Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknek ajánlanátok...

2 éves gyereknek ajánlanátok jó társasjátékokat?

Figyelt kérdés
Nyilván a korának megfelelőt. Van egy Nefelejcs Fifi társasjátékunk, azt nagyon szereti. Annak annyi a lényege, hogy van 6 nagy kártya, mindegyiken 6 kicsi kép. És a kicsi képek megvannak pici kártyán, azoknak kell megkeresni a helyét. Valami hasonlóra gondolok, nyilván nem a Gazdalkodj okosanra. :)
2013. ápr. 7. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Colorama, ez a színek tanulására való, nagyon egyszerű

Hally Gally, ez nagyon vicces, kártyákat ki kell rakni és ha párost lát meg kell nyomni a csengőt. A fiam nagyon élvezte anno.

Illetve van még egy olyan, hogy Kisvakond kedvenc játéka, ez valami egyszerű ki nevet a végén azt hiszem, annyira nem ismerem, de tudom, hogy ez még piciknek való

2013. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom nagyon szereti a bogyo és baboca társasjátékot abol is a hullám kirakot .
2013. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ezek vannak, 2,5 éves a lányom:


Haba Első gyümölcsöskertem.

[link]

Van négy gyümölcsfa, ezekre kell feltenni a gyümölcsöket, megépíteni az utat a gyümölcsöskertbe, és kezdődhet a játék. Dobni kell a dobókockával, és amilyen színt dobtok, olyan színű gyümölcsöt lehet levenni, és a kosárba tenni. Ha hollót dobtok, akkor a holló léphet egyet, és kerül közelebb a gyümölcsöskertbe. Ha nem sikerül leszedni az összes gyümölcsöt amíg beér a holló, akkor ő eszi meg a fáról az ott maradt almát, körtét, szilvát. :-)


Szuper játék, nagy, fából készült gyümölcsökkel, strapabíró.


Még kicsik vagytok hozzá, de hamarosan jó lesz a Csigafutam (Ravensburger).


Szintén Ravensburger az Egérbújócska, ebben a plüss egérkéket kell elbújtatni olyan színű tárgy mögé a szobában, amilyen színű a kisegér, utána kezdődhet a piknik, minden egér olyan színű ételt eszik, amilyen színű ő maga.

[link]

Nem feltétlenül kell a játékszabályhoz ragaszkodni, mert az egerekkel csomó más játékot ki lehet találni.


Junior Colorino, itt különböző rajzokat kell "kiszínezni", de van fekete-fehér oldala is a képnek, ahol ti döntitek el, hogy milyen színű legyen:

[link]


Nekünk megvan még a Ravensburger Wass passt wohin játéka, ez nem jelent meg magyarul, de tök jó, van egy kartonfa és egy műanyag tó, valamint 14 "zseton", ezeket a zsetonokat kell elhelyezni, hogy az adott dolog rajta a vízbe, a fára vagy a földre illik.

[link]


Fifiből ez is jó játék, társasnak fogható fel, de először szerintem nem is fontos dobókockával játszani. Fifi tartja a tányért, és rá kell pakolni a tortalapot és a feltéteket. Kinél borul le előbb? :-) Nagyon cuki! (Ha kockával játszotok, akkor olyan színű feltétet vagy tortalapot, tejszínhabot kell tenni, amilyet a kocka mutat.)

[link]

2013. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez mind-mind nagyon jó, nem is tudom, hirtelen melyiket vegyem meg. :)
2013. ápr. 7. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:
De jó ötleteket adtatok! :)
2013. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!