Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikres Anyukák! Ti hogy és...

Ikres Anyukák! Ti hogy és mikor kezdtetek el mesét mondani az esti alváshoz?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok az iker fiaimmal, mert a párom külföldre ment dolgozni. Nyár elején lesznek a fiúk 2 évesek, nagyon elevenek és minden érdekli Őket! Félek hogy nem tudom majd mesével elaltatni Őket (egyszerre) pedig nagyon szeretnék Nekik mesét mondani, olvasni!!!

2013. márc. 18. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
kb. 21-22 hónapos volt, mikor érdeklődött (és kérte) a mesét, amit saját magam kreáltam azokból a dolgokból amiket szeret (cica, kamion, labda). Kb. 2-3 perces 1 mese.
2013. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15 hónapos iker kislányim vannak.

Egyikük szereti ha mesélek,sőt kéri is (már beszél), a másikat még annyira nem érdekli.

Szóval amig este mesélek egyikük fekszik és hallgatja,majd elalszik,másik jön-megy, néha belehalgat,aztán elmegy, játszik. Amikor a "mesés" elaludt akkor őt is próbálom rávenni az alvásra.

Nem könyvből mesélek,hanem ami eszembe jut, cicákról, kutyákról, napi történésekből kreálok valami mesét. Lényeg, hogy olyan szavakat használok, amit ők is értenek, így könnyebb beleélniük magukat.

2013. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy tapasztalom, hogy Nálunk is az egyik gyereket nem nagyon érdekli a mese (Nála többet érek a hát simogatással), de a másik hamar elalszik a monoton mesét mondó hangomon. :)
2013. ápr. 13. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!