Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "szakorvosi javaslat kiadva...

"szakorvosi javaslat kiadva egy évig". Ez mit jelent a papiron pontosan?

Figyelt kérdés
A közel 3 éves fiamnál kiderült a napokban hogy asztmás.Kap állandó gyógyszert+sprayt.A pulmonológustól megkaptuk ugye a papirt,ambuláns lapot,amin ott van a véleménynél hogy:kisdedkori asthma bronchiale susp.,meg az egyébnél:szakorvosi javaslat kiadva egy évig?Ez mit jelent pontosan?Van köze az emelt családipótlékhoz?Kérhetem egyáltalán?
2013. márc. 20. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szakorvosi javaslat az arra vonatkozik, hogy a gyermekorvosotok felírhassa kedvezményesen a gyógyszereket.

Az emelt csp-hoz egy kék papírt kellett volna kitöltetni. Ameddig ez nincs meg, addig nem kérheted. Ezt próbáld minél előbb elintézni, mert áprilistól az asztma kikerül az emelt csp-ra jogosító betegségek közül. Vagyis csak a nagyon súlyos esetekre fog járni.

2013. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

akkor a gyógyszereit egy évig 90%-osra felirhatja neki ha jól értem?Függetlenül attól hogy járni fog-e az emelt családi vagy sem?

Anyum pont ma kért a MÁK-tól egy papirt ehhez,de ez nem kék!Akkor ez nem az lenne?Azt mondták ezt kell kitöltetni a dokival,de csak másfél hét múlva kell mennünk hozzá majd.

2013. márc. 20. 21:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, így 90%-ra felírhatja a doki a gyógyszereket.

Eredetileg kék színű a papír, de én a netről nyomtattam ki, úgyhogy a miénk fehér volt. :)

2013. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Áhhá,akkor igy érthető a miénk miért fehér :D köszi!Remélem azért sikerül elintézni a családit.
2013. márc. 20. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak minél gyorsabban. Utána tudsz közgyógyot is intézni.
2013. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérheted, és egy évig érvényes az emelt csp. Ha közeleg az időpont lejárta időben kérj időpontot felülvizsgálatra, hogy újra megkaphasd az emelt cspt. Ezt minden évben végig kell játszani.
2013. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi!Sajnos ennél gyorsabban nem tudom,mert csak másfél hét múlvára hivott vissza bennünket,az már április lesz.
2013. márc. 20. 22:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor menj, kopogtass be. hátha sikerül.
2013. márc. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nemtudunk sajnos,mert magánrendelésre járunk,1 héten 1x van.
2013. márc. 21. 09:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Megkaptátok az emelt családit?
2013. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!