Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rajtam kívül másnak is van...

Rajtam kívül másnak is van beadva osztrák családipótlék igénylés? Nektek is lassan megy?

Figyelt kérdés
Már 9 hónapja adtam be csp és gyes igénylés Ausztriába, de még nem történt semmi. Másoknak is ilyen lassan megy?
2013. ápr. 13. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár mi meg csak jovoheten adjuk be, de gondoltam válaszolok. Rokonunk tavaly intézte a csp és a gyest Ausztriában, nekik onnantól, hogy beadták 1 év volt, mire megkapták, de visszamenőleg csomót egy összegben kifizetnek, úgy tudom 6 hónapot, nekünk ezt mondták! Annyit tudsz tenni, hogy telefonon erdeklodsz, hogy hol tart az ugyed, nem e akadt el valahol. Nekünk ezt többen tanácsolták, hogy rájuk kell telefonálni 6 hónap után többször!

Sok sikert!

2013. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos igen :( igaz,mi "csak" 3 hónapja adtuk be,de egyik ismerősnek 2 éves volt a fia,mire megkapta,a másiknak másfél. Mi sem számítunk rá,hogy hamarabb érkezne. Csak az vigasztal,hogy mennyire jó lesz x hónapra visszamenőlegesen kapni vagy 2millió forintot euroban.
2013. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy visszamenőleg majd nagy összeg lesz egyben, viszont mi idén nyáron már szeretnénk Apa után költözni 3 gyerekkel és halvány fogalmunk sincs, hogy mikor mi lesz. Ez nagyon rossz.
2013. ápr. 13. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor es addig kapsz csaladit, amig az egyik szülö Ausztriäban dolgozik.

Ha pl. egyikötök se dolgozik itt kint, egy fillert se kapsz.

Nälunk ugy van, hogy egy oszträkhoz mentem ferjhez, de nem ö a gyerekeim apja, hanem az elsö ferjem, egy nemet. Amig dolgoztam Ausztriäban, kaptam CSP-t.

Miota nem dolgozom, nem kaphatok itt CSP-t, mert uj törveny van (Slanina Urteil) es Nemetorszägnak kellene fizetnie a nemet apa miatt.

Viszont Nemetorszäg 1 evig fizette, most meg mär azok sem akarnak adni. Jo kis EU Törveny rendszer. Most sehonnan se kapok! Värhatok a penzemre.

Amugy magyar ällampolgär vagyok, a gyerek is az.

2013. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!