Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekülés? Adnátok tanácsot?

Gyerekülés? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Gyerekülés, kinek milyen?

A lányom 5 hónapos múlt, 7.5 kg, lassan gondolkozhatunk milyen gyerekülést vagyünk neki.

a nagy 27 hónapos neki ilyen van: [link] ő 14 kg körül van.

Neki vagyünk 15-36-os ülést, vagy a kisi is kapjon olyat mint a nagyé? Vagy ti hogy oldotttátok meg, hasonló korkülönbség esetén, kinek milyen ülése volt?


2013. febr. 15. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nálunk is nem sokára itt az idö ketteskének ülést venni. most 7,5 hós, de még azért van néhány hónapunk.


A nagy másfél éves lesz, de csak 12 kiló ruhástól. Mi rengeteget utazunk, úgy hogy alszanak a gyerekek az autóban. a nagynak semmi esetre sem lehetne 15-36 kg-t venni. de még egy 9-18-ot sem akarunk. így most nézzük hogy vannak olyanok amig 25 kilóig vannak és ilyen tojáshély alakúak és dönthetöek.


nézzetek szét boltban.

2013. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A nagy kapott 15-36 ülést, a kicsi megkapta a nagy ülését.
2013. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy egy kicsit off leszek, mert mi is most kezdünk majd 2. ülést nézni. A kicsi 6 hónapos, míg a nagy most 24.

Én arra jutottam, hogy a nagynak fogunk újat venni, márcsak azért is, mert nekünk 9-18 kg-s van. A nagy nekem is súlyhatáron fog mozogni az új ülés használatakor, de a 15-36-os kategóriánál a magasság is számít, mert ugye abba már a kocsi biztonsági övével kötöd a gyerkőcöt. A magasság nálunk kérdéses, annak ellenére, hogy magas a kislegény.

Nem ajánlják, de a 9-36-os üléseket is nézem, mert akkor nem lenne gond a magasság, és ezek ülőfelülete relatíve széles. A 15-36-osoknál is nézem, hogy az ülőfelület legyen szélesíthető.

Majd élesben dől el, mi lesz, mert a mostani ülést is úgy választottuk ki, hogy melyek azok, amikben kényelmesen ül (összesen 2 maradt a rostán), és a 2 közül melyiket lehetett fixen bekötni a kocsiba (az egyik nagyon mozgott bekötés ellenére is, mert nem feküdt fel jól az ülésre). Valószínű, most is ez lesz. Irány egy nagy bababolt, és meglátjuk mi lesz.

2013. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Amúgy a 15-36kg-os ülést szeretném jobban, mert nem túl jó, ha több súlykategóriát átfog egy ülés.
2013. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát ilyet még jó darabig nem használhat a kicsi. 1 de inkább 1,5 éves korig háttal kell utaztatni, úgyhogy ha netán kinövi a hordozót akkor 0-18as ülés kell.
2013. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Miért nem használhat ilyet?? 9 kg-tól van, 10 hónapos elmúlt alányom, amikor már nem fért el a hordozóban, nem hallottam még iylet,hogy másfél éves korig háttal kell utazzon. El sem férne...
2013. febr. 15. 14:28
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen sajnos a hazai szabályozás még igen vacak. de 10 hónaposan még a gyerek gerince nem alkalmas arra, hogy menetiránynak utazzon. Azt kétlem, hogy nem férne el. Fiam 21 hónapos múlt, azthiszem nem egy pici gyerek 93cm körül van és háttal utazik még jó darabig.

Most tervezi az eu, hogy új szabályt alkot és az eu-ban 1,5 éves korig kötelező lesz háttal utaztatni a gyerekeket.

2013. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hol fér el a gyerek lába??? Mert ahogy az enyének kilógott a hordozóbol, már nem volt neki kényelmes
2013. febr. 15. 14:39
 9/21 anonim ***** válasza:
felhúzzák a lábukat. Enyémnek is lelóg, de felhúzza szépen és semmi gondja.
2013. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Golan Trevize ***** válasza:

Ha a lába lóg ki a hordozóból, az nem baj.

A fejének nem szabad kilógnia, egy centit sem.

2013. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!