Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek a fenekrecsapas...

Szerintetek a fenekrecsapas kisgyereknel veres? 3 eves energikus kiscsaj, oko, ertelmes, DE.

Figyelt kérdés
3 eves a szentem, folyamatosan harcol a figyelemert, ami megvan adva neki de azt akarja h a nap 24 orajaban o legyen kozeppontban. Ma hisztizett, vegul magara boritotta a tele pisi bilit. Hirtelen olyan merges voltam h mar megint ezt csinalja, h racsaptam egy nagyot a fenekere. Most nagyon sajnalom, de ha ugy erzi nem korulotte forog mindem piszkot csinal vagy kepes megsebezni magat.. megoruloook! :(

2013. márc. 30. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Veres bizony. Gondolod most megtanulta, hogy nem kell magara onteni? OFF Bili helyett a wc kellene :)
2013. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ragaszkodik a bilihez, most nem eppen ez a legfontosabb kedves valaszolo! :)
2013. márc. 30. 14:52
 3/17 Gottacska ***** válasza:
51%
Nyugodj meg! Fenék pacsi! Semmilyen sérülést nem szenved ettől lelkileg! Azért tovább ne menj! Kedves első lehet hogy megtanulja! Majd kiderül a kérdezőn számára! ÍÉs nem verem a gyermekem mielőtt még bárki is ezt feltételezi!
2013. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

Nem, ez a legrosszabb módszer. Tudod miért? Gondold át.. fel akarja magára hívni a figyelmedet, rosszalkodik, te a fenekére csapsz, gondolom kiabálsz is vele.. éééés már el is érte amit akart, hiszen figyelsz Rá.

Ilyenkor közlöd vele, normál hangon, hogy most nagy butaságot csinált, Te emiatt szomorú vagy.. és szó nélkül feltakarítod a piszkot.

2013. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A fenékre csapás, ha megérdemli, az nem verés. Nálunk sem divat a fenékre vagy a kézre verés, de tudod amikor századszorra magyarázom el neki, hogy kisfiam ne mássz fel a hintaló tetejére és pakolj le a szekrényről, mert leesel vagy ne akarj olyan dolgokkal játszani, amibe áram van (tv, számítógép...), mert agyonüt az áram, akkor van hogy csak a nevelő célzatú fenékre vagy kézre csapás segít. És ettől nem fog a lelke sérülni, ugyanis ha ezt nem teszem meg, akkor lehet agyonüti az áram vagy szétveri a saját fejét. A férjem mindig azt mondja, hogy ilyen esetben inkább a fiúnk sírjon egy fenékre csapástól, mint mi egy nagyobb tragédiától. Mert lehetetlenség minden másodpercben a gyerek fenekében lenni, hogy mit csinál, viszont a baj pár másodperc alatt is megvan.


Első felindulásból lehet én is kiborultam volna, ha ezt csinálja a fiam, de ha meg is történt a fenékre csapás, utána magyarázd el, hogy miért kapta, miért nem szabad, ez nálunk is így működik. És nem vagy ettől rossz anya, hogy nem a 24 órádat a gyerek teszi ki. Neked is kell pár perc szusszanás és ha éppen ebben a pár percben nem ugrasz a gyereknek, hát rá kell hagyni, hadd hisztizzen, majd megnyugszik, de ha ilyeneket csinál, azt meg el kell magyarázni, hogy nem szabad.

2013. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Elmagyaraztam neki hogy miert kapta, es hogy nagyon csalodott vagyok mikor ilyet csinal, csak jot akarok neki, neki sem egeszseges hogy 2percnel tovabb nem birja ki h mahaban jatszon, pedig amugy okos, ugyes, abecet es a szamokat mar most kivulrol fujja, tudja mit lehet es mit nem. De sokszor annyira zsarol lelkileg, es magat megsebzi csak h mindig mellette legyek.. :(
2013. márc. 30. 17:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A fenékre vagy kézre csapás kisgyerek,gyerek korban abszolút belefér,sőt a legtöbb gyereknél elengedhetetlen ha rendesen neveled és a szép szó nem hazsnál,veszélyezteti magát.Jól csinálod ne aggódj semmi baja nem lesz.
2013. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sajnos en is racsaptam már gyermekem fenekére. Es magam ellen szolok, mert szerintem egy épp idegrendszerü !!!jo nevelésben részesült ember!!!! ki tudja hogy kell egy gyerekkel bánni, nem üt meg egy gyereket. Azt mondom hogy a gyereknek csak egyszer kell elmondani valamit, és ha nem csinálja rögtön bünti, és ez müködik. Sajna en is rácsatam töbször a gyermekem fenekére mire erre rájöttem, mivel a büntudat más modszer keresésére ösztönzött. Szerintem a gyermeknevelést is tanulni kéne valamilyen fokon,ugyanugy mint az önkontrollt, (hogy ne szakadjon el az a cérna,) ugyanugy nekem mint fenékpaskolos társaimnak.
2013. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
utolsó ne tegyél ilyen ki jelentéseket,mivel minden gyerek más lehet a te gyerekednél a bünti használ,más gyerekénél meg nem mindig és néha kell a popsira kézre legyintés,teljesen ép idegrendszerem van rendesen neveltek,én is kaptam egyszer-kétszer a fenekemre,sőt kamaszként egyszer egy pofont is nagyon is megérdemeltem,gyereknevelés nem csak ejnye-bejnyéből áll
2013. márc. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

4. vagyok.. leírtam a véleményemet, aki lepontozott, mert nem értek egyet a "nevelő célzatú" fenékre csapással, annak csak gratulálni tudok. Legalább olvasni tanuljatok már meg!

A kérdező NEM életveszélyes helyzetről beszélt, hanem egy teli bili kiborításáról.

2013. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!