Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek adhatok víztisztítóv...

2 évesnek adhatok víztisztítóval tisztított csapvizet és KÚTvizet?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Én kútvizet magam sem innék ha nincs bevizsgáltatva, semmilyen szűrés után. Milyen víztisztítód van? Mit szűr ki?


A csapvizet szerintem felesleges tisztítani normál esetben. Kútvizet semmiképp nem adnék!

2013. febr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oké, a kútvíztől én is óvakodom, anyósomnál kútvíz van, erre akarja rászerelni a víztisztítót (elég komolynak tűnő berendezés, de nem tudom mit szűr, de szerintem ő maga sem tudja)

A lányom még ásványvízet iszik, és az anyósom felajánlotta, hogy ne vegyünk többé ásvvízet hanem hordjuk tőle a tisztított vízet. Én mondtam, hogy nem szeretném a kútvízet adni a gyereknek, de ő nem érti, hisz neki sincs baja tőle.

2013. febr. 28. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Vizsgáltassátok be az ÁNTSZ-nél és kész. Ha oké, akkor nyugodtan ihatja.
2013. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdések a kúttal kapcsolatban. Artézi kút, vagy nem? A bevizsgálással is óvatosan kell bánni, mert ha nem artézi kút akkor hiába vizsgáltatod be ma, holnap bármit belemoshat egy eső, és már nem jó a víz. A vezetékes vizet naponta vizsgálják. Te ezt be tudod vállalni?


Apum katonai létesítmények vízellátásával foglalkozott, többek között fúrt kutakból is, tehát ért a kérdéshez. Otthon is van fúrt kutunk, ami rétegvizet hoz föl. Be is van vizsgáltatva, de mivel a napi vizsgálatot nem tudjuk vállalni így nem használják étkezési célokra, az unokáinak meg főleg nem adná.

2013. febr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mikor a terhességem elején voltam, és először jelentkeztem a védőnőnél, kérdezgetett minden félét, ami kellett a kiskönyvembe, az adataimat, stb, tudjátok. Kérdezte van-e vezetékes vizünk a házban (vidéken élünk). Én néztem rá furcsán, aztán mondom neki persze. Azt mondja, jó, csak azért kérdezi, mert van jópár ember a város széén, akiknek nincs, csak ásott kút van, és azt nem lehet adni a babáknak még forralva sem. Tehát szerintem a kútvizet még tisztítva se add a babának, nehogy baja legyen tőle. Nemtom milyen bacik és kórokozók vannak benne.
2013. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem artézi...retgvizes ez is.

Utolsó, ha apukád pár mondtaban érthetően elmondaná neked, hogy miért NEM ajánlatos a kútvízet inni, megtennéd, hogy ideírod nekem?

2013. febr. 28. 09:59
 7/9 A kérdező kommentje:
*rétegvízes
2013. febr. 28. 10:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert bár a rétegvizes kútnál a talaj kiszűri a szennyeződések nagy részét, de ugyanakkor a közetekből mosódhatnak a vízbe mérgező ásványi anyagok, pl arzén.

Illetve itt sem lehet teljesen kizárni nagyobb esőzéskor vagy árvízkor(árvízveszélyes területeken) a szennyező anyagok bemosódását. A kisgyerekekre a különböző bakteriális fertőzéseken kívül főleg a nitrát a veszélyes, mert ők a kis testtömegükhöz viszonyítva jóval több vizet isznak mint a felnőttek, és a magasabb nitráttartalom keringési problémákat okozhat, illetve ugyanezen oknál fogva bármilyen fokoztt ásványi anyag tartalom másképp hat a gyerekek szervezetére. A csapvizet naponta vizsgálják, így kicsi az esélye hogy bármilyen szennyeződés észrevétlen marad, ezt otthoni körülmények között nem lehet biztosítani.

2013. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet!:-)
2013. febr. 28. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!