Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdhetnek ezzel a viselke...

Mit kezdhetnek ezzel a viselkedessel? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elso munkahonapom telt le dadakent, Angliaban, es elegge tartok tole, hogy nem fogok kijonni az egyik gyerkoccel. Valamiert folyamatosan goromba velem, es nem tudom, hogy mit csinaljak, illetve azt sem, hogy hogyan reagalhatnek, hogy megmutassam, hogy en vagyok a felelos felnott, a fonok.

2 gyermekre vigyazom, a kicsivel, a 3 evessel nincs gond, a nagyobbikkal, a 6 evessel viszont hullamzo a viszonyom. A szituaciok a kovetkezok voltak: Jatszunk a szobajaban harman, a nagyobbik epitett egy vonatvasutat. Elkezdenek jatszani, egy vonatot tenni ra, erre kioktat, hogy az a fajta vonat nem mehet a palyara, csak egyfajta (termeszetesen ami nala volt).Otthagytam, aztan o is bfejezte a jatekot, es amikor visszamentem, lattam, hogy a vonat, amit hasznaltam, el volt hajitva a palyarol.

Olyan eset is volt, hogy foztem vacsit, az anyuka meghagyta, hogy mit fozzek, mert szeretik, es amikor meglatta, azt mondta, h nem szereti, es elment, majd elkezdett sirni, hogy o ezt nem szereti, es hogy ehes, es neki pizza kell.

A mai eset a kovetkezo volt: A szulinapjara keszulunk, es az anyukaja hozott egy dobozt tele jatekokkal. Jottek kis jatekfigurak is, kulonbozo allatokat abrazolva. Elkezdtem nezegetni oket, hogy erdeklodest mutassak, erre ramszol, hogy haggyam abba a nezegetest, mert azok az allatok meg nincsenek oszlopokba rendezve. Mondanom sem kell, hogy otthagytam egy szo nelkul, konnyekkel kuszkodve.

Maskor kijavit, hogy az nem ugy van, amit mondok stb. Viszont peldaul tegnap tok jot jatszottunk egyutt, es vannak olyan orak, amikor rettenetesen jol szorakozunk, ezert nem ertem, hogy miert viselkedik igy velem.

Nem vagyok szigoru tipus, es az o eletkoraval meg nincsen tapasztalatom, gyakorlatilag mindenben a kedvebe jarok, az esszeruseg hataraig (a szulei is igy csinaljak, nem valami szigoru a nevelese), de ha peldaul valami butat, vagy sajat magara nezve veszelyeset akar csinalni, azonnal megallitom, ha szemtelen, akkor gyakran sajnos orditanom is kell, mert nem hallgat ram (ertsd a sulibol a biciklivel jon, en pedig gyalog, a babakocsit tolva, es hajlamos messzebb menni tolunk, ami nyilvan nem vicc, a kozutakon veszelyes egy hat evesnek).

Ha barkinek volt mar hasonlo elmenye, vagy legalabb szulokent hozza tudna szolni ehhez, megkoszonnem.


Meg annyit, hogy a szuleivel tok aranyos, tisztelettudo. A szuleit is kerdeztem, azt mondtak, hogy rendben lesz, de en nem igy erzem, mert akarmennyire szorakozunk jol, utana mindig visszajon ez a goromba viselkedes, es azert mar csak 1 honapja elek veluk. Ugy erzem, valahogy meg kellene ertetnem vele, hogy velem ezt nem csinalhatja, mert akarmennyire furan hangzik, azt hiszem (mivel latja, hogy tud), bantani akar, es elvezi a reakciomat.



2013. márc. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Érzékeny vagy,sok ilyen 6 évest ismerek,és ez ált. normális....
2013. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem téged akarlak bántani, de elég rossz lehet a gyerekeknek, hogy egy dadával vannak, nem a szüleikkel. Ők vannak otthon, a nagy úgy érzi, hogy ő a főnök, hiszen te még csak most kerültél oda. Tartsd be a játékszabályaikat, ha nem jó az a fajta vonat, akkor ne menj el, játssz tovább az ő feltételeikkel. Ha nem nézegetheted az állatot, mert nincs sorba rakva, akkor se menj el, kérdezd meg nem-e rakjátok sorba együtt. Ha engedsz ők is engedni fognak, pl a vacsorában. Engedd, hogy a gyermeki dolgokban ő legyen a főnök, a többiben meg te. Ha mindenre csak nemet mondasz, meg megsértődsz, elmész onnan esélyed sincs, hogy társként, barátként tekintsen rád. 6 éves, már meg lehet vele értetni dolgokat.
2013. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem sok gyerekkel volt dolgod eddig, igaz? tök normális egy 6 évestől, próbálgatja, hol van nálad a határ, a legrosszabb, ha elvonulsz bőgni, meg fog szokni téged, szerintem meg is fog kedvelni, ne vedd ezeket magadra.
2013. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Masodik kommentelo, koszonom szepen, ez mar igy onmagaban nagyon hasznos volt!!!


Harmadik kommentelo. Volt mar sok gyerkoccel dolgom, valojaban, de gyakorlatilag csak masfel evestol 3 evesig kategoriaban, igy - ahogy be is vallottam - fogalmam sincsen, hogyan kell egy 6 evessel viselkedni. Jol tudom, hogy nem helyes elrohanni, rahagyni, ha valami olyat mond, ami meglep vagy megbant, de abban a percben csak erre voltam kepes. Tudom, hogy nem helyes, ezert irtam ki ezt a kerdest, hogy ebben a temaban jartasabb emberek tippjeibol majd en megalkossam az en megoldasomat.

2013. márc. 29. 11:26
 5/5 anonim válasza:
semmiképp se menj el megsértődve/megbántva, nyilvánvalóan ez a célja ezekkel a megmozdulásokkal. ahogy itt már mondták is, a gyerek dolgokban hadd legyen ő a főnök. ha betartod a játékszabályait, meg fogja unni, hogy nem foghat ki rajtad. az olyan dolgokban viszont mint ez a biciklis sztori is, nyilván te mondod meg hogy mit csináljon. szerintem határozatlannak és bizonytalannak tűnsz a szemében, ezt próbáld megváltoztatni. 4 éves kisfiúra vigyáztam hétvégente, eleinte volt hogy 3-4 féle reggelit is elkészíttetett velem, mert neki ez azért nem jó, az meg azért nem... nilván én is a kedvében akartam járni, mondanom sem kell, hogy semmi baja nem volt azoknak az ételeknek, csak élvezte, hogy velem ezt meg lehet csinálni, anyával meg nem. kihasználja. legyél a felnőtt dolgokban felnőtt, a gyerekekben pedig gyerek.
2013. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!