketszer eszik muzlit tejjel reggelire (ilyenkor nincs friss zoldseg). Egyszer van lekvaros vagy nutellas kenyer (ilyenkor sincs friss zoldseg). A maradek ket napon szalamis, majkremes, halpastetomos, sonkas, kolbaszos szendvics van szinten valami friss zoldseggel es sajtal. Viszont szoktunk enni parolva zoldseget ebedre vagy vacsorara. Neha fagyasztott zoldsegbol es neha frissbol.
2013. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az enyém nem sok mindent eszik meg, így szinte minden nap kap mindegyikből: alma, körte, banán, kígyóuborka, nyers sárgarépa, néha megeszi a mandarint
2013. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam. Reggelire facsart gyümölcslevet kap, mert régebben nem ette meg csak így a gyümölcsöket, és ez valahogy állandósult. (narancs, ananász, kiwi, körte, alma) Tízórainál szoktam mindig gyümölcsöt adni, és néha uzsonnánál is. Ez egy alma, körte, banán vagy mandarin. Nagyon szereti a sütőtököt, és a befőtteket is, és szívesen rágcsál diót, mogyorót. A zöldségeket nem nagyon szereti, legfeljebb levesbe eszi meg, de a főzelékeket, rakott dolgokat nem.
2013. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!