Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Átlagosan milyen korban...

Átlagosan milyen korban "szobatisztulnak" manapság az európai gyerekek?

Figyelt kérdés

Tényleg ilyen sok a 3 év fölötti, pelenkás kisgyerek? Olyan sok kérdést olvasni itt a gyk-n is óvodás korú, de még nem szobatiszta gyerekekkel kapcsolatban.

(szándékosan írtam európait, mert nyilván, más kultúrákban mások a szokások, nem lehet összehasonlítani)


2013. jan. 21. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azzal függ össze, hogy manapság már hiperkényelmes, a nedvességet teljesen elvezető pelenkák vannak. Amíg egy pisitől tocsogó rongy volt a gyerekeken, ami sokszor kimarta a bőrüket, nyilván nagyobb kedvvel szoktak le róla. Végül is teljesen mindegy, hogy egy kisgyerek másfél vagy három és fél évesen lesz szobatiszta, ez az egész kérdés túl van spilázva. Idővel úgyis mindegyik baba rászokik a vécére/bilire.
2013. jan. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

passz


annyit tudok írni h nálunk mikor lettek azok

a nagylányom 18 hónaposan

a fiam 20 hónaposan

a kicsi lányom 1,5 évesen már ügyesen ment neki de fel kellet adni mert haza jöttek a tesók és nem figyelt rá

most 2 évesen egyik napról a másikra bilizik levettem a pelust és mondtam neki h bilibe kell pisilni és lassan 3 hete simán megy neki


a nagyok nyáron lettek azok, akkor könnyebb volt mert lehetett séta közben pisilni

a kicsivel ez eléggé macerás lenne mire leveszem az overallt és a harisnyát bugyit tuti becsorogna szal akkor pelus van


ja mindegyik kényelmes eldobhatosról szokott le :-)

2013. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Tapasztalatom szerint a gyerekeket a szülők 2 éves koruk után kezdik el szoktatni a szobatisztaságra, és 3 évesen még nem szobatiszták(mert aki az oviban napirendre bepisil, bekakil nem az).

Ezt a kényelem szüli, a pénztárca teszi lehetővé, anyukának nincs plusz feladat, odafigyelés, munka, a gyerek meg "nem sérül"-mert ma divatos a gyerek a maga ütemében mindent felfogás, mert ha nem így van,akkor "sérül".

Ugyanez figyelhető meg a szoptatásnál is. Divat lett szoptatni, ami szuper dolog! De!Győzött a kényelem ismét, mert a több éves gyerekek fő tápláléka még mindig a tej, és nem a normál emberi táplálék. Egyszerűbb a cicit szájbadugni, mint kiszállni reggel az ágyból és ételt készíteni.

Nah, jöhet az én majdmegmondom lepontozás...

2013. jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A lányomat 1,5 èvesen keztem szoktatni,nem ment. Majd 2 évesen megint, feladtam. Vègül 2,5 èvesen lett az, tavaly nyàron,2 hónap alatt teljesen szobatiszta lett. Ekkorra èrett meg. Eldobható pelust használtam. 3èves lesz,oviba jár.Nem igazán volt itthon baleset. Ügyesen lett szobatiszta. Az oviba (elvileg) nem veszik fel ,aki nem szobatiszta nappalra. Bár a lányom csoportjában is van egy fiú, aki állandóan bepisil alvásnál. Ilyenkor mit tesznek az òvónõk?
2013. jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Először is kiderítik hogy van-e lelki eredetű oka a bepisilésnek.

Ami a konkrét bepisilést gátolja meg: figyelnek rá, hogy ebédkor ne igya tele magát, ill fogmosáskor, valamint hogy alvás előtt pisiljen. Az alvásidő felénél felkeltik és kikísérik pisilni. Egy idő után lehet tolni az ébresztés idejét, majd magától visszatartja a vizeletet.

2013. jan. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez, mert vannak iylen 30 évvel ezelőtti "szakkönyvek" ott 2 éves kort írnak, h érett rá egy kisgyerek. A mai világban ez kitolódik 3 éves korra, pontosan a hiperszuper kényelmes pelusok miatt. Mrt amúgy idegrendszerileg 2 éves kor táján igen is képesek már rá, csak kitolják a szülők ezt.

Anyósom sok butaságot mondott már, de ebben az egyben hallgattam rá, 2 évesen le a pelus (jóídő a legjobb), és ilyen teszkós sprőd pelussal kísérleteztem. Kb. 1 hónap alatt, de szobatiszta lett, és nem is "esett" vissza.

2013. jan. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit azért hozzátennék, hogy a pelus legalább olyan hiperkényelmes a szülőnek, mint a gyereknek. Nem egy olyan anyuka ismerősöm van, aki bevallottan azért pelenkázza a 3 éves gyerekét, mert semmi kedve pisit-kakit mosni.

Igaz, vannak kényelmes, későn érő gyerekek. Én nyáron, 2 év 2 hónaposan kezdtem élesben a kisfiammal, és most, 2 év 9 hónapos korára mondhatom, hogy szobatiszta, de a száz százalékos biztonságot szerintem 3 éves korára fogjuk elérni. Van ilyen. Lehet, hogy ha várok 4 éves koráig, akkor egy nap alatt elérjük ugyanezt, de nem óhajtottam addig várni.

Egyébként azt vettem észre, hogy aki nálunk elkezdte 2 évesen, és nem riadt vissza a kezdeti kudarcoktól, az durván 2,5 éves korára szobatisztává tudta nevelni a gyereket, de aki nem kezdte el, annak a gyereke a legendától eltérően nem dobta el magától a pelust.

2013. jan. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyerek 2-3 éves kora között lesz szobatiszta. Azért olvasol itt ennyi olyat, hogy a gyerek még 3 évesen is pelenkás, mert náluk ez "probléma" pl az ovi miatt. A többieknél meg mivel ez nem gond, így fel sem tesznek ilyen kérdést.
2013. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem most lettek 2 évesek a gyerekeim. Igen, jó lenne már őket leszoktatni a pelusról, de sajnos most január van. Több réteg ruhából mire kihámozom őket, ráadásul 3 gyereket, addigra tuti, hogy mindegyik bepisil. Ráadásul a 3-ból 2-t abszolút nem érdekli a dolog. Az egyik kislány már mondogatja pár hónapja, hogy "bili", vidáman üldögél rajta akár fél órát is, de nem csinál bele semmit. A másik 2 beleáll a bilibe vagy a fejükre húzzák mint egy sisakot. Úgyhogy én még várok vele, de nyáron mindenképpen szeretném őket nappalra leszoktatni a pelusról.


Egy velük egyidős ismerős kislány Floridában élnek, ráadásul kertes házban, ott most nyári jó idő van, ő kb. 1 hónapja már szobatiszta. Ráadásul van egy nagyobb tesója, aki ugyancsak inspirálta őt, rá akar hasonlítani, ő a példakép, és neki sincs pelusa :-)

2013. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért ha három évesen alvásnál bepisil, nem kell még lelki eredetű okokat kutatni.Az alvás alatti vizelet tartás nagyon összetett, van akinél már két évesen is megy, van akinél csak öt évesen.Öt éves kor felett vizsgálják.Nálunk akik alvásnál rendszeresen bepisilnek, egész egyszerűen nem alhatnak ott az oviban.

A környezetemben amúgy azt tapasztalom hogy két éves kor körül nappalra lekerül a pelus, a fiam is két éves ahogy elmúlt, egyszer csak magától szólt hogy pisilnie kell.Előtte én bármivel próbálkoztam, semmi nem vált be.De most három éves, és alvásnál még mindig kell a pelus.Hiába az ébresztés, a folyadék megvonás stb....annak meg hogy minden éjjel csurom pisiben ébredjen, semmi értelme.

2013. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!