Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő elleni oltást...

Bárányhimlő elleni oltást beadassam a gyereknek, vagy mindkettőnknek, vagy egyikünknek sem, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves kisfiam, még nem volt bárányhimlős, most kezdte az ovit.

Nem tudom eldönteni, hogy oltassam vagy sem?

Mennyibe kerül az oltás?

A másik bajom, hogy nem tudom, hogy én voltam e bárányhimlős, nem emlékszem rá hogy lettem volna, de sajnos már nem tudom kitől megkérdezni, meghalt az anyu és a mama is :(. A múltkor rákérdeztem a háziorvosnál hogy ezt ki lehet e deríteni valahogy, de egy egyszerű "nem"-mel lerázott. Pedig valahogy csak ki lehet nem?

Mit tanácsoltok?



2013. jan. 23. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Legyen inkább bárányhimlős most, mint, hogy egész életében féljen elkapni. Felnőtt korban sokkal veszélyesebb.
2013. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát ez az, és én már felnőtt vagyok ! :) és mi van ha nem oltatom be, és elkapom tőle?
2013. jan. 23. 22:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy gyermekvállalás előtt ez nem jutott eszedbe, mert terhesen ciki csak igazán...

No sebaj.

Én a helyedben magamat beoltatnám, a gyereket meg csak akkor, ha úgy látod jónak.

Tehát aszerint dönts felőle, mintha Te védett lennél, és csak azt kéne eldönteni, hogy neki beadod-e.


(Amúgy gyermekgondozási kis könyved nincs meg régről? Nekem abban benne voltak ezek a dolgok)

2013. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
Ő a fontosabb, vagy te? Ezt magadban rakd helyre! Az sem ciki, ha te.
2013. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én nem oltattam be,alig múlt el 1 èves mikor elkapta.Szerintem is jobb kicsinkènt elkapni. Én sem emlèkszem rá,mert 9 hónapos voltam ,de anya elmondta kis iskolás korban,hogy min estem át. A rózsahimlö a legveszèlyesebb kismamaként.
2013. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3-asnak: Hát sok minden eszembe jutott gyerekvállalás előtt, de a bárányhimlő elleni oltás valahogy elkerülte a figyelmemet, terhesen meg nem jártam gyerekközösségbe (első gyerek)

ha meglenne a gyerekgondozási kiskönyvem, akkor ez a kérdés most nem lenne itt kiírva

4-esnek: Micsoda kérdés ez? Nem arról van szó, hogy kinek az egészsége a fontosabb, épp ezen vacillálok, hogy mit tegyek, hogy mindenkinek jó legyen, a gyerek se szenvedjen, viszont egy közeli ismerősöm közel 50 évesen kapta el, és majd belepusztult szerencsétlen :(

2013. jan. 23. 22:40
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt annò gyerekorvosom, a hàziorvos kezelt születèsem òta. Azòta màr màst a dokim, de az összes betegsègem ott van a kartonokon, köztük a bàrànyhimlő is. Szerintem a Te dokidnàl levő kartonokon is szerepel minden. Csak lusta volt kikeresni. Amùgy vèrből is ki tudjàk mutatni, de azt hiszem az fizetős.


Az oltàsròl annyit, hogy nem vèd 100%-ban, tehàt ha csak őt oltatod be ès Ennek ellenère elkapja megfertőz tèged is. Ha mindkettőtök oltva lesz, akkor is elkaphatjàtok mindketten, nyilvàn kisebb esèllyel.

2013. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

max magamat mert h felnőttként már nem gyerek betegség lenne hanem komolyabb


de a gyereket nem, jobb a rendes védettség neki mint egy olyan ami mellet 2x is lehet barihimlös


a gyerekeim pl alig 5 pöttyel megúszták :-)

2013. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A gyerek úgy is hazahozhatja a fertőzést, hogy ő védett! A barátnőm férje szívizom gyulladást kapott szövődménynek :(, 35 múlt amikor elkapta. Én 17 évesen voltam bárányhimlős és 27 évesen is átestem az un. holyagos himlőn. Az unokatesomépp terhesen kapta el(25 évesen) és nem lett következménye. Én nem fogok oltatni. Jó lenne, ha átesne a kislányom rajta, de még az se garancia semmire:(. Sorszerű ez is, mint annyi minden.
2013. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

én beadattam a lányomnak aki koraszülött volt. két oltás kellett neki 2 x 8600Ft volt 1,5 éve. s nem, nem azért hogy ne kapja el, mert NEM véd az oltás a himlő ellen, hanem azért mert beteges volt, most is az és remélem ha elkapja az oltás után hamarabb átmegy rajta és kevésbé fogja megviselni!

sokat vaciláltam, de a döntés akkor született meg mikor a barátnőm mesélte hogy ő a nagyobbnak nem adatta be, de a picinek igen. a nagynak még a kis kukiján is volt himlő, több mint két hétig volt beteg a fiú. a kicsin meg volt 5 pötty. ez persze nem törvényszerű, de én próbálom kiküszöbölni hogy minél kevésbé legyen ártalmas a lányomnak!

2013. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!