Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek jövő júliusban tölti a...

Akinek jövő júliusban tölti a gyermeke a 6 évet? Hogy álltok az iskolakezdéssel? Megy majd vagy valahogy visszatartjátok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Unokatesó lesz 06.29-én 6 éves. Sok kört futottak a szülei, de sikerült elintézni, hogy ne kelljen elkezdenie az iskolát.
2013. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem unokahugom lesz nyáron 6.

Náluk nagy volt a kérdés, de menni fog a gyerek.

A tesója is egy nagyon jó általánosba jár, ahova felvételi kell. A kislány (szerintem is) még jobban lekötik a tanulós dolgok, és nagyon ügyes sok sok mindenben.

Na ha most vissza marasztaltatja akkor lehet jövöre ezmiatt nem veszik fel oda, ha meg elkezdi lehet túl nehéz lesz neki.


Szerintem teljesen iskolaérett gyerek, és érdekli is nagyon a tanulás.

2013. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom júli 3-án lesz 6 éves és marad még 1 évet az oviban, a csoportjukból, akik aug.31-ig betöltik a 6 évet, senkit nem visznek még iskolába. Érett, okos, ügyes, de mivel én pedagógus vagyok és tudom milyen teher és követelmény van 1. osztályban úgy gondoltuk ráér még iskolába menni.
2013. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár engem ez a dolog nem érint, mert októberi a lányom, de nálunk a nagycsoportban az összes nyári gyerkőc marad még egy évet az oviban. Barátnőm kislánya júniusi, ő sem megy még jövőre iskolába, csak majd 7 évesen.
2013. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom augusztus végén lesz 6 éves.Marad még az oviba 1 évet.Jót tesz még neki +1 év.
2013. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell sehová futkosni.

A 2007 január 1. után születetteket, ha nem iskolaérettek, az óvodavezető felmentheti a tankötelezettség megkezdése alól. Ha nem ért egyet az óvónő és a szülő (vagy az óvodavezető nem vállalja a felelősséget), a nevelési tanácsadó vizsgálatát kell kérni, ők adnak szakvéleményt. A kétes eseteket inkább visszatartják, és számít a szülő véleménye is.

Indokolt esetben idősebb gyerek is óvodában maradhat, de az ő felmentésük már mindig vizsgálathoz kötött.

2013. febr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!