Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel oldod fel a lerakódott...

Mivel oldod fel a lerakódott váladékot?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves és napok óta nem akar neki megindulni a váladék az orrából vagyis az arcüregéből!Nagyon szortyog,hallani,hogy tele van,orrból beszél,nem bír csak a száján venni levegőt de hiába szívom orszívóval nem jön neki semmi!

Próbáltam már felmelegített sóval az arcát melegíteni de nem állja meg,ugyanígy a kamillával való gőzölögtetés is..a csillagos eget is leígérem neki akkor sem hajlandó a gőz fölé hajolni!

Légyszíves adjatok valami tanácsot,házi praktikát amivel feloldhatnám neki a váladékot amit egy 3 éves el is tűr!

Sókamra nincs a közelünkbe,lámpám nincs.


2013. márc. 24. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Setrimar tengervizes orrspray
2013. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az alap,hogy azzal már rengetegszer próbálkoztam..semmit nem ér!!
2013. márc. 24. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Fluimucil, nasivin orr spray. Ez bevált, orvos ajánlotta 1,5 évesen, most már 4 éves, de ez a legjobb, 2 nap alatt rendbe jön!
2013. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A dokival szoktam feliratni ilyen kevert orrcseppet, nagyon jó, mondjuk a lányom is utálja, de azért némi rimánkodás után engedi, az nagyon jól feloldja...jó lenne ha nagyonnagyon sokat inna, meg a kádba öntök forralt vizet, és bemegyünk játszani, amíg a forró víz párolog...majd kiszívom...

Én elég gyakran adok neki ACC-t is, ha 2 nap már nem jön ki érdemleges cucc.

1zacsi 100mg-ost kétfelé osztok, és egyik felét reggel, másikat du.-i alvás után kapja meg, és ezt 2-3 nap szoktam adni...


De van ám olyan is, hogy csak Te érzed hogy szörcsög, és nem az arcüregben van, hanem a garaton...és ez a dokink szerint nem vész, csak nekünk idegesítő...

2013. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azt figyeltem meg, ha kap köptetőt a fiam (Prospan), akkor kb. 10 perc múlva az orrából is oldódik a sűrű orrváladék. Brutál mennyiségeket tudok ilyenkor kiszívni belőle.


Nem lehet, hogy az orrmandulája van megduzzadva? - annak is hasonló tünetei vannak, mint amiket leírtál.

2013. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Sinupret nagyon jó váladékoldó. Teába vagy vmilyen innivalóba kell csepegtetni, mert elég rossz íze van, viszont csak gyógynövényekből áll.
2013. márc. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg beültetni egy kád meleg vízbe, amibe csöpögtetsz néhány csepp illóolajat pl. menta. Nekünk egy ilyen után sokkal jobban sikerült az orrszívás is. Hátha segít.
2013. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Biztos,hogy az arcüregében van és nem a garaton!

ACC-t is próbáltuk doki tanácsára,sajna semmi!

Veszek ma Prospan hátha beválik meg íratok ilyen kevert orcseppet ha nem akkor Sinupretet....most akkor mindent kipróbálok amit írtatok!

Januárban voltunk fül-orr gégészeten,semmi baja a mandulájának(állítólag de sajna alvás közben is nagyon szuszog,hortyog félek mütét lesz ennek a vége)

Most éjszaka még egy félbevágott hagymát is betettem a szobájába mert itt olvastam,hogy az is nagyon jó...hát semmi változás nem történt!


Köszönöm a válaszaitokat!

2013. márc. 25. 08:14
 9/11 anonim ***** válasza:

:-DDD

jaj, szegény gyerek...

Remélem vmelyikünk praktikája beválik...

De azért ne egyszerre próbáld ki őket...

Majd írj, hogy mi vált be..

Jobbulást!

2013. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Félbevágott vöröshagyma az ágya mellé, alá, vagy abba a szobba, ahol vagytok nappal. Büdi, az biztos, de nagyon jól oldja az illóolaja a váladékot, oda is eljut, ahova az orrsprék nem.
2013. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!