Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok ez bárányhimlő?...

Mit gondoltok ez bárányhimlő? 2,5 éves kislányomnak tegnap este vettem észre. Mára már több lett ezekből a kiütésekből. Mivel kenjük, vagy rohanjunk az orvoshoz? Mióta/meddig fertőz?

Figyelt kérdés
[link]

2013. márc. 1. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hólyagos, nagyon sanszos. Szerintem vidd dokihoz, mert ez az.
2013. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
menjetek orvoshoz
2013. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez bizony az!
2013. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bárányhimlő. Legalábbis a kislányomnak nem így nézett ki.

Pont egy éve volt neki. Piros, gyulladt kis pöttyel kezdődött és másnap-harmadnap lett rajta hólyag. Ha bárányhimlő, akkor nem kell elvileg dokihoz rohanni, úgysem csinál vele semmit.

Ne kend be, mert az sajnos tévhit, hogy kenni kell. Nehezebben gyógyul attól a fehér cink alapú löttytől. Ha bárányhimlő, akkor fürdesd kamillás vízben és vegyél a gyógyszertárban hűsítő hintőport hozzá, az könnyen kimosható fürdetésnél. Itasd, mert lázas lehet, de nem törvényszerű.

Fertőz a pöttyök megjelenése előtt, alatt és kb 3 napi utána. Lappangási idő 2 hét.

2013. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Baranyhimlos kisfiam pont ilyenekkel van tele. Csak 1 db volt het elejen masnapreggel kicsit tobb harmadnapra tele lett. Orvos sem tud sokat csinalni, de en elvittem egyreszt ecseteloert, mert vakarozik (ha meg nem, kesobb fog) masreszt tudjanak rola, legyen benne a kartonjaban.
2013. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy milyen kiütés mindenképpen menjetek orvoshoz
2013. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

igen, ez az.


Hivd fel az orvost, mert neki mindenképpen látnia kell, viszont mivel fertőző, természetesen nem várhatsz vele órákat a váróban!!!


Kenni nem szokás, ez igaz, viszont ha el kezd viszketni, akkor lehet zuhanyozni és a mentolos hintőporral szórni (patikában receptre is adják, de anélkül vettem 400 ft-ért), csillapítja a viszketést.


Láza lehet első pár napban, ha nem múlik az baj, de nem jellemző sztem. az már extrém eset. Sima lázcsillapító és ennyi.


Mielőbbi gyógyulást a kisbogárnak! :)

2013. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :)
2013. márc. 1. 11:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Fenistil csepp addig is míg nem értek a dokihoz, és a váróba ne vidd be a kislányodat! Jobbulást!
2013. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
lehet bárányhímlő is, mindenesetre én javasolnám a ox clin habot, ami elsősorban a bárányhimlőre jó, de én alkalmaztam skarlátra is és arra is bevált. Kevésbé viszketnek a pöttyök és fertőtlenít is. patikában lehet kapni.
2013. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!