Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Letelik a Gyes, és mennék...

Letelik a Gyes, és mennék dolgozni, de hová?

Figyelt kérdés

Alig több, mint 20 óra a heti munkaidőm, de ez olyan eloszlásban, hogy minden másnap kell dolgoznom 10-től 18 óráig. Ünnepnapon, hétvégén, munkaszüneti napon, mindegy, minden nap egyforma. Alapbér jár ezekre a napokra is.

Párom nem szeretné, ha visszamennék, de attól tartok, hogy elpuskázom a dolgot, és ha nem találok másik, 8 órás munkahelyet, munka nélkül maradok. A nettó bérem egyébként 30-35 ezer Ft körül van, ez valóban alig több, mint a semmi. Ráadásul mivel elég messze van a munkahelyem az otthonunktól, reggel 9-kor el kell indulnom, és este 3/4 7 előtt nem igen érek haza...

Az előnye, hogy minden másnap szabadnak, feltéve, hogy nem hívnak be 1-2 órára, mert valami halaszthatatlan adódott... :(

Ti mit tennétek? Keresek másik munkát, letelik a Gyes, kiveszem a szabikat, aztán felmondok, és megyek máshová dolgozni? És ha addig nem találok másikat, szabik kivétele után megyek munkanélkülire, és közben keresem a munkát ezerrel? És ha nem találok? A férjem szerint ennél minden jobb...

Adjatok tanácsot, ti hogyan döntenétek? Előre is köszönöm!


2013. febr. 24. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vissza mennék, ez a 30.000 is pénz!

Manapság nagyon nehéz munkát találni, pláne gyerek mellett!

Elmész munkanélkülire, azt 3 hónapig kapod, utànna semmit sem kapsz, még az egészségügyi hozzájárulást is neked kéne fizetned magad után!

Így legalább lenne egy kis pénzed magadra, vagy valamire a lakásba, vagy a gyereknek erre arra.

2013. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Én nem mennék annyiért..

Jelenleg gyeden vagyok de megszünt a munkáltatóm, alapból szeptembertől menne bölcsibe a kicsi de már most keresek ..és ha van melo közlöm h kell 2 hét mert akkor beszoktatom hamarabb a bölcsibe...

én így csinálom..

2013. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
86%
írnék egy önéletrajzot még mielőtt letelik a gyes és elküldeném annyi helyre amennyit csak találok :) ha felvesznek valahova akkor a régi helyemre bemennék elköszöni meg a papírokért, és csókolom. Ha meg nem vesznek fel akkor visszamennék a régi helyre de csak azért hogy legyen munkaviszonyom és közben tovább keresnék. Ennyi pénzért még éhen halni sem érdemes, még akkor is nagyon kevés ha 20 órás a meló.
2013. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy csinálnám én is ahogy az utolsó válaszoló!
2013. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Bár sokat nem fog segíteni rajtad, de azért leírom...


Én váltott múszakra megyek majd vissza két ovis mellett, a délutános műszak azt jelenti, hogy este 8-fél 9-re vagyok otthon, tehát a gyerekekkel gyakorlatilag nem foglalkozom, találkozom.


Ezért tanultam magam halálra, mindezt 100ezerért, míg a szakközepet végzett barátaink a tripláját keresik meg délután 5-ig ezerszer könnyebb munkával. Nem sajnálom tőlük, félre ne értse senki, de magam miatt bosszús vagyok :CCCC Természetesen egészségügy...

2013. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ami azt illeti, kedves utolsó, nekem is van egy diplomám. Porosodik a fiókban egy ideje... Ebben a régióban, ahol mi élünk, nagyon kevés a munkalehetőség, én pedig nem huszonéves vagyok. De egy biztos: sokszor a jövedelem nem egyenes arányos sem az iskolai végzettséggel, sem az intelligenciával, sem a lelkesedéssel...sok-sok összetevője van még ezeken kívül az egyenletnek. :(
2013. febr. 24. 23:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most ebben a cipőben járok.Gyes alatt megszűnt a munkahelyem, kifizették a szabikat egyben.Gyes lejárta után 3 hónap munkanélkülin voltam, de már az is lejárt, így magam után kell fizetnem a TB-t.A férjem jól keres, van neki maszek is, de hiányzik nagyon az én keresetem.Jelenleg csak 3 műszakos, gyári munka van kilátásban, de hezitálok, mert így nagyon keveset leszek a fiammal:-( De ha nagyon nincs más, és kellek, elvállalom.Vendéglátós végzettségem van, és érettségim, de nem sokra megyek vele.

Én a helyedben keresnék másikat, ha nincs visszamennék, és továbbra is nézelődhetsz, ha akad más meg válthatsz.

2013. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!