Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácsot szeretnék kérni!...

Tanácsot szeretnék kérni! Nemsokára megszületik az 5 éves fiam kistesója és a fürdéssel kapcsolatba érdekelne, ki hogy csinálta, ki volt az első, ki feküdt le hamarabb, hogy a célszerűbb. Tudom, majd kialakul, de érdekelne, ki hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Én mindig előbb a kisebbet fürdetem, majd engedtem hozzá még vizet a nagynak.fektetésnél a kisebb alszik el előbb, igy van idő a nagyra elalvàs előtt egy kis mese vagy jàték.szerintem a kicsinek kell igazodjon a nagyhoz, de majd ugyis kialakul idővel.
2013. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


nálunk fiam 4 éves volt mikor jött a hugica. Először amíg ugye kb 3 óránként eszik kicsit káosz volt, de mindig a kicsivel kezdtem, mert utána szoptattam, hiszen nem akartam szoptatás után macerálni - esetleges bukások- elkerülése érdekében! és akkor mértük is pucéran, mert legalább nem kajásan mértük le. Amíg szoptattam addig vacsizott a nagy is, majd őt fürdettem, és ment fogatmosni aludni, addig a kicsi is aludt.fürdés - kaja után szépen bealudt!

Aztán ahogy nőtt és átaludta az éjszakákat akkor változott a dolog, mivel nagy fürdőnk van ezért egyszerre fürdenek a nagy a kádban zuhanyzik és pancsol, a kicsi még a kiskádban van ! időt spórolok vele... utána vacsorázunk! persze mivel legtöbbször egyedül vagyok iilyenkor még ezért szervezés terén csiszolódtam! :)

2013. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 év van a fiúk között, én úgy igazítottam a kicsi fürdését, hogy a nagynak megtartottuk az addigi 8 órát, (előtte vacsizott) és a picit egy órával előtte fürdettem, mert neki utána volt még szopi, büfi. A kicist én rendeztem a nagyot apa, de mire megfürdött mindig végeztem a kicsivel, így még 9ig vele is tudtam foglalkozni, most 1,5 éves a kicsi, már nem alszik el olyan korán, így együtt fürdnek fél nyolc körül, előtte vacsiznak mindketten. Én ragaszkodtam a korai fürdéshez, fekvéshez, mert a nagyot oviba kellett vinni reggelente ahova a kicsit is vinnem kellett, szóval mindenkinek tudni kellett reggel felkelni. Ma már orát lehetne igazítani hozzájuk 7 kor kelnek szinte mindíg pontosan :)
2013. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

3 évesem és 3 hnapos fiaim vannak!

Én a kicsit fürdetem előbb kb úgy ahogy az előzök írják-1 órával hamarabb mint a nagyot!

Szóval kicsi fürdik-szopi-büfi-altatás!

Majd jön a nagy:vacsi-fürdés(közösen) és együtt még egy kis mesenézés-meseolvasás.Sajnos sokszor egyedül vagyok velük az esti fürdésnél(Apa van hogy éjszakás műszakban van)és ezért kellett így alakítanom!De úgy tervezem,hogyha a kicsi már este bírja tovább meg nem szopik már hanem mondjuk ő is rendes vacsit eszik meg már tud stabilan ülni akkor egyszerre szeretném fürdetni őket a nagykádban!Már alig várom a nagy pacsálásokat!

2013. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!