Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsikbe mennyire veszik...

A bölcsikbe mennyire veszik komolyan a mindennapos bejárást, ott alvást? Olyat lehet csinálni, hogy nem mindennap viszem őket?

Figyelt kérdés

Szeptembertől szeretném bölcsibe adni a gyerekeket. Akkor lesznek 13 hónaposak, nekem be kellene segíteni a munkába. Nem mindennap, nem nem mindennapos, családi cég így rugalmasan tudnánk kezelni. Viszont a gyerekek felügyeletét csak bölcsivel tudnánk megoldani. Pontosan nem tudom még hogy lesz, de biztos lesz olyan hogy csak délelőttről van szó, vagy nem mindennap muszáj ott lennem, és csak húzósabb időszakokban kellek egész napra/hétre. Ha nem kell menni, akkor a kicsikkel szeretnék lenni.

A bölcsik mennyire kezelik rugalmasan az ilyen helyzeteket? (ebéd befizetésen stb, ne múljon kifizetjük az egész havit nekik)



2013. ápr. 18. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bölcsibe annyit viszed a gyerekedet, amennyit akarod. Nem oktatási intézmény, nem kötelező.
2013. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha X napot meghaladóan nem megy, orvosi igazolást kérnek. A pedig feltűnően sokat hiányzik a szerek, kitehetik es vehetnek fel helyette olyat, aki valóban rászorul.
2013. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor most az egyes vagy kettes válasznak higgyek? :)

Mi is rászorulunk. Eddig nagymamám besegített ha dolgom volt, de ez heti egy-két alkalom volt pár órára. Három-négyre nem akarom leterhelni. Gondolkodtunk azon, hogy felveszünk egy lányt, de a bölcsit jobbnak találtuk.

2013. ápr. 18. 21:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Mind a kettőnek igaza van. Nem veszik szigorúan, de ha a gyerek nagyon ritkán meggy akkor találnak indokot, hogy kitegyék.

Akkora túljelentkezések vannak bölcsiben, hogy azt akarják felvenni akinek igazán szüksége van a bölcsire. Illetve a gyerekeknek is kell az állandóság, soha nem szoknának igazán be a bölcsibe.

2013. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ha 3 napot meghaladóan hiányzott a gyerek, akkor kertek az orvosi igazolást. A bolcsibol pedig kitettek azt a gyereket, akit az anyukája heti két napon hordott be a bölcsibe. A rászoruló az, aki "rendesen" dolgozik.
2013. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó értem, nem dolgozok "rendesen", de attól még az én gyerekeimnek is lenni kell valahol. Beadhatnám őket egész nap, és az irodában lehetnék, de két éves korukig nem akarom őket egész napra odaadni, ha többet lehetek velük.
2013. ápr. 18. 22:11
 7/12 anonim ***** válasza:

A bölcsi, pl. az iskolával ellentétben az állami támogatást a gyerekek után nem úgy kapják, hogy a szeptemberben beiratkozottak számának megfelelően, hanem az után, hogy a gyerek hány napot jár bölcsibe. Magyarul, ha a gyereked csak heti 3 napot jár, akkor a bölcsi csak az után kapja a támogatást, de emellett ugyanúgy fenn kell tartania az épületet, télen fűteni stb. Szóval előfordulhat, hogy emiatt kizárnak benneteket és olyat vesznek fel, aki minden nap jár. Ráadásul gondozási díjat is kell fizetni, azt pedig minden napra - legalábbis nálunk így van.

Esetleg családi napközit próbálhatnátok meg, vagy minden nap viszed őket, de ahhoz meg még nagyon picik. Lehet, hogy tényleg jobb lenne inkább valakit felvenni, és te otthon tudnál maradni még legalább egy évet.

2013. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha nem muszáj, nem akartunk fizetni :)

Majd megérdeklődöm a bölcsikbe - csak előtte kíváncsi voltam, hogy is van ez - aztán max egy fizetős napközibe/bölcsibe vagy felveszünk tényleg valakit, csak az megint egy ideiglenes állapot lenne, aztán 2 éves koruktól bölcsi (akkor már biztos az a jobb) ezért gondolom úgy hogy már most mehetnének, az "ikerdolgon" is lazítani kell, más gyerekekkel :)

2013. ápr. 18. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:

tényleg igazuk van :)

amúgy 3 nap után nem orvosi igazolást kérnek, hanem orvosi egészséges igazolást, tehát neked azt kell majd igazolnod, hogy egészségesek. ez elég macera, mert minden héten mégse kéne a beteg gyerekek közé vinni az egészséges gyerekeket.


és van valami új törvény is, hogy ha nem állandóra járnak a gyerekek akkor térítési díj, így heti 3 délelőttöt mehetnek és 500Ft/nap. bár nem tudom, hogy ez is olyan-e mint a rendes bölcsi térítési díja mert nálunk pl. havi 30.000.- az állami bölcsi, én ezért vettem ki a fiamat.



de a lényeg amit írni szerettem volna, hogy a rendszer nélkül csinálod annak a gyerekeid fogják meginni a levét :(

enyém 3,5 éves, okos, értelmes. heti 1x el kell hoznom ebéd után, mert senki nem tudna érte menni délután, így viszem a nagyszülőkhöz míg dolgozunk. másnap mindig könyörög, hogy menjek érte ebéd után. és ő tényleg minden nap megy, heti 4x ott alszik, de fél éve ezen megy a balhé.

ha összevissza viszed, nem fognak tudni beszokni és ki fognak borulni ha néha otthagyod őket aludni. szerintem ez úgy működhet ha heti 4 nap fixen viszed őket mondjuk 9-3-ig, ez nem olyan hosszú idő, viszont így nekik könnyebb lesz megszokni, hogy ez van

2013. ápr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ikreim vannak, szeptember óta járnak bölcsödébe.

Nálunk nem lehet úgy járatni, hogy egyszer viszed, egyszer nem.

Akkor inkább olyat vesznek fel, aki már rendesen h-p napin 8 órában dolgozik. Mert neki még nagyon segítség a bölcsi.


Tudom, nem akartok fizetni, de a ti helyzetetekben a legjobb lenne a CSANA.

2013. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!