Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottátok, hogy az óvodai...

1vélemény kérdése:

Hallottátok, hogy az óvodai és iskolai beiratkozáshoz a gyereknek is személyit kell csináltatni?

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 22. 17:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

De jó tudni. Most kell hamarosan beíratni fiúnkat az oviba.

Nem hallottam.

Amúgy terveztük, hogy csináltatunk neki, mert határ közelben lakunk, hogy magunkkal tudjuk vinni külföldre, de akkor ezek szerint más szempontból is meg kell csináltatni.

Köszi az infót.:)

2013. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Főleg hogy 14 év alatt a személyi ingyen van
2013. febr. 22. 18:05
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Agyam eldobom! Hogy az államnak mennyi pénze van! De jó, hogy ebben a luxus országban élhetünk!

Egyébként próbálgathatják majd lefotózni a fiamat... már előre röhögök! :D

2013. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Egy szülő elég ha meg y ugye?
2013. febr. 22. 18:14
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég 1 szülő is, igen. Mi kb. 1 hónapja csináltattuk a fiunknak. Lakcímkártyával kapcsolatos ügyet intéztünk, akkor "beszélt rá" minket az ügyintéző hölgy.
2013. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

Igen, elég 1 szülő és simán lefotózzák, mert ölben lehet fogni és egy mp az egész.


Már régóta kötelező a személyigazolvány 14 év alatt is, születéstől, nem tudom miért ez a nagy rácsodálkozás...

2013. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
2 éves gyerekek személyit kapnak, ez tényleg természetes? Oké, akkor én vagyok maradi. És persze gondolom, évente kell majd újítani, ugye? Hogy miért a rácsodálkozás? A mi adóforintjainkból történik, és valóban létszükséglet ez az intézkedés! Ugye?
2013. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
Már megbocsáss, de nem azt írtam, hogy egyetértek vele. Ha jól emlékszem 2009 óta (de lehet, hogy régebb óta) ez törvény, szabály. Lakcímkártyát sem lehet ma már csináltatni személyi nélkül. Az én kisebbem is ott virít 11 hónaposan a személyin, ez van. Fizetni nem kellett érte egy fillért sem. Nézzetek utána a szabályoknak, költségeknek mielőtt...
2013. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kérték az oviba iratkozáskor, pedig 1 hete voltunk beiratkozni. Pontosabban átiratkozni.
2013. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem tartom butaságnak és szerencsére ez legalább ingyen van!!!

Mi évente 1x elmegyünk Ausztriába,így 3 éve csináltattunk a 2 fiunknak személyi igazolványt,ami épp idén jár majd le.

2013. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!