Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok az oviban hogy van az...

Nálatok az oviban hogy van az ágynemű csere?

Figyelt kérdés

Lehet bután hangzik elsőre, csak arra lennék kíváncsi, hogy máshol is ilyen kényelmesek-e, mint nálunk.


Múlt csütörtökön szólt a lányom, hogy kirepedt a szája és véres lett a pizsije, meg a párnája, takarója, mondtam nem baj, majd, hétfőn viszünk tisztát huzatot(pénteken nem aludt ott).

Ma vittem be tiszta huzatot, pizsit, reggel szóltam is az óvónéninek, hogy hoztam, mert a bent lévő véres lett. Mondta hagyjam kinn az öltöző szekrényen, majd szól a dadusnak. Délután mikor mentem érte, ugyanúgy ott volt az ágyneműje, hozzá sem nyúltak. Kérdeztem a gyereket, hogy nem húzta át a dadus néni, erre mondja, hogy nem, mert az óvónéni azt mondta, hogy azt Neked kell otthon áthúzni, nem a dadus néninek. Teljesen megrökönyödtem, szólni sem tudtam, nyilván ha kiadják az ágyneműt, hogy véres lett, áthúzom otthon, de nem adták ki. Máskor is az egész ágyneműt adják ki cserére, tehát nem csak a huzatot, hanem takarót és párnát is, de ezt is csak havonta egyszer teszik, hiába viszek tisztát hetente, nem cserélik le, mondván nem lett kiadva az ágynemű.

Most komolyan leesik a gyűrű a dadus ujjáról, hogy egy alkalommal át kell huzatolni 1 db takarót és 1 db párnát???


2013. febr. 4. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem bántanám azt a dadust... :D Úgy látom hogy itt is az óvónőnek van nagy szája több ember helyett is!
2013. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére fogalmam nincs, hogy nálunk hogy megy, mert mindent az ovi áll. Ott adják, mossák vasalják a takaróhuzatokat, lepedőket. Szerintem kb hetente cserélik le. Úgy látom, szerencsések vagyunk.
2013. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na jó, igazad van első, lehet most nem a dadus volt a hibás, de a múltkor ő is elzavart a hétfőn vitt tiszta ágyneművel, hogy jaj, most neee, mert nem ér rá, majd csütörtökön úgy is kiadja, mert pénteken nevelés nélküli nap volt az oviban, és nem mentünk. :( Na a most bent levő ágyneműt a lányom 3. hete használja!


Nem is tudom min vagyok jobban kiakadva, azon hogy havonta vihetek tisztát, vagy hogy most épp nem cserélik le az összevérzettet. :(

2013. febr. 4. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Szeretnem sem a dada a hibás. Hol laktok? Mi vidèki kisváros,hajdu-bihar-ban. Nálunk hetente adják haza az ágynemüt,persze ha koszos lesz,szólnak. De kirakják a szekrènye felè. Egyedül a takarót adják ök,párna+huzat,takaró huzat,lepedö nekünk kellett megvenni. Nálunk nincs pizsama,abban alszanak amibe vannak.
2013. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az ovónénitől kérdezném meg ezt. Eleve ki kellett volna adniuk. Ha pl. véletlenül bepisil egy gyerek, akkor is még napokig (hetekig?) abba fektetik? Nàlunk egyébként kéthetente adják a takaró és párnahuzatot mosásra, pizsit nem használnak, a többit ők mossák.
2013. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kéthetente van csere, akkor kiadják az ágyneműt, meg a pizsit. Persze, ha valakinél valamilyen baleset történik, akkor szólnak, vagy kimossa a dadus néni alvás után, másnapra megszárad.
2013. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk csak kispárna-huzatot kellett vinni, azt kéthetente hazaadják, a többit az ovi mossa, vasalja (tegnap a saját szememmel láttam, azért merem mondani).

A bölcsiben hetente mosták az ágyneműt és a törölközőket is, nem volt teendőnk vele.

2013. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az ovi adja az ágyneműt. Gyerekenként van 4 garnitúra. Kb. 3 havonta hazaadják, hogy mossuk és vasaljuk ki. Az ágyhúzást a dadus csinálja.
2013. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!