Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyári szandinak vennétek...

Nyári szandinak vennétek olyat/van olyanotok, ami belül nem bőr?

Figyelt kérdés
Deichmannban nézegettem a szandikat, és a legtöbbnek vagy sima műanyag volt a belső borítása, vagy valami szövet... Elől zárt szandált szeretnék venni, ám sajna nem tudok annyi pénzt rászánni, hogy fullbőr nagynevű márkásat vegyek. Nyilván berohasztani se akarom a lábukat, ezért kérdezem, hogy mik a tapasztalatok a nembőr belsejű szandikkal?
2013. ápr. 23. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A szövet betétű szandik teljesen jók, ha be is izzad benne a lába, nem csúszkál ahogyan a müanyagos/gumisban.
2013. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vennék!!!

A műbőrbe bele izzad, a szövetet meg nem tudom lemosni mint a bőrt, undorítóan koszos lett, a homoktól, portól!

Na meg oké hogy a talpa anyag, de a pántok belül megint csak mübőrök!


Ami nekünk bevált, a d.d. Step cipők, full bőr, és 5000-től vannak az újak!


Szentendrén van egy üzlet, ott mindig van akciós is, ami 4000.

2013. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A d.d. step full kínai egyébként, és ugyanúgy vegykezelik, mint az összes többi kínait, hogy bírja a hosszú hajóutat Európába. Én csak magyar terméket veszek a kicsinek, még ha drágább is (inkább spórolok a sajáton!), Szamos, Falcon, Linea stb. És bőrt. Most alakul a gerincoszlopa, fejlődik az izomzata, a lábfeje, nagyon nem mindegy, mi van a lábán.
2013. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a Maus (Tanodacipő) nem drága, de bőr és magyar :)

egyébként a Keleti pu-nál van egy nagy cipőbolt (Krokodil Corsó), ott nagyon jó áron kínálják a minőségi cipőket.

2013. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a D.D Step nem kínai.na én meg Szamost nem venné elég idiótán néz ki.Kérdező nyáron nem igazán jó a lábnak ha a műanyagban van.(mondjuk nem csak nyáron)
2013. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
OFF: A D.D. Step kínai.
2013. ápr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg a D.D.Step dobozának az alját: Made in P.R.C. (= People's Republik China!!! ). A piros-fehér-zöld zászló a dobozán csak megtévesztés, emiatt a cégnek már voltak problémái pl. Szlovákiában, ahol magyar termékként árulták.

Egyébként a talpkiképzése nem megfelelő, túlságosan vékony is, bokánál pedig nem tartja jól a gyerek lábát.:(

2013. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kínában olcsó gyártani ennyi.Amúgy meg semmi baj nincs azzal a cipővel,teljesen rendben van,nem vegyél olyat ha neked nem tetszik.
2013. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól tartja a gyerek lábát,súlyos tévedés,hogy vastag talp kell és annyira szorítania bokát,hogy ne tudjon benne kicsit se mozogni,nem fog megerősödni a bokája,ha beszorítod egy magas szárú,vastag talpú cipőbe.
2013. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kötözködni akarok, de kínait SOHA nem vennék. Nem tartják be a környezetvédelmi, egészségügyi és gyártási előírásokat, gyermekeket dolgoztatnak, az Európába induló szállítmányokat vegyszerekkel kezelik, hogy bírják a hosszú szállítást (ez az ÁNTSz honlapján is szerepel, mérgező anyagokat is tartalmazhat!). Ismerőseim közül ketten is allergiás reakciókat mutattak (általában nem rögtön jelentkezik, felhalmozódik a szervezetben). Bizonytalan eredetű, gyengébb minőségű anyagokkal dolgoznak, ezért is olyan olcsó.

Egy ismerősöm gyerekének fél télen fázott a lába a D.D. Step bakancsában, aztán másikat vettek neki.

Ezenkívül nem vagyok hajlandó a kínai ipart támogatni, mikor nem sokkal drágábban magyar terméket is vehetek. Ezért is tart ott sajnos a magyar gazdaság, ahol tart.:(

Ezenkívül ortopéd orvosok szerint az utóbbi tíz évben 60%-kal (!) nőtt a gyermekkori lábdeformitások aránya, a lúdtalp, a lábfej elfordulása, ami a kisgyermekkori rossz cipő viseletével és a természetes talajon való mezítlábazás hiányával magyarázható. A probléma nem rögtön jelentkezik, hanem 6-8-10 év sportcipőben és kínaiban való eltöltése után, és akkor már elég drága és hosszadalmas folyamat korrigálni.

Bocsi, lehet, hogy nem kellene itt vitatkoznom, de ezt most nem tudtam magamban tartani. Tudom, hogy meg kell gondolni, ki mire adja ki a pénzét, nekem sincs sok sajna, de amiből tehetem, magyar terméket veszek. (Most például egy Szamos szandit

[link] a lányomnak, bőr, harántemelős és mégis nagyon szép, érdemes megnézni és nem leszólni a márkát: ) Bár ízlések és pofonok, erről nem vitatkoznék, viszont rengeteg modelljük van. Nekem sem mind tetszik természetesen. És igen, magamnak inkább nem, vagy csak később veszek meg valamit, de nekem igenis sokat számít a gyerekeim jövőbeli egészsége.

Sajnos sokan nem ismerik ezeket a tényeket, csak ránéznek egy cipőre, megállapítják, hogy bőr és jól is néz ki, és azt hiszik ennyi már elég is. Nem látják, milyen a talp kiképzése, és hogy a felső rész csak rá van varrva a talprészre, és nincs beledolgozva pl.

Na most jó hosszú voltam, lehet vitatkozni velem (és lepontozni), bár nem tudom, érdemes-e. Ha csak egyvalaki elgondolkozik rajta, amit írtam, már érdemes volt.:)))

Szép napot mindenkinek!

2013. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!