Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oltásellenzők, hogyan viselite...

Oltásellenzők, hogyan viselitek, hogy aljas törvény kényszerít titeket arra, h gyermekeiteknek beadassátok az oltást?

Figyelt kérdés

Azon felül, hogy a határidőig késleltetiket, mit tesztek?

Van itt, aki ellenállt a törvénynek valamilyen szinten a kötelező oltások terén? Nem hivatali ember vagyok, bár ezt bárki mondhatja önmagáról... aki mégis van olyan bátor, hogy jelezze, érdekel, akár priviben, akár itt.


Én nem értek egyet az oltásokkal. Többek között itt is egy cikk erről:


[link]


Arra kérlek titeket, ne ez a kérdés szóljon a pro- és kontra vitáról az oltások szükségessége-ártalmassága vonatkozásában, mert nem erről szól a kérdésem.



#oltás #oltásellenző
2013. jan. 20. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hogyan lehetne megakadályozni? Ez a törvény, beadják és kész. Ha nem jelensz meg megkeresnek, feljelentenek, legrosszabb esetben a gyermeket is elvehetik, ha sokáig húzódik az ügy. Sajnos ez van, ezt kell szeretni. Viszont rohadt felháborítónak tartom a nem kötelező oltásokat. Ha beadatod, lehet, hogy azzal ártasz, ha nem, akkor meg azzal. Ha ennyire jók, miért nem kötelezők? Talán nem akarják vállalni a felelősséget a gyógyszergyártók? Vajon miért? Nekem ne mondja senki, hogy azért nem kötelező, mert drága. Mennyi minden hülyeség fizetésére köteleznek, majd pont erre nem? Érdekes, hogy ami régen nem volt kötelező, az ma már az.
2013. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kedves előző, utóbbi mondatod egyébként ékes bizonyítéka annak, hogy a hatalom teszteli, meddig mehet el. Mennyit engedünk még a hatalomnak?? Bármit rákényszeríthetnek és beetethetnek velünk?? Ha az emberek elkezdenének kutatni a dolgok hasznossága, realitása terén, akkor nem tudnák becsapni az embereket, legalábbis egyre kevésbé, egyre kevesebb dologgal tudnák csak.


Bár a kiinduló kérdésem nem vita volt, hangsúlyozom. Csupán reagáltam utolsó mondatodra.


Tényleg olyanok írjanak elsősorban, kérem, akik oltásellenzők és egyben vannak kisgyermekei, mert az ő helyzetük érdekel, hiszen idővel én is szülővé válok, és érdekel a velem ebben hasonló meglátású szülők mit tudtak tenni a maguk, gyermekük érdekében és érzelmileg hogyan vészelik át mindezt? Én oltás ellenző vagyok, bár nincs még gyermekem.

2013. jan. 20. 12:26
 3/17 anonim ***** válasza:

Èn azzal nem értek egyett, hogy nem lehet valasztani. Ès azzal egyett kell értenem hogy nagy üzlet az államnak és a gyógyszergyártóknak is az oltási biznisz.

Pl nézzük a tbc-t, már szinte nincs is tbc közép európában. Az oltás szinte semmit nem használ. viszont szuper antibiotikumok léteznek rá amik rögtön kezelni lehet és nyomnélkül eltünik. Nyugaton már nem oltanak mert nincs jelen a betegség. Magyarország valószínü nem gyárt antibiotikumot, azt külföldöröl kellene hozatni, de gyárt ellenanyagot így inkább azt adatják be.


Pl az influenza elleni oltás is abszolút biznisz. Mo-g gyárt vakcinát, el kell adni ezért az orvosok is ezerrel ajánlják.


De azért vannak oltások amik bizony szükségesek, mert a betegségek itt vannak köztünk, vagy ha nem oltatnánk akkor iszonyat pusztítást tudna csinálni, mert nincs megfelelö gyógszer a kikezelésre.

Pl tetanus, egy 1 éves gyerek mászik ezerrel a földön (mert egy normál anya leteszi a földre, pl kertben), és végig húzza a kezét egy fadarabon ami felsérti a kezét, majd bele nyul egy nagyadag földbe. Vagy megcsípi egy kismadár. tetanus ezek ellen véd. ha be van oltva akkor lesz egy kis sírás és kb fél perc múlva már semmi baj. Ha nincs beoltva másnapra iszonyat pirós a gyerek keze, magas láz, irány a korház ahol még lehet egy vérátömlesztéssel tudnak segíteni de leht nem. egyetlen egy nap.


Aztán a hepatitiszt is egy fertözött wc-n simán ellehet kapni.


Mivel a világ nem minden része mentes ezektöl a betegségektöl ezért kell oltatni, mert bizony jön afrikából egy ember, vagy ázsiából és már itt is a reptéren a betegség, ahova bemegy a gyerek és már viszi is tovább.


Èn mindent beoltattam, mert mi elve sokat utazunk a világban, 14 hós volt a lányom mikor ázsiában nyaraltunk, afrikába azért nem tudunk még menni mert még nem kaphatja meg az oda megfelelö oltásokat. Férjem és én is dolgoztunk külömbözö kontinensken, és örültem mikor nem kellett igazán semmi oltást kapnom, és védett vagyok ezek ellen.

2013. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én nem annyira az oltásokkal, inkább az oltási renddel, és a felülvizsgálat hiányával nem értek egyet. Én akkor adnék oltást a kisgyerekeknek, ha már erősebb az immunrendszerük, nem kisbabaként. Vagy ott a BCG, ami más országban már rég nem kötelező, annyira elavult. Vagy miért kell kombinálva, többféle antigénnel beoltani, miért nem lehet egyszerre csak egy betegség ellen. Vannak hasznos oltások is (pl. a járványos gyermekbénulás elleni kifejezetten az). A nem kötelezők közül pedig sok a hatástalan (pl. az influenza elleni, mert mire legyártják, már rég mutálódott a vírus, és nem hat rá az oltás), vagy felesleges (ROTA, ami csak néhány törzs ellen véd, mikor rengeteg ilyet okozó van).

Gyere a mamami.hu/forum -ra, ott van oltásellenes topik.

2013. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Idézek az általam közölt linkből, de előbb egy TÉNY:

az oltások HIGANYÖTVÖZETET tartalmaznak.

A higany SÚLYOS IDEGMÉREG.


Persze az orvosnak ha a szemére veted, "megmagyarázza", h az csak tartósító szer... és hogy csak a "megengedett mértékben" tartalmazza. TUDOD MI AZ A MEGENGEDETT? AZ, HOGY TE MEGENGEDED NEKIK!!! AZT, H MÉRGEZZÉK GYEREKEDET, ÉS TÉGED, EMBER. Érdemes kutatni, mi zajlik a politika felett. A politikusok bábuk csupán.


De legalább józan paraszti ésszel, ÖNÁLLÓAN gondolkodnának többen... embernek születtünk, gondolkodás képességével, nem birkának.


"A védőoltások története több mint 200 évre nyúlik vissza. Ez idő alatt a bevezetett védőoltások száma folyamatosan nőtt, a járványszerűen előforduló fertőző betegségek száma ugyanakkor folyamatosan csökkent. Az orvostudomány és a közvélemény ezt a visszaesést többnyire a védőoltások pozitív hatásának tulajdonítja, holott az elmúlt két évszázad alatt életkörülményeink, higiénés viszonyaink és táplálkozásunk alapvetően megváltozott.


A védőoltásoknak számos mellékhatása és szövődménye lehet. A bölcsőhalál, az autizmus, a hiperaktivitás és még számos idegrendszeri megbetegedés egyértelműen a védőoltások számlájára írható csakúgy, mint az allergiás megbetegedések bizonyos százaléka is. A szövődmények előfordulási gyakorisága egyes kutatók szerint lényegesen magasabb a hivatalosan beismert eseteknél. Az Egyesült Államokban például minden négyszázadik gyermek autista. Valós adatokat azonban az oltási szövődmények és az oltások okozta halálesetek számáról rendkívül nehéz nyerni, mivel az orvosok néha közvetlenül az oltás után bekövetkezett reakciókat sem tekintik az oltás következményeinek. "

2013. jan. 20. 17:12
 6/17 anonim ***** válasza:

Másokat mennyi idő után vesz elp az ántsz és a gyermekjóléti szolgálat ha nem kapja meg a gyerek az oltást?


Nekem ehhez 4 hónap elég volt, holott a lányom több orvos is elismerte hogy az MMR oltás után nem volt önmagam, 2 éves sem volt de már tüszős mandula gyulladása volt ami ilyen kicsi korban igen ritka és veszélyes.

A mai napig alvászavaros.


És mi történt?


Már az ántsz és a gyermekjólétisek rendőrséggel fenyegetnek.


Ennyit erről az országról, 4 hónapot csúsztunk


tudtommal higany nincs már az oltásokban, hanem alumínium oxid van helyette, amire azt mondják távozik a vizelettel. Nem védeni akarom az oltást, de ez mondjuk kevésbé gáz mint a higany

2013. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem kötözködni akarok Veled, kedves Kérdező, de őszintén, szerinted ma, Magyarországon, hogy lehet kikerülni az oltást? Én ismerek kerülőutat, és olyat is, aki rá fog lépni erre az útra. Sőt, az indokait is tökéletesen megértem és egyet is értek vele. De ez egyrészt pénzkérdés, másrészt pedig azért elég necces...
2013. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

sajnos nem lehet kikerülni, bármennyire szerettem volna nekem sem ment.

utolsó előtti vagyok

2013. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a beírásokat, jöhetnek még.

Ja, és alumíniumot akarok!! De azonnal!! Még nincs tele a bögyünk...

2013. jan. 21. 14:03
 10/17 VSM ***** válasza:

Fenyegetőznek persze, de a gyereket nem vihetik el. Nincs rá semmilyen törvény,sem jogszabály, hogy ilyet megtehet a "rendszer" - hogy így mondjam.

Ezt nem léphetik meg, mert ebből olyan európai szintű perek lennének (hiszen rengeteg ember bögyében benne vannak már a felgyülemlett jogsértések), hogy azt nem kockáztatják... Tesztelik a szülőket, hogy meddig mert elmenni a kitartásodban, mennyire vagy elszánt a jogaid mellett!


Egy link:


[link]


1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről


Főleg az 58. § -t tartom lényegesnek, de a többivel is jó tisztában lenni.


58. § :

(3)125 A kezelőorvos, a beteg vagy a beteg törvényes képviselője a beteg lakóhelye szerint illetékes egészségügyi államigazgatási szervnél kérelmezheti a védőoltás alóli mentesítést, ha

a) a védőoltásban részesítés a beteg egészségi állapota miatt nem lehetséges, vagy A VÉDŐOLTÁS A BETEG EGÉSZSÉGÉT vagy meglévő betegségét VÁRHATÓAN KÁROSAN BEFOLYÁSOLNÁ, és

b) az a) pont szerinti körülmény változása belátható időn belül nem várható.

(3a)126 A (3) bekezdés szerinti kérelemhez csatolni kell a mentesítés indokoltságát alátámasztó orvosi szakvéleményt.


Nagybetűvel én jeleztem a lényeget.

2013. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!