Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább? Kisfiam 2éves...

Hogyan tovább? Kisfiam 2éves 8hónapos 7hónapja küzdünk a pelus leszoktatásról.

Figyelt kérdés

Mai napig becsurgat.Ha kakilnia kell általában szól,de pisinél szinte sosem vagy csak már akkor amikor már becsurgott.Tudom,hogy ott rontottuk el,hogy mindig figyeltük,kérdezgettük kell-e pisilni amikor láttuk rajta,hogy kell leültettük a bilire és most,hogy nem szólunk neki nem megy.Mit tehetnék?

Déli alvásnál is bepisil még,hiába bilizik lefekvés előtt.



2013. márc. 16. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem érett még a szobatisztaságra.ha hagyjátok,akkor egyik napról a másikra el fogja hagyni a pelust.
2013. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nappalra már nem használunk pelust.=hónap után adjam vissza rá?Nem fogja összezavarni?

Én is arra gondoltam,hogy talán még nem érett meg rá.De kakinál viszont mindig szól

2013. márc. 16. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég nagy hogy megbeszéljétek: jó neki a becccurgatás (és átöltözés) vagy jöhet a pelenka tavaszra?
2013. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor becsurrant mond el neki hogy ilyen kellemetlen érzés az amikor pisis a ruhája, és bilibe kell pisilni illetve szólni amikor már érzi.

Ne sürgesd, az elején nálunk is sok volt a baleset, de egy idő után ez elmúlt.

2013. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kakilnia kell, általában szó, de pisinél szinte sosem...amikor láttuk rajta, hogy kell, leültettük a bilire - Na látod, ezzel rontottátok el!

Amikor elkezdtétek 7 hónapja ezt az egészet, a fiatok még nem volt érett a szobatisztaságra és saját véleményem szerint még most sem az.

Egy gyerek akkor válik szobatisztává, ha felismeri az ingert és azt időben jelezni vagy mondani tudja (nem a szülő ülteti rá a bilire, mert úgy látja) és amíg odaér a bilire vagy a wc-re, addig vissza bírja tartani.

És írod, hogy a déli alvásnál is bepisil.

A fiatok még nem érett a szobatisztaságra.

De ti csak úgy azért, mert mikor ráültettétek a bilire, akkor belepisilt, levettétek róla a pelust és hónapokig ez megy, hogy gyakran bepisil, néha bekakil. Már 7 hónappal ezelőtt vissza kellett volna adni rá a pelust és nem biliztetni, hanem megvárni, míg megérik a dologra.

És mivel a meglátásom szerint nem érett még most sem a dologra én azt tanácsolnám, hogy igen is add vissza rá a pelust és várj, míg megérik rá. Vagy csinálhatjátok ezt tovább, hogy állandóan bepisil meg bekakil, de értelme nagyon nincs.

Egy gyereket sem kell leszoktatni a pelenkáról. Hanem megvárni, míg az a gyerek idegrendszerileg megérik rá és akkor gond nélkül le lehet venni róla a pelust.

2013. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, még nem érett meg rá.

2 évesen miért kellett elkezdeni leszoktatni a pelusról?

2013. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is ezt akartam pont kérdezni..láttad rajta 2 évesen hogy érett már a szobatisztaságra??

Szerintem túl korán kezdted,ráadásul hónapok óta küzdtök a dologgal de minek??Már az eéső próbálkozások után hagyni kellett volna és visszateni rá a pelust és nyáron elővenni újra a témát.

2013. márc. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!