Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » BAj van a lányommal vagy...

BAj van a lányommal vagy képzelődöm?

Figyelt kérdés

27 hónapos, tündéri,okos folyékonyan beszélő kislány.

A nyáron már festett vízfestékkel szép színes firkákat,aztán megszületett a ksitesó és a festés elmaradt. Ma valahogy eszünkbe jutott.de alig használta a szineket, jóformán csak a feketével firkált. Most nem tudom,hogy egyből rosszra kell e gondolni,vagy csak véletlen és ez tetszett neki,mert ez volt a legsötétebb szín és anevét is tudja:(


Egyébként itthon nem veszekszünk az apukájával, boldogan élünk, ő is kiegyensúlyozott gyermek.


2013. febr. 17. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Épp mostanában beszéltek erről a tv-ben, hogy egyetlen egy rajzból még nem kell rosszra gondolni. Egyelőre ne idegesítsd feleslegesen magad, inkább rajzoltass vele minél többet. Ha továbbra is csak feketét használ, akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy mi lehet az oka...
2013. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2 papírt festett tele, az első még szines volt, de a másodikon többségében csak a fekete,van mellette piros és kék is,de a fekete több.

Kérdeztem tőle miért ezzel fest. Annyit mondott szép a fekete, látszik.

Gondolom arra gondolt,h ogy a többi annyira nem üt vissza a papíron, elég gagyi festék sajna:(

2013. febr. 17. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!

Semmi gond, ne aggódj, én pontosan ezen paráztam magamban hetekig(fekete, és barna színt használt szinte mindig!!), meg minden egyéb dolgot véltem felfedezni a lányomon, addig görcsöltem, hogy elvittem egy konduktorhoz is, megnézettem egy ismerős gyerekpszichológussal, beszéltem a bölcsiben a gondozónőkkel, és mindannyian "kinevettek".

Azt mondták, hogy ebben a korban az érdekli, hogy mi az ami jobban látszik, mi az amivel erősebben tudnak maszatolni. Majd ovis korukban kezd ez a része érdekesebb lenni, addig no para.

A másik, hogy én is pontosan ezt csináltam: kicsikém, miért a feketével rajzolsz? nézd milyen szép a lila, meg a sárga, na persze, hogy "nem" volt a válasz...Ahogy felhagytam ezzel, a gyerek elkezdett más színeket is használni, de azért még mindig túlnyomó többségben a barna/fekete a kedvenc...

A másik amit mondtak, hogy ne ecsettel, hanem inkább ujjal fessen, és nem kell nekik még semmi értelmeset rajzolniuk, és nem kell felhívni a figyelmüket arra sem, hogy ha színeznek, hogy a vonalon belül maradjanak, vagy hogy a virágot nem barnára, hanem pirosra/rózsaszínre, vagy egyéb színre szoktuk szinezni..kifejezetten káros állítólag...annyi infót kaptam hogy elfelejtettem akkor megkérdezni, hogy miért, de ezek megmaradtak bennem...


Az meg, hogy most elmaradt azért van, mert eltetted gondolom a cuccokat hozzá, és elfejtette, ők maguktól még nem mondják, hogy mit akarnak játszani, hanem amit odaadsz neki, azzal játszik.

Elszokott tőle, majd rákap megint az ízére...:-))

2013. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kiskoromban szinte mindig csak feketével rajzoltam, színes ceruzát nem használtam. Kezdték is bemagyarázni hogy biztos baj van mert nem színes meg juj fekete, pedig csak azért csináltam, mert macerás volt színezni.
2013. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!