Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves kisfiad mit sportol?

4-5 éves kisfiad mit sportol?

Figyelt kérdés

Ő választotta, vagy "segítettél" neki?

pl. mutattál bizonyos sportokat, képeket, beszéltetek róla vagy volt saját elképzelése?


Mióta csinálja, szereti?


Kisfiaimnak keresnék valamilyen elfoglaltságot, de eddig nem sok sikerrel. Nem fogta meg semmi őket.

A kisebbik nagyon erős, és jó a ritmusérzéke, akrobatikus táncosnak is simán elmenne :)


Viszont semmit nem szeretnék erőltetni rájuk.


Forszírozzam, vagy várjak sulikezdésig?


Minden jó ötletnek, tanácsnak örülök :)


2013. febr. 7. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
néptáncolni és judozni akartam, h járjon. neki mind2 tetszett volna, aztán a judorol lebeszélt a legjobb barátom, mondván a cane corsot sem tanítják támadni, tudja ő, h mikor kell. aztán a férjem is ezt mondta. mondtam ok, bár szerintem hülyeséget mondtak. a néptánc nekem nagy szerelem (én is táncoltam 10 évig), de azzal várok suliig. tehát nem sportol. ugrál, rohangál, cangázik, motorozik, feltéve, ha jó az idő :) barátnőm kislánya 5 éves, ő úszni jár, szereti :). na azon még gondolkodom én is.
2013. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!


Az úszás nálunk is szóba került, de a fiam karúszóban és úszógumiben (a kettőt együtt képzeld el) is meg akasr fulladni... fél és nem szeretném erőltetni, hátha lesz még remény, hogy megszereti a vizet.


A néptánc nekem is nagy szerelem, de alapból leszavazták :(

Azt mondják, hogy csajos :(

Pedig néztük a tehetségkutató műsorban is (nem a reklám helye) a fiatal srácokat, de esélytelen :(


Lehet, hogy maradunk az össznépi családi bicajozásnál...

2013. febr. 7. 11:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem 6 éves lányom van, de nálunk az oviban már középsőtől minden gyerek néptáncol. Eddig nagycsoportban mindenki járt ugrókötelezni, most már csak azok mennek, akik szeretik. A fiúk emelett focizni járnak, van judo és karate oktatás is.

A lányom is úszott eddig, de kb 4 hónapja abbahygtuk, mert már nem szeretett menni, erőltetni pedig nem akarom.

2013. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én annak a híve vagyok, hogy óvodás korban még annyit mozognak a kertben, udvaron (itthon is), hogy tök fölösleges azzal terhelni őket, hogy ovi után rohan az ember edzésre. Sokszor megfigyeltem, micsoda kapkodás, idegeskedés ilyenkor szegény gyerekek élete, akik nem úgy tűntek, mintha rohanni volna kedvük edzeni… nekem az ovis időszak még azért a nyugalom idejét jelentette, sőt, általános iskola első osztályban sem vinném suli után edzeni, mert annyira elfáradnak szegény kis elsősök a suliban, hogy alig bírnak hazavánszorogni (nem csak saját tapasztalat).


Azonban nálunk is volt középsőtől az óvodában néptánc, de az oviidőben volt hetente egyszer, nagyon jó fejek tartották, szóval szerette a fiam is. Az tény, hogy több lányt járattak, mint fiút, de épp ez volt a jó benne, hisz ezért „csak úgy kapkodtak utána” a lányok. :) Nekem is voltak averzióim a néptánccal kapcsolatban, most viszont már nagyon jónak tartom (fiúknak is!), és az iskolában is heti egy tornaórán ezt csinálják. Mondjuk a fiam elég muzikális, lehet, hogy emiatt is szerette/szereti annyira.


Sok ovis és iskolás társa jár dzsúdózni vagy birkózni, én szerettem volna, ha a srác tanul valami küzdősportot (az önfegyelem és önvédelem jó dolog :), ám engem a férjem szavazott le. Bár a gyerek sem egy ilyen „test a test elleni” típus, és nem érdekelte, hiába mutatták az ovistársak, miket tudnak.


A lényeg, hogy szerintem, ha kifejezetten nem érdeklődnek egyik sportág iránt sem, akkor szerintem bőven ráértek majd az iskolában. Nálunk pl. van fociedzés az iskolán belül, az jó találmány szerintem. Maguktól lemennek, átöltöznek, fociznak, és nem 4-5 után kell még rohanni máshová.


Egyébként nálunk elsőben mindenféle edzésre csábították a gyerekeket, még hip-hop táncra is, szóval ha az akrobatikus táncos vénával bíró fiadnak arra lenne kedve, akár olyan is lehet.

2013. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

ilyen korban még nem szabad járatni semmire.

Időt kell neki hagyni, hogy legalább elkezdjen kialakulni az érdeklődési köre!

Lehet, hogy mondjuk tehetséges a táncban, de a gokartozás jobban érdekli. Engem sohasem erőltettek semmire, és tessék itt vagyok :)

Viszont van közeli ismerősöm akit azért járatnak focira, mert az Apjának abba kellett hagynia, és azt akarja, hogy a fia vigye tovább a focis dolgot. Semmi elszántság nincs a srácban, értelmetlennek látom az egészet.

2013. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam választotta, focira jár szeptembertől. Kétszer 1-1,5 óra hetente, most tornatermi, jón időben természetesen a sportpályán van az edzés.

Most 5 éves lesz, még nem lanyhult az érdeklődése, szeret járni, ügyes is. Az oviban néptánc van, helyi szinten (kisváros) judozni, úszni lehet 4 éves kortól, kajakozni 5 éves kortól.

Addig jár, ameddig kedve van, bár szeretném, ha a rendszeres sport az élete része lenne, erőltetni nem fogom.


Szerintem kérd meg az oktatót, hogy megnézhessétek a fiaddal együtt, hátha kedvet kap.

2013. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!