Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miből vehetem észre ha a 2,5...

Miből vehetem észre ha a 2,5 éves gyerekem figyelemzavarban szenved, hiperaktív? Ezek mire vezethetőek vissza?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

2,5 évesen nem veszed észre, hogy hiperaktív mert ennyi idősen nincs ez a betegség. 6 éves korára kell a gyereknek képesnek lennie 45 percig megülni a fenekén és figyelni, itt fog kezdődni, az iskolában.

addig a túlmozgás jöhet ki és a figyelemzavar ami a hiperaktivitás velejárója.

enyém figyelemzavaros, 3 éves, 2 évesen ezt már kimondták a korai fejlesztőben, gekkoban és a heim pálban is fél évvel később.

nehezen köthető le, pár percig érdekli minden, könnyen kiszedhető bármilyen tevékenységből és legfőképp a beszéd elmaradásában mutatkozott meg.

az óvóda és a fejlesztések nagyon sokat segítettek, szerencsére ő nem túlmozgásos, csak átlagosan igen aktív. :)


mesélj egy kicsit a gyerekedről, mi aggaszt, hátha meg tudunk nyugtatni!

2013. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen korban még nincs hiperaktivitás!!! Pedagógus vagyok, 2,5 éves nagyon eleven kislányom van. A hiperaktivitás egy tünetegyüttes megnevezése. Szépen sorba kell venni a problémákat és meg lehet oldani. Elkerülhetetlen a szubjektivitás, ezért ha problémát érzel, kérdezz rá megbízható (szak)embernél. Pl.egy másik anyuka :), a gyerekorvos, védőnő, bölcsisnéni...vagy keress meg egy családterapeutát. Pszihológus barátnőm szerint a pszihés problémák, vagy pl. a beszédfejlődésbeli nagyobb lemaradások oka az esetek többségében az anya-gyerek kapcsolat, vagy a "szellemek" a gyerekszobában. (Szellemek pl. a szorongás attól, hogy "ugyanolyan problémás lesz", mint én voltam, vagy valaki más a családból......előhívhatja a problémát).

Valószüleg van egy eleven, érdeklődő kisgyereked :), de ha amiatt szorogsz, hogy baj lehet, akkor erre a "problémára" keress megoldást, még mielőtt "kinevelnél" egy problémás gyereket. A megoldás lehet, hogy: egy beszélgetés lesz egy másik anyukával:), de lehet, hogy szükséged lesz valamilyen szakember segítségére. Amiatt viszont nyugott lehetsz: a gyereked nem figyelemzavaros és nem hiperaktiv, és még időben vagy, hogy ne válljon azzá!

2013. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! A kislányom eléggé le van maradva a beszéddel, igazából az elmúlt 1 hónapban kezdett el szavakat mondani, addig csak 3-4 szót használt. Szinte minden szót mond ismétel ha kérjük.


A tárgyak nem igazán kötik le, maximum 1-2 napig érdekli valami. Hosszabb ideig nem is játszik el egyedül, csak akkor (és ez nagyon-nagyon maximum 30-45 perc) ha bekakil.

Természetesen nem hagyom benne ilyen sok ideig, de van mikor nem veszem észre, valamiben benne vagyok, és csak rá-rá pillantok a gyerekre.


Mondatokban egyáltalán nem beszél, de mindent megért.


Elkezdtem vele komolyan foglalkozni, fejleszteni, tornázni, készülni az ovira, de egyáltalán nem figyel rám, nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem utánoz le. Se mikor mondókázunk, se mikor tornázunk.


Egyetlen dolog köti le, amit imád, az a Bambi mese. Akkor szépen leül, és képes végig nézni.


Vannak megszokott kis dolgai amihez ragaszkodik. Igényli a mesélést és a mondókázást, hozza a könyvet, hogy meséljek, vagy mondókázzak.


Igazából én ott tartok, h el szeretném vinni egy orvoshoz, aki megnézni, hogy megnyugodhassak. A szüleim mondták, hogy mi is nagyon elevenek voltunk, de nem ennyire.


Egyenlőre így ennyit tudok mondani, nem tudom, hogy mi lehet még fontos ebből a szempontból.

Gondolom egy orvos kikérdez rendesen.


Köszönöm szépen ha tudtok valami értelmes segítséget/választ adni!

2013. jan. 23. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

persze, az orvos mindent kikérdez, de amit leírtál, abból egy tök átlagos 2,5 éves jön le.

az meg, hogy szereti hallgatni ha mesélsz neki, 30-40 percig is eljátszik néha, egyenesen kizárja a figyelemzavart.

ha 3-4 percig leköthető, akkor nincs gond.

2013. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jajj! De nagy kő esett le a szívemről! Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Teljesen megnyugodtam! :)
2013. jan. 24. 07:51
 6/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Eltelt ugyan pár év, de érdekelne, hogy alakult a gyerkőc fejlődése?
2019. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!