Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem a körzet szerinti...

Ha nem a körzet szerinti általános iskolába szeretném a gyerekemet járatni erre van lehetőség? Mivel jár ez?

Figyelt kérdés

Ilyenkorm ár előző évben van valami várólista a nem-körzeteseknek?!?!

Általánosba kell felvételizni??


2013. jan. 20. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Van lehetőség rá, igen. Mi januárban jelentkeztünk, akkor azt mondták, vigyük majd be a félévi bizonyítványt. Ennek alapján egyedi elbírálás után felvették, ő a 30. tanuló az osztályban, nagyon telített volt az osztálylétszám.
2013. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most megy elsőbe a gyereked?

Iskolája válogatja.... Van, ahol van "felvételi", rajzoltatnak a gyerekkel, beszélgetnek vele, valami feladatlappal felmérik. Általában a felkapottabb, ill. nívósabb iskolákban van. Ha a körzetből nincs annyi beíratkozó, jelentkező, akkor természetesen felveszik a körzeten kívülieket is. Várólista tudtommal nincs, a beiratkozás hetében megy mindenki.


Érdeklődj a kiszemelt suliban, hogy mi a szokás náluk. Ha van nyílt nap, menj el!

2013. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, hozzá tartozik a dologhoz, hogy mi a 7.osztályba készültünk már, szóval nem elsőtől jár oda a gyerekem. Ezért nem volt felvételi, helyette a félévi bizit kellett bemutatni, de minimum4,6-os átlagnak kellett lennie. Sima általánosból ment át a lányom nyolc osztályos gimnáziumba.

első voltam.

2013. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, első osztálytól fogva szeretnéd egy körzeten kívüli suliba járatni a gyereked, ugye?

Erre van lehetőséged, ugyanúgy járnak el veletek, mint a körzetükbe tartozó gyerekekkel, csak éppen azok elsőbbséget élveznek a felvételkor. Ezért mindenki, aki biztosra akar menni, átjelentkezik valami ismerőséhez az adott iskola körzetéban.

A mi körzetes iskolánkban (ami most valamiért nagyon menő) ennek az a következménye, hogy azokat sem tudják mind felvenni, akik valóban ott laknak a suli körzetében.

Sima körzetes (nem valami emelt tagozatos) suliba felvételiztetniük nem szabad, viszont azokban a sulikban, ahol én jártam eddig, volt „előkészítő”, a gyerek ottani „teljesítménye” alapján rangsoroltak (persze ezt csak egy helyen mondták így ki, de tény).

2013. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!