Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy környezetváltozás egy...

Nagy környezetváltozás egy másfél éves kisgyereknél, milyen hatást érünk el vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet az, hogy a kisfiam születése óta külföldön élünk egy szép nagy házban és nagy családban. 4 gyerkőc van, 2,5,7,és 9 évesek. A kisfiam imádja őket, nagyon boldog velük, első percétől a gyerekekkel van. Sokat játszanak és a boldogság csak úgy sugárzik a kisfiam arcáról, de sajnos hamarosan költözünk haza a szüleimhez, ami azt jelenti hogy egy 48 nm-es bérházi lakásba ahol nincsenek játszópajtások, csak a nagyszülők.

A kérdésem az volna hogy szerintetek milyen hatással lesz ez a kisfiamra? Még csak másfél éves, tudom.... még könnyen alkalmazkodik, de félek nehogy valami nagy törés keletkezzen benne, hiszen a tágas kertes házat, a mozgalmas vidám nyüzsgő napokat hirtelen felváltja majd a szűkebb tér és az "öreges" mindennapok. Nagyon aggódom! Mit tanácsoltok? Esetleg mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Milyen programokat csináljunk a gyereknek hogy ne érezze nagyon a gyökeres változást? És ne legyen semmi baj?

Köszönöm a válaszokat!



#program #depresszió #környezetváltozás #nincs testvér #bérházi lakás
2013. ápr. 14. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én beiratnám bölcsödébe vagy családinapközibe.
2013. ápr. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is javaslom a bölcsit.Szerintem még azzal tudsz segíteni hogy az ottani napirendjét itthon is betartod.Például ha fürdés este 8 körül van itt is annyi legyen, vagy ha este olvastál neki most se hanyagold el vagy ha volt valami játék amit mindig együtt csináltatok azt most is játszatok.Ezek miatt szerintem könnyebben fog menni, a környezetet meg az új lakást meg biztosan hamar megszokja majd.A gyerektársaságot meg tényleg a bölcsivel játszóházzal tudod neki pótolni.Szerintem számíthatsz rá hogy sokkal nyűgösebb lesz, nekünk is nehézkes megszokni egy új környezetet, nekik egy kicsit több idő kell hozzá.Legyél türelmes hozzá!
2013. ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló helyzetben voltunk, 3 évessel, de még őt sem viselte meg a barátai elvesztése. Ő itthon egyből ment oviba és talált új barátokat.

Egy másfél évesnek meg főleg nem fognak hiányozni azok a barátok, a lényeg hogy te próbálj neki újakat találni, vagy irasd bölcsibe, vagy vidd sűrűn közösségbe.

2013. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nem tudom pontosan hogy otthon a bölcsik hogyan működnek, de mi pont Júniusban költözünk majd haza, és akkor azt hiszem elkezdődik ott is a nyári szünet... vagy rosszul tudom?? Gondolom a bölcsik is tartanak szüneteket? :)
2013. ápr. 14. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!