Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap derült ki a kisfiam...

Tegnap derült ki a kisfiam asztmás, állandó gyógyszer is kell neki EONIC -rágó tabletta, és ventoloin ( 90% gyógyszer kedvezményt kaptam csak). de a doktornő nem mondott semmit az emelt családiról. Nem vagyok jogosult ezek szerint?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A doktornőtől neked kell rákérdezned,ő elküld felülvizsgálatra a gyerkőccel,megállapítják,hogy valóban tartósan beteg a gyermeked és akkor igényelheted az emelt családit.
2013. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bekell feküdni a felülvizsgálatkor?
2013. jan. 25. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:
barátnőméknk nem kellett befeküdni a pulmonológus kiállította a papírt amit a mák-hoz kellett küldeni.
2013. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az hogy asztmás nem derül ki egy nap alatt. kislányom 4 hósan fulladt be először, 12 napig voltunk kórházban, mi alatt gyógyszerek mellett újra befulladt. ezután fél évig (őszig) nem volt vele semmi gond, levették az állandó gyógyszerekről. majd ősztől többször hörgőgyulladás, fulladás, 2* kórház. legutóbb 2012 tavasszal. ekkor vettek fel állandó pullmonológiai gondozásra, kéthavonta ellenőrzés, ahova vinni kell a háziorvostól papírt hogy azidő alatt milyen betegségei voltak.

2012 őszén írta alá a tartós betegségről szóló papírt, kislányom 2 éves korában. vagyis másfél év utána jutottunk el ide. Szintén eonic + flixotide, vonetolin.

Kisfiam 4 éves, gyakori hörgőgyulladással, de nem fullad be szerencsére, vele is járunk egy éve, állandó gyógyszere a flixotide, de rá még nem kaptuk meg.

2013. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok.Az öcsém asztmás,neki be kellett feküdnie,de maga a betegség és nem a felülvizsgálat miatt.Ez már több éve volt,így nem emlékszem olyan részletekre milyen hamar-lassan állapították meg a tartósan betegekre vonatkozó jogosultságát.
2013. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm ,azt én is tudom h nem rögtön ítélik meg a tartósan betegséget.3 hónapos kezelés + 2 hónap rendszeres gyógyszert kell hogy szedjen,ő kapásból már biztos 1évig szedheti a gyógyszert.na majd látjuk köszönöm .azért
2013. jan. 26. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!